Skocz do zawartości

Douglas A-1H Skyraider US Navy - Tamiya 1:48


Timi

Rekomendowane odpowiedzi

Czas się chyba przypomnieć, robie sobie taki o to modelik na konkurs PWM

Model jak w temacie z płytką Eduarda malowany Gunze serii H.

 

DSCF9645.jpg

 

DSCF9638.jpg

 

DSCF9580.jpg

 

DSCF9580-1.jpg

 

DSCF9691.jpg

 

DSCF0258.jpg

 

DSCF0261.jpg

 

DSCF0488.jpg

 

DSCF0485.jpg

 

DSCF0495.jpg

 

DSCF0497.jpg

 

DSCF0496.jpg

 

Więcej zobaczyć i przeczytać możecie tutaj

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?t=2565&postdays=0&postorder=asc&start=0

resztę relacji postaram sie prowadzić na obu forach

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały up-date, zapomniałem wrzucić przed weekendem

Pomalowałem pierdoły an czarni i usterzenie Alcladem, następnie prysnąłem Sidoluxem

 

DSCF0501.jpg

 

DSCF0500.jpg

 

DSCF0504.jpg

 

DSCF0503.jpg

 

DSCF0502.jpg

 

Czekam na komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timi model powala nei tylko na kolana ale i na pysk... obecnie też mam taki mały fetysz na takie nietypowe modele jak ten.

Zazdroszczę preshadu, super wyszedł

 

Z innej beczki, ramki robisz w PSzopie czy masz jakiś program, który serią nakłada na fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko preshading, ale dodatkowo rozjaśniałem środki szarą z dodatkiem białego, najlepiej widać to na skrzydłach.

 

Ramki robię w InfranView bo jest najłatwiej, natomiast zdjęcia obrabiam w PS elemnts

 

taki bonus

http://hsfeatures.com/features04/a1hltd_1.htm

(do tego dążę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timi ale te aerohamulce robisz lekko otwarte?

 

Polecam GIMP darmowy i tez ma opcje kanwy (znalazłem przed sekundą) Nazwali to "krawędzią", ale to i tak to samo, a cąły GIMP zastąpił mi te drogie PS'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak hamulce będą otwarte, te na zdjęciu są tylko przyłożone no i nie ma tego od spodu.

GIMPa znam uczyłem się na nim działać w szkole równolegle z PS. Do ramek najbardziej lubię InfranView można używając przetwarzania wsadowego wstawić ramki do kilku zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Kosmiczna ta eksploatacja, szczególnie te okopcenia są niesamowite, z aero robione?

 

 

Pozdrawiam i podziwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny.

 

Jedno tylko na temat realizmu - kiedyś czytałem w jakimś polski magazynie opis budowy modelu Skyraidera i zawód autora nad tym że samolot miał jakieś tam zabezpieczenie które uniemożliwiało otwarcie hamulców podczas postoju na ziemi.

 

Szkoda że jak będę robił swojego to albo kamuflaż zielono-brązowy albo poszukiwanie kalek z szerszeniem (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś żeby jedna część kalkomani była na kadłubie, a druga na tym panelu?

 

Tamiya dała gwiazdę jako rozciętą, więc minęła mnie gimnastyka z docinaniem

 

Jedno tylko na temat realizmu - kiedyś czytałem w jakimś polski magazynie opis budowy modelu Skyraidera i zawód autora nad tym że samolot miał jakieś tam zabezpieczenie które uniemożliwiało otwarcie hamulców podczas postoju na ziemi.

 

o tym dowiedziałem się po sklejeniu...

 

Szkoda że jak będę robił swojego to albo kamuflaż zielono-brązowy albo poszukiwanie kalek z szerszeniem (?).

 

Albo wymiana/kupno zestawu z tym malowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.