Skocz do zawartości

Jakie farby do ORP Wicher wz.35 przedwojenny kamuflaż ???


Tomasz_Dusza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam wziąć na warsztat model polskiego niszczyciela ORP Wicher w malowaniu przedwojennym wz.35. Jest jednak duży problem. Pan Mirosław Miarka podał nr farb ale tylko do Humbrola i Molaka. Ja tymi farbami nie maluje i nie zamierzam malować. Maluje tamiyą, gunze C i H, Hataką orange line. Takimi. Szukałem zamienników i dwa podstawowe kolory to Miniowy czyli Humbrol 100 i Popielaty szary czyli Humbrol 162. Patrzyłem w różnych tabelach ale nie moge znależć zamieników tych farb na takie jakimi maluje. Bardzo prosze o pomoc. Będe bardzo wdzięczny. Przede wszystkim  chodzi o te dwa podstawowe kolory miniowy i popielaty szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w zasadzie nie wiadomo co to były za kolory. Polecam zestaw:

AK-Interactive AK-5030 ROYAL NAVY CAMOUFLAGES 1 – NAVAL SERIES SET

a71dc9adb6957c482047f2bb4c3db998.jpg

Na pewno coś z tego wykorzystasz.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz ale ten zestaw farb w Polsce jest już nie do zdobycia. Pozatym to jest zestaw Royal Navy a ja chce pomalować sprzed wojny model ORP Wicher, i tak się zastanawiam czy wtedy przed wojną polskie okręty były malowane jak brytyjskie. Zapewne masz racje że nikt dokładnie nie wie jakie to były kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomasz_Dusza napisał:

Dzięki za odpowiedz ale ten zestaw farb w Polsce jest już nie do zdobycia. Pozatym to jest zestaw Royal Navy a ja chce pomalować sprzed wojny model ORP Wicher, i tak się zastanawiam czy wtedy przed wojną polskie okręty były malowane jak brytyjskie. Zapewne masz racje że nikt dokładnie nie wie jakie to były kolory.

Kup osobno przybliżone kolory:

 Vallejo Model Air 71039 Hull Red 17ml

stThumbnailPlugin.php?i=media%2Fproducts%2F92d6428ad6dc6eaf56aa578d9385fce2%2Fimages%2F100639_g.JPG&t=big&f=product&u=1644605701

Po pierwszej warstwie- dodaj białego i rozjaśnisz. Można i tym: Vallejo Farba akrylowa - Dark Red nr 70946

VALLEJO Model Color 32. Dark Red 70946

Vallejo Model Air 097 Medium Gunship Gray / FS36118 - ANA 603

vallejo-model-air-97-medium-gunship-gray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.