Skocz do zawartości

Diorama Borodino 1:72


cloner16

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić makietę Borodino,mam już żołnierzyki i jak na razie

malowanie mi jakoś wychodzi,problem polega na tym że nie wiem jak się zabrać do dioramy.Makieta musi posiadać wzniesienia,okopy,domy,lasy itp.

Jej wymiary maja wynosić 1,2m x 1,5m.Czego użyć aby wyglądało "przyswoicie",żeby inni modelarze patrzyli na nią z podziwem a nie z

itd tylko z podziwem.

 

 

To plan jak chciałbym żeby wyglądała:

21a827cbbed0af6f.jpg

 

Zacznę od tego ,co użyć jako podstawę makiety?Styropian czy coś innego?

Jeśli ktoś będzie miał pomysł jak wzbogacić makietę to niech napisze.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie rób tego. Z tego co piszesz, nie wiesz jak się zabrać - tylko wyrzucisz w błoto materiały i kupę kasy. Porób sobie najpierw parę małych dioramek i na każdej trenuj jakiś element który byś chciałbyś wykorzystać kiedyś na dużej. Tu jakiś domek, tu jakiś okop, tu jakieś drzewko. Zdobędziesz kupę doświadczenia, będziesz wiedział co i jak i logicznie sobie zaplanujesz budowę czegoś większego. Bo tak to tylko się zrazisz. Wszystko na pewno wiałoby pustką, przecież w przeliczeniu ze skali to by miało ze 90 na 130 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalowac 500 figurek tak zeby modelarzom opadala

to moim zdaniem, w tej skali jest kolo 2 lat pracy codziennie nad samymi figurkami... przy zalozeniu ze jestes w tym juz biegly

 

... a serio posluchaj Reggiego i porob sobie narazie male 10 na 10 cm winietki sytacyjne, no chyba ze to z mysla o jakis systemach bitewnych...

ale wtedy to nie ma wiele wspolnego z modelarstwem redukcyjnym...

 

pozdr

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądające na siano... co to?

 

imitacja siana :P

nie ważne z czego jest zrobione.. ważne jak wygląda :]

10 różnych modelarzy wykorzystując ten sam materiał osiągnie 10 różnych efektów bądź zrobi 10 różnych rzeczy..

poszukaj na necie informacji o robieniu roślinności.. krążą zdjęcia paru dioram z wysoką trawą, rosnącym zbożem, sianem, snopkami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze widzisz...

 

Mam jedną figurkę.Godzina roboty ale nie wiem kto to i jak go malować,pomalowałem go na podstawowe kolory armii rancuskiej

ale nie wiem co dalej....

pomocy

43db2e212a386e03.jpg

efc7216ba38d3c28.jpg

 

Sorry za jakość zdjęć,małe są a aparat nie ma z bliska dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PIASEK KWARCOWY / biały / Osadowa skała okruchowa o wielkości ziaren 0,1 - 2,5 mm, głównym składnikiem jest kwarc SiO2 . Piasek jest wydobywany z odkrywkowej kopalni BIAŁA GÓRA koło Tomaszowa Mazowieckiego. Oferowany materiał jest myty przesiewany i sortowany.

W sprzedaży jest piasek o granulacji 0,1 - 0,5 mm , 0,2 - 0,8 mm .

Nadaje się jako materiał budowlany do tynków wewnętrznych, jako wypełniacz do żywic, piaskowania itp."

 

by:http://www.zew.aster.net.pl/piasek_kwarcowy.html

 

No dobra ;-)

 

 

Wie ktoś może co to za jednostka i jak ją malować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam pędzel(ławkowiec),chcę zrobić zborze ale kiedy tnę wszystko się sypie, (podkreślam trzymam to),przyklejam do szpachli i wszystko wygląda dość dziwnie. Jak to zrobić żeby zborze nie było takie przerzedzone?

P.S. Szukałem dużo na ten temat ale nic nie pisze,a jeśli nawet to brak opisu wykonania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pędzel(ławkowiec)

gratulujemy :]

 

chcę zrobić zborze ale kiedy tnę wszystko się sypie, (podkreślam trzymam to),przyklejam do szpachli i wszystko wygląda dość dziwnie. Jak to zrobić żeby zborze nie było takie przerzedzone?

tak na logikę: "sadzić" gęściej :P

 

rozumiem, że chcesz zrobić zboże rosnące.. w skali 1:72 łatwiej było by chyba wykorzystać do tego wysoką trawę elektrostatyczną.. ewentualnie wysoką trawę/zboże itp. kupowaną w matach (dostępne w sklepach z osprzętem kolejkowym) a później już tylko kwestia przemalowania na "złote łany"

w skali 1:72 włosie ławkowca powinieneś pociąć na kawałki o dł. ok. 1 cm a następnie aplikowanie tego kępka przy kępce na grunt pokryty np. wikolem..

poszukaj sobie metod "sadzenia" trawy elektrostatycznej.. być może robotę ułatwiło by sitko z pojemnikiem (coś na kształt solniczki) przez które wypadało by włosie właśnie w pozycji na sztorc (możesz spróbować wykonać coś takiego samodzielnie lub wykorzystać zwykłe sitko i "siać" w małych porcjach tuż nad gruntem) - improwizuję :P nigdy nie bawiłem się w tego typu atrakcje w skali 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie koniec,zrobię parę drzewek ale nie wiem jak ją ulepszyć a to moja pierwsza diorama.co by tu dodać i co poprawić

 

 

9378dfb257bfc9a9.jpg

2dae329ae7888620.jpg

9a07bb48318c4c8d.jpg

 

Oto nowe zdjęcia ale ,jak narazie myślę że jestem w połowie

c3134a3028108029m.jpgd35b53562a34ea25m.jpg43730ed9702eb39em.jpgdbc2850d52761945m.jpg

fda1628ef0750612m.jpg6fb5bb3954aa6310m.jpg5ca6193e1a50bdacm.jpga055108f5284963am.jpg

9f2fc892f2043859m.jpg3f47f67a7fd3686dm.jpg0c5c3552cf54f6b6m.jpg3f30240115de4872m.jpg

5ebfdd89a4579d0cm.jpgdb80dbec26262729m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

woda wygląda bardzo przyjemnie.. może warto było by w zagłębieniach trochę ciemniejszą zrobić i gdzieniegdzie jakieś białe falki dorobić.. albo chociaż namalować.. i ewentualnie na całość jeszcze bezbarwną warstwę dać dla uzyskania głębi..

 

całkiem przyjemnie wygląda sam teren.. posypka była malowana czy nie? bo może warto kolorystykę jeszcze zróżnicować..

 

no i koniecznie do usunięcia podstawki spod figurek - uciąć, nawiercić w nodze dziurę, wkleić kawałek drucika i przykleić do podstawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było zrobić wodę z przeźroczystego sylikonu i lekko tylko go zabarwić ? coś widać by było na dnie, może jakąś broń lub ludzki zezwłok ? Już po herbacie ;) to co jest wygląda elegancko, tylko trzeba trochę wodę urozmaicić.

 

Trawa i krzaczki bardzo ładne. Drzewka zazdroszczę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeszcze raz robił wodę sposobem Jendrassa 1 ,ta która mam wygląda tylko dobrze na zdjęciach, a figurki do pokazania skali.

W planie jest przewalone drzewo i parę namiotów.

 

sylikon można farbować a potem kłaść jak wikol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.