Skocz do zawartości

Opel Blitz 1:72 Italeri


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dołączyć chciałbym z tym oto modelem Malowanie Normandia, sugerowałem się pudełkowym, czyli kolor Afrika Mustard. Model będzie nieodzownym elementem dioramki którą mam w planach.

 

Mały in-boxik. Za dużo elementów to tutaj nie ma

 

2w6hwyu.jpg

 

Coś tam zacząłem robić...

 

2iw2c7t.jpg

2jeb4ue.jpg

 

Proszę mi paznokci nie komentować

Czy dawać Surfacera 1000 jako podkład, czy nie dawać... Oto jest pytanie. Zapewne pierwsze, z wielu które tutaj zadam. A czy eksperci zgadzają się co do koloru? Afrika Mustard jako Blitz z Normandii?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego... Zawsze do przodu...

Niewiele to zawsze więcej niż NIC... Po sesji i pracy jestem tak zmęczony że nawet nie chce mi się brać za sklejenie połówek skrzydła w jednym z moich LATADEŁ... Także i tak jesteś lepszy ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie praca nad nim była przyjemna, z wyjątkiem ścian kabiny, nie za bardzo chciały pasować do siebie.

 

Święte słowa!

 

Jeszcze nad kabiną popracuję Stan na dziś:

 

4hxvyu.jpg

2u8e1s7.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój wątek cieszy się ogromnym zainteresowaniem Do rzeczy podłubałem trochę, model już w końcowych fazach klejenia. Nad kabiną jeszcze popracuję, stan na dziś:

 

Paka od dołu

11ccbht.jpg

 

33c5hyx.jpg

 

2a0nok7.jpg

 

2iihfm1.jpg

 

Aha, no i tak... Chciałem zrobić malowanie Normandia 1944 i co dziwne, na pudełku italki jest napisane, aby pomalować Opelka na Afrika Braun, a w instrukcji, żeby na Dunkelgelb Pomoże ktoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens prowadzić relacje, której nikt nie ogląda? Chyba się do nich zrażę...

No cóż, jedziem dalej:

 

15wiiyh.jpg

vowqaw.jpg

do30vo.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dunkelgelb powinien być. A do tego może jakieś wężyki zielone i brązowe. 300 wyświetleń i mówisz, że nikt nie ogląda. Sam zaglądam tutaj często ale nie mam nic do powiedzenia więc nie będę nabijał niepotrzebnie postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha Dzięki A co do malowania, to chyba się zdecyduję na sam dunkelgelb bez żadnych innych kolorów.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sklejony pozostało mi tylko pake dokleić, ale to już po pomalowaniu. No a na nią kilka beczek, skrzynek itp. A co do reflektorów, to zrobiłem je ze szpachli Nawet dobrze wyszły, ta pierwsza fotka je trochę przekłamuje, w rzeczywistości lepiej wyglądają.

Zdjęcia:

 

2ljg8i8.jpg

1qlmwh.jpg

Ależ monstrum!

hu0nf8.jpg

 

Pierwszy raz w życiu użyłem Surfacera

6jdk0i.jpg

 

Teraz tylko malowanko

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wnętrze robione wcześniej.

Nawet bez szczególnego przyglądania się widać, że miejscami tez są pomalowane surferem
właśnie, że nie widać Nic nie zostało pociapane, wręcz przeciwnie... mam inny problem, za dużo pomaskowałem i muszę poprawiać pędzlem. Fotki będą jutro. W zasadzie to już dzisiaj Przestuj był, bo wakacje są i spontaniczne plany wytrącają modele

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model po sido, nałożone kalki. Jutro się wezmę za wash. Fotki podglądowe:

 

27wvwxf.jpg

2eo8aqt.jpg

ipd0y9.jpg

2nvymvo.jpg

dnzzah.jpg

 

Aha, no i tak, robiłem mały porządek z pudełkami, no i zostało mi trochę złomu z tych oto widocznych poniżej modeli. Jeśli ktoś czegoś by potrzebował, to chętnie oddam bądź ewentualnie na coś wymienię

 

5mam9t.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Blitz całkiem ładnie wychodzi narazie , tylko szkoda , że jakiegos ciekawego kamo nie walnąłeś

A co do tematu złomu to z teciaka coś Ci zostało?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z Teciaka, wiesz, to Teciak Zvezdy Zostało:

- 2 łopaty

- piła

- 2 linki holownicze

- 2 skrzynie

- okolo 12 ogniwek gąsiennicy

 

Wszystko Zvezdowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Po washu, kolejne fotki:

 

i5ww1h.jpg

106brzk.jpg

i1wsb9.jpg

2s79jk1.jpg

i5ww1h.jpg

2he9esw.jpg

2rm1m2o.jpg

 

Mam pytanie, pierwszy raz zamierzam zrobić fading, czy dać teraz po washu a przed fadingiem sidolux? Czy już nie potrzeba?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie!

Model praktycznie skończony. Jutro przewidywany koniec To co fotki przedstawiają to jeszcze przed matowieniem, ale w rzeczywistości model jest już polakierowany. Jutro ostatnie prace wykończeniowe No ale koniec o tym, zdjęcia

 

Tylko biedronka nie ma ogonka!

2duf3ht.jpg

Po fadingu:

icnz1k.jpg

35bi0pu.jpg

qpjl8z.jpg

2crx9j8.jpg

Trochę suchego pędzla i obić...

s3mrtl.jpg

xdgfhj.jpg

2qajos2.jpg

13zy7as.jpg

2s96djo.jpg

znv95i.jpg

Mały offtop:

mt74so.jpg

 

Fotki przy sztucznym świetle, w rzeczywistości model trochę lepiej wygląda

Jutro fotki skończonego modelu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.