Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.II ausf. L Luchs (Mirage 35108) 1:35 - niezobowiązująca dłubanina na boku


Pan_Cerny

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, bulik58 napisał:

Pan_Cerny mam gdzies wieze zywiczna do Luchsa , jesli potrzebujesz to poszukam i oddam  za dobre slowo . Jesli cos to pisz na priv.

Bardzo dziękuję za propozycję. Zacząłem już poprawiać swoją i chyba przy niej zostanę. Ale jeśli byś mógł znaleźć swoją żywiczną i wstawić jej zdjęcie w tym wątku to byłoby fajne. Zawsze to okazja do porównania.

A skoro już jesteśmy przy wieży to może pokażę co zrobiłem przy swojej.

Pierwotnie wyglądała ona tak:

luchs_30.jpg.f6432c91b480015ff6947e6fb35e37d1.jpgluchs_34.jpg.119a1f119a091fffbcd9bb658aaf9f26.jpg

Szczęśliwie nie miałem takich niedolewek jakie widziałem w innych warsztatach tego modelu tu na forum. Jednak wieża wymaga precyzyjnego składania, podcinania, szlifowania, naciągania, bo inaczej może wyjść koślawo.

Martwiła mnie tu mydlana klapka na górze wieży (służąca do komunikacji za pomocą chorągiewek) i brak albo zbyt przesadzone spawy.

 

To jest zestawowy FlaK 38 L/65

luchs_29.jpg.06edbb2d9325e5edf04a2f661899dd96.jpg

 

A tu tylna klapa

luchs_36.thumb.jpg.406d00e171d973078b1316514390f7c7.jpg

Nie jest zła, ale układ nitów i mocowanie rączki na górze jest wzięty z klapy modelu wczesnego, tej małej.

Za mała (za niska) jest też osłona jarzma działka. Niestety nie zrobiłem zdjęcia przed poprawą.

 

Ponieważ mój model Asuki zawiera części do wczesnego i późnego pojazdu, to mogłem sobie pozwolić na przeszczepienie kilku elementów do Mirage'a.

luchs_37.thumb.jpg.82672fb44822e203e09e87f4ee5a6a7c.jpg

Tylny właz i klapka sygnalizacyjna jest z Asuki. Podobnie jak wyrzutnie granatów dymnych i podstawa kompasu. Zawias klapki to żywiczna kopia z drugiego modelu. Boczna osłona wizjera pochodzi z dragonowego złomu. Główny właz też będzie wzięty z Asuki.

luchs_33.jpg.0ee8334a5204e1bb1274087a3758380d.jpg

 

A tu widać ile dodałem do pierwotnej wysokości osłony jarzma. Lufa z RB.

luchs_38.thumb.jpg.5f13b3cfa7c0a067ffee26412a7bc5f2.jpg

 

W chwili obecnej, model złożony na ślinę i wcisk wygląda następująco.

luchs_31.thumb.jpg.62d4e47a091c01e3d400f0e4f8e9bc76.jpg

 

A z błotnikami tak:

luchs_32.thumb.jpg.19074e3f48b872998e4b537a5da8fa8b.jpg

 

Aha, szukam takich ludków z miniarta. Miałem ich z parę razy ale zawsze się ich lekkomyślnie pozbywałem a teraz by mi się przydały. Występowały nie tylko jako osobny zestaw, ale były też dodatkiem do do BA-64, T-70, Pz.Kpfw.IV ... Jakby ktoś miał ich na zbyciu to chętnie odkupię.

35021_box.thumb.jpg.684eeadcdc6896ce68187d8bed6a4d8d.jpg

Edytowane przez Pan_Cerny
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, patrykd napisał:

Nie są te spawy za duże na tej wieży?

Pewnie tak, ale dopiero się uczę robić je z miliputa i jeszcze nie potrafię robić ich drobniejszych. Traktuje ten model jako poligon doświadczalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawy z mas dwuskładnikowych lepiej się nadają jak masz dobrze wyżłobione  rowki, tam gdzie gorsze podejście  do wyżłobienia jak np na wieży chyba lepiej z pręcika robić, też trzeba wyskrobać rowek ale mając cienki pręcik , nie trzeba głębokiego rowka, chyba to łatwiejsze nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, wychrzanić w cholerę te spawy z miliputa?

Na dachu wieży, tam przy działku zrobiłem drobny spaw z cienkiego plastruta rozmiękczanego klejem tamiya extra thin.

Sugerujecie żeby na bokach zrobić je z wałeczka 0,4 mm? Jest jakis lepszy patent na rozmiekczenie plastruta niz klej tamiyi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pan_Cerny napisał:

Czyli co, wychrzanić w cholerę te spawy z miliputa?

Na dachu wieży, tam przy działku zrobiłem drobny spaw z cienkiego plastruta rozmiękczanego klejem tamiya extra thin.

Sugerujecie żeby na bokach zrobić je z wałeczka 0,4 mm? Jest jakis lepszy patent na rozmiekczenie plastruta niz klej tamiyi? 

Te plastructowe pręciki są twardsze , rozciągane z ramki łatwiej miękną pod klejem,  te z plastructa to trzeba zwilżać klejem parę razy nawet, wtedy trochę łatwiej, te co zrobiłeś z  pręcika na dachu wieży wydają się być ok

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Plastik z Italeri jest bardziej miekki, i łatwiej go rozpuścić , btw miałem zajawkę na Luchs`a ale z WoT`a kilka dupereli zostało do zrobienia ale wygląda tak...

20180301_152130.thumb.jpg.6c58412f29c9e9cb376a5c19aeab07bf.jpg

oglądam co tam wyciągniesz z sztrucla :D

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Greif napisał:

Plastik z Italeri jest bardziej miekki, i łatwiej go rozpuścić , btw miałem zajawkę na Luchs`a ale z WoT`a kilka dupereli zostało do zrobienia ale wygląda tak...

 

To bardzo cenna informacja z tym plastikiem Italeri. Porozciągam sobie ich ramki. Bo plastutowy patyczek mizernie reagował na zmiękczanie extra thinem,  bardziej się jemu poddawał mirage'owy plastik, więc to nie wygląda za fajnie.

Doskonale pamiętam Twojego Luchsa z wątku Huberta. Naprawdę mało mu brakuje do końca. Pojazdy w WOT (Warszawski Ośrodek telewizyjny? :D ) nie są obładowane szpejem, więc ten Twój to chyba ju tylko malowania wzmaga.  Ta wieża a la Puma to własna twórczość, czy pochodzi z Lynx'a albo innego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

WoT

czyli World of Tanks gra z cyklu piupiu w środowisku czołgów, także z wszelakimi prototypami i "serwetkowymi" wynalazkami które nigdy nie widziały nawet deski kreślarskiej w fabryce 😉
i ta wersja to taki wynalazek, wieża z Sdkfz234 do tego działko 30 mm
Wieże pozyskałem z Pumy Italeri a działko pochodzi z Zoukei Mura z modelu Hortena 😉 w 1/32

image.png.e9177837e64c11db959d6ffdfeb43816.png

https://blitzhangar.com/share-art/PzII_Luchs-81f3afbc7e375b4365bb47bd4c33258da6e17011.png

zdjęcia dla celów sykusji net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.