Skocz do zawartości

Z serii piaski Mandali - Hawker Hurrican Mk.IIc 1/72


SmokHaosu

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, wszystko to wina kolegi Ironkamila

Tak się zastanawiałem nad tym modelem, że w końcu go wykopałem

A, że w sam raz pasuje do tematu oto i jest.

 

th_P6200076.jpg

 

Model raczej archaiczny. Wydany przez Intechmod, choć na wewnętrznej stronie prawej burty widnieje napis "Heller". Ten sam model był wydawany zapewne jeszcze przez Airfix'a i ma pewnie ze 3o lat. Oczywiście posiada wypukłe linie podziału, ubogie wnętrze itd. Spory zasób malowań został w moim przypadku mocno ograniczony z racji przechowywania kartonika z kalkami w pozycji lekko zwiniętej i to akurat tej części z brytyjskimi kokardami. Z racji, że mój model zawiera oznaczenia 309 dywizjonu wnioskuję, że taki właśnie model może posiadać również Ironkamil

 

 

th_P6200077.jpg

 

Model raz już był przeze mnie zaczynany, data wymalowana na polówce skrzydła sugeruje lipiec 2004r. Przed odłożeniem modelu zdążyłem jedynie zacząć kabinę i powycinać większość lotek, klap, sterów.

 

Jakie są plany?

Plan jest taki żeby przedstawić samolocik zdezelowany, w stanie raczej nie lotnym stojący sobie gdzieś odłogiem na pustyni. Pewnie skorzystam z tureckich oznaczeń, które przetrwały jakże brutalny sposób przechowywania kalkomanii. Może spróbuje poodtwarzać jakieś wnętrza etc. Zobaczymy na ile motywująco wpłynie na mnie fakt rozpoczęcia się w dniu dzisiejszym wakacji, choć jak wiadomo wakacje służą do robienia NIC

 

Dodatkowo ciąży nade mną jarzmo pozostałych rozgrzebanych modeli w liczbie sztuk trzech.

 

I jeszcze jedno.

Jakby ktoś miał fotki, schematy różnych pootwierań w Hurricanie to poprosiłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że mój model zawiera oznaczenia 309 dywizjonu wnioskuję, że taki właśnie model może posiadać również Ironkamil Laughing

A no widzisz, tak trochę nie do końca, bo mam model Revela i chcę do niego zakupić/zamienić/załatwić kalki właśnie do tego oznaczenia, w tym zestawie jest owszem malowanie z afryki ale jakieś te oznaczenia sa ubogie jak dla mnie :P

 

O ile mnie nie wyrzucą z tego tematu za ściąganie, to siądę w pierwszym rzędzie i będę uważnie się przyglądał postępowi prac.

 

Pozdrawiam Ironkamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trudem w ten gorący wakacyjny dzień znalazłem siły na dłubanie przy Hurricanie. I to dłubanie dosłownie. Pocieniłem kadłub z ponad 1mm (na oko) do ok. 0,3-0,4 (tez oko) w miejscach gdzie udało mi się wydłubać następujące dziury:

 

th_P6220130.jpg

Dziura numer jeden to dziura, gdzie się wkłada akumulator, tudzież inne baterie. Jak wiadomo, jeśli samochód/samolot stoi dłużej nie ruszany, takowy jego element zostaje szybko usunięty.

 

 

th_P6220132.jpg

Kolejne takie dwie dziury to dziury powstałe w związku z przemijaniem czasu i nie użytkowaniem samolotu. Te powstały jako pierwsze, na próbę. Ich wykonanie było dosyć meczące z racji, że 2h pocieniałem pilnikiem, skalpelem, papierem ściernym polówkę kadłuba w miejscu mało dostepnym z racji zaokrąglonego kształtu i kloca w który mają być wklejone rury wydechowe.

 

Sie rozpisałem, tyle krzyku a 3 dziury zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drążek zrobiony jest z patyków wyciąganych nad świeczką, już gdzieś o nich pisałem. Z tak samo wyciąganych patyczków zrobiłem klamry do Bf-109.

W sumie drążek składa się z 8 części, a ma kolor reszty Hurricana bo do produkcji podzespołów użyłem ramek właśnie od Hurricana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wam się nie podoba, ale jakoś musicie przełknąć ciąg dalszy

 

Wykorzystałem podłogę kabiny z zestawu, fotel pilota przerobiłem pocieniając jego boki. Resztę zrobiłem bo w sumie i tak tego nie było. Wykonałem jeszcze niższe części burt kabiny. Do tablicy przyrządów dodałem fragment ramy z busolą. Słabo to widać, ale zegary dodatkowo zalałem glossem Pactry.

P7040407.JPG

P7040409.JPG

P7040410.JPG

P7040412.JPG

P7040405.JPG

P7040416.JPG

 

A tu patyczki o których już pisałem, a są tak potrzebne w mojej produkcji:mrgreen:

P6230135.jpg

P6230140.jpg

 

Dodatkowo robią się powolutku inne pierdółki. Widać na tym zdjęciu pierwotny wolant oraz fotel z podłoga przed doposażeniem.

P6230136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas, fajnie że zaglądasz.

Jakoś dużo kibiców nie mam

 

Z patyczkami to jest tak, że jak chcę uzyskać w miarę długi to staram się ogrzewać nad świeczką w miarę jak najdłuższy fragment patyka. Żeby go równomiernie ogrzać obracam nim cały czas w palcach, dodatkowo przesuwam wzdłuż nad ogniem, ma się nagrzać spory kawałek, w miarę jednolicie.

Może nawet zacząć się wyginać i opadać, wtedy po prostu obracasz dalej.

Jak już będzie się ciągnąć to podnosisz dalej od świeczki i ciągniesz, stanowczo, ale z wyczuciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie ... precyzyjna robota w skali dla "wariatów" i "masochistów"

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Widzę, że za Hellera starego się zabrałeś . W sumie to NIE JEST ZŁY MODEL. Dobrze trzyma geometrię, a jak na swoje czasy, czyli pierwszą połowę lat 70tych był wręcz rewelacją. Skleiłem ich zresztą w swojej 'karierze' kilka (tak raczej 'spudła' - lata 80te). Zresztą przez wiele lat był to jedyny przyzwoity IIc (nie licząc Matchboxa). Gwoli ścisłości, Airfix miał (ma) swoje Hurricane'y i tego akurat nie pakował . A teraz do rzeczy.

Jestem pod wrażeniem dłubaninki z wnętrzem. W dobie, gdzie każdy kupuje blachy, tym bardzie imponuje Twoja robota. A do tego bardzo dobrze to wygląda. Tak trzymać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wam się nie podoba, ale jakoś musicie przełknąć ciąg dalszy

Co nam się nie podoba??? Chyba ta dwugroszówka w tle, bo stanowisko pilota jest powalające. Naprawdę duże za tą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powszechnie wiadomo, ze narzekanie na forum na brak kibiców owocuje ich mnogim wykwitem

Niniejszym dziękuję wszystkim wypowiadaczom.

 

Niestety przerwa w robieniu Hurricana strasznie wydłużyła mi się, a chciałem go pierwotnie skończyć do końca miesiąca Ale chociaż udało mi się Messerschmitta skończyć. Jak tak patrze na tempo niektórych, co przez czas malowania przeze mnie samego kokpitu skleili kilka złomów w 1:35 to zazdroszczę.

 

A teraz wspomniane wyżej malowanie:

 

P7220591.JPG

P7220593.JPG

P7220595.JPG

P7220576.JPG

P7220581.JPG

 

A tu fotka poglądowa. Sam ostatnio zapomniałem się w kwestii wymiarów drobiazgów, których zdjęcia oglądałem.

P7220596.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.