Skocz do zawartości

T-6G Texan (Academy 1:72)


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po Mazurze wydłubałem sobie relaksacyjnie Texana. Model w montażu prosty i wszystko fajnie pasowało. Malowany pędzlem. Kalki zestawowe. Tragedia, ile się z nimi nasiłowałem, nie posiadam żadnych setów i soli więc jechałem sidoluxem jako podkład i na kalki. Jak wszystko wyschło to nie widać żadnego srebrzenia ale czasami dostrzega się leciutko żółty podkład kalek. No cóż, na szczęście nie widać tego na żywo. Dziwne jest to, że dociskałem kalki po ułożeniu a nawet na płaskich powierzchniach lekko się pofalowały Ale na szczęście użyte sido ściągnęło je nawet w zagłębienia i widać wszelkie linie i luki.

teraz fotki:

th_103_1198.jpg th_103_1195.jpg th_103_1190.jpg th_103_1189.jpg

th_103_1186.jpg th_103_1185.jpg th_103_1184.jpg th_103_1183.jpg

th_103_1182.jpg th_103_1181.jpg th_103_1180.jpgth_103_1179.jpg

th_103_1178.jpg th_103_1177.jpg

te kokardy Korei to trochę Pepsi przypomina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bylem fanem tego samolotu.

Ale Twoj model bardzo mi sie podoba. Doskonaly przyklad na to, ze przy dobrym warsztacie, malowanie pedzlami moze zaowocowac udanym eksponatem do gablotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kokardy Korei to trochę Pepsi przypomina

ponoć znak pepsi inspirowany był właśnie symbolem yin-yang. Model fajny, dzięki za ostrzeżenie o kalkach - mój jeszcze w pudle , więc jest czas pomyśleć o innych naklejkach Tak a propos - na airliners.net są teksany poprzerabiane na wszelkie możliwe samoloty - widziałem foty m.in. imitacji zero, hellcata i fw190. Chorość, ale fajne.

Chodniki na skrzydłach malowane , tak? Mogę się mylić , ale chyba trochę ci się ręka omsknęła na lewym, albo to przekłamanie fotograficzne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodniki to kalka, przekłamanie fotki bo były naklejane równo z miejscem styku oprofilowania ze skrzydłem.

Mój Texan też leżał wiele lat na stosie, aż pudełko wyblakło . Postanowiłem stertę zmniejszać bo już za duża. Mam na tym polu sukcesy bo od lutego nie kupiłem żadnego modelu pomimo kuszących nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny samolocik chociaż śmiglak. Aluminium jaki nr farby? Widać że pędzelkiem też można ładnie pomalować model. Właśnie zabieram się za malowanie swojego Lima, odstawiam aerograf i będzie malowany pędzlem tak dla odmiany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium jaki nr farby?

To Humbrol 11.

Mnie nie stać na aerograf, choć może kiedyś się sprężę i kupie coś, więc jestem skazany na pędzle. Już dość opanowałem tą technikę i nawet fajnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.