Skocz do zawartości

Opel Blitz 1:72 Italeri


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

A dzięki. Farbka to Model Master "Afrika Mustard". Wyszedł taki odcien po tych wszystkich preshadingach, washach itp., w rzeczywistości sam w sobie kolor jest trochę inny :P

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się Ale naprawdę ja nie wiem sam do końca... jak widzicie, to mój pierwszy Fading, efekt nie wiem czy powinien być taki, jaki widać u mego Opla, aczkolwiek ja jestem zadowolony. To chyba chodzi o coś takiego jak rainsy, czyli jakieś ślady po deszczu, wodzie coś w tym stylu. Najlepiej moim zdaniem sprawdza się na jednobarwnym kamulażu. A jak się go robi? Tak jak widać na pierwszej fotce, robimy kropki różnokolorowe z olei artystycznych, niczym tych farb nie rozcienczamy, na plaskich powierzchniach, tj. poziomych np. dach, rozsmarowujemy tą farbę kolistymi ruchami pędzla, natomiast na pionowych takich jak np. drzwi, pionowymi ruchami pędzla (nie wiem jak je nazwać ) w każdym bądź razie ruchy pędzla z góry na dół. No i rozsmarowujemy te kropki do uzyskania zadowalającego nas efektu! Nie ma się co bać, bo te farby schną i schną, jeśli jest tego za dużo to można łatwo zetrzeć czymkolwiek... kawałkiem szmaty. Chyba więcej nie wyprodukuję o fadingu, zapytajcie bardziej zaawansowanych, bo ja sam się dopiero uczę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny Fading według mnie też fajnie wyszedł (nie jestem obiektywny, bo pierwszy raz się z takim czymś spotykam).

 

Mam tylko wrażenie, że niektóre obicia (szczególnie mam na myśli przód auta) są trochę nienaturalne (chodzi mi o to, że może mógłbyś je dać np. na krawędziach maski czy nadkolach). Te obicia na tylnej ścianie kabiny i na dachu takie jakieś dziwne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakbym skończył

Ja z efektu jestem nawet zadowolony. Na dodatek to nie moja skala, aczkolwiek coraz bardziej mi się podoba Model relaksacyjnie się odbył, przećwiczyłem fading, wash, jest dobrze . A co do obić, to ja je robie bardziej artystycznie, nie lubie myśleć gdzie mogą się one znajdować ale mniejsza o to. Co o nim myślicie?

 

hur5a0.jpg

2hwgoy0.jpg

98eplc.jpg

qzrv9e.jpg

oa0qs1.jpg

2wppm6b.jpg

308wq6g.jpg

4vidjk.jpg

2i1cfm8.jpg

j7dd9d.jpg

20k9oqh.jpg

ioj2hl.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajnie wygląda, tylko szkoda, że nie zdjąłeś maskowania z szyb na koniec. Teraz szyby po tych lakierach i sidoluksach są jakieś mdłe i jak przez mgłę. Poza tym szyba przednia jakoś tak trochę cofnięta jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za komenty, cieszę się, że się podoba. Co do tych szyb, to rzeczywiście średnio wyszły A przednia się zapadła, ciężko było mi wymierzyć tą "folie" z której się robiło szyby, i ciężko ją było przykleić. Przynajmniej dla mnie. Jeszcze raz dzięki za doping i pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.