Skocz do zawartości

[RENOWACJA] Chevrolet Corvette C5 (1997) / 1:24 / Bburago


adize

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Postanowiłam odnowić model firmy Bburago (metalowa kasta), a mianowicie Chevrolet Corvette z 1997 r. Jego stan jest dostateczny, jak widać na zdjęciach. Będzie on miał zmieniony lakier, najprawdopodobniej na fioletowy lub zielony metallic. Pomaluję róznież wnętrze i elementy podwozia oraz odnowię silnik. Model ma otwierane drzwi oraz maskę. Kiedyś miał też skrętne koła, ale teraz nie skręcają. Postaram się to również naprawić.

 

Oto jak model prezentuje się w tej chwili:

IMG_3441.jpg

IMG_3444.jpg

IMG_3442.jpg

IMG_3443.jpg

IMG_3445.jpg

IMG_3447.jpg

IMG_3450.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kół raczej nie będę zmieniać, choć udało mi się je zdjąć. A co do maski to wszystko spróbuję naprawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oto kasta po kąpieli w DOTcie 3.

IMG_3541.jpg

IMG_3542.jpg

DOT 3 bardzo słabo działa na farbę położoną na modelu Bburago...

Macie może jakieś pomysły, aby zmyć farbę całkowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej adize!

 

Mam ten model Bburago. Mi nie podoba sie w nim to, ze osie sa w roznych kolorach (przednia czarna, a tylna srebrna). Niestety widac to po zalozeniu kol. Skoro masz je juz zdjete, to moznaby pomalowac te oski. Spod maski jest nie domalowany - to tez masz okazje poprawic.

 

Widze, ze na silniku brakuje dwoch kalek. Czy chcesz je jakos dorabiac? Acha, moze nie maluj jej na zielono. Bburago robi zielona w 1/18. Inny kolor bedzie bardziej oryginalny. Bede tu zagladal, bo w sam robilem drobne przerobki/korekty (w Shelby i Viperze), ale nie zdobylem sie jeszcze na calkowite usuniecie fabrycznego lakieru...

 

Powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze na silniku brakuje dwoch kalek. Czy chcesz je jakos dorabiac?

Myślę nad kupnem specjalnego arkuszu do drukowania kalek...

 

Acha, moze nie maluj jej na zielono.

Zastanawaim się też nad kolorem Crazy Plum z palety Zero Paints - mam ten kolor na warsztacie.

crazy-plum.jpg

 

Zauważyłem że w temacie masz zły rocznik Vettki (1977)

Już zmieniony, dzięki za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adize, spróbuj najpierw jak ten lakier trzyma się na tej kaście. Ja malowałem dwa bburago - jeden na gołą zmatowaną i odtłuszczoną blachę lakierem Motip, drugi pokryty dodatkowo podkładem (szary Vallejo) i farba zupełnie nie trzymała się podłoża. Wystarczyło lekkie dotknięcie krawędzi i powstawały obicia.

 

A co do koloru to może taki:

b5b1f70b2325e8e3m.jpg

 

A tutaj więcej fotek:

Galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.