Skocz do zawartości

Dwarf Nobleman - Scibor Miniatures


Kalor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już mam dzisiaj dzień pisania na forum to skorzystam z okazji i poszukam pomocy. Mianowicie mam tego krasnoluda, głowę sprytnie pomalowałem aerkiem, wiem, oszustwo, ale ja nie mogę ogarnąć jak skórę malować, czy to na figurkach, czy cyfrowo a aero moim zdaniem dało całkiem niezły efekt.

 

Utknąłem natomiast ze zbroją, od stycznia głowię się jak do niej podejść, zrobiłbym bym TMM, lekko podrdzewiały, ale te ornamenty mi przeszkadzają, no i wtedy musiałbym zrobić resztę metali w TMM.

Na NMM  jestem za słaby i nie mam też pomysłu na kolor, stal będzie chyba nudna?

Czy może olać jej metaliczność i uznać że jest emaliowana i machnąć w błyszczącym czerwonym?

pTow4K7.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 TMM stalowa IMO będzie dobrze grała z całością. Ostatnio odkryłem Runefang Steel od Citadeli, nada się. Na to nuln oil po całości, fajnie wejdzie w zagłębienia. Trochę rozjaśnień i będzie git. Kolczyki i obrączki już malowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin M. napisał:

Kolczyki i obrączki już malowane?

Jeszcze nie, rozjaśniłem tylko. Ale planowałem je zrobić stalowe/srebrne.

 

Spróbuję więc z TMM, testowałem dawno temu i może faktycznie będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czysty metal tak średnio mi się podobał, trudno nanieść jakieś kolory na metaliczną powłokę bo przestaje być wtedy metaliczna. Zrobię tą zbroję podrdzewiałą i zabrudzoną, będzie jendak prześwitywać trochę więcej metalu niż teraz. Będzie też wtedy za dużo brązów, więc potrzebuję rozjaśnić kołnierz.

 

No i do czego muszę się przyczepić w figurce - wszystkie rowki są do przerzeźbienia ponieważ były odciskane w materiale zamiast wyskrobane, krawędzie są nierówne, obłe i wypukłe. Zrobiłem to na zbroi, teraz robię na pierścieniach. Pierścienie pomaluję jednak jako NMM albo przyczernione srebro albo coś żółtego, nie lubię tego ale zaczynam rozumieć dlaczego ta technika ma taką popularność.

 

2aWrZdE.jpg

nxNVQTT.jpg

 

To już ponad miesiąc? Ale ten czas leci : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz dodać trochę koloru to farby metalicznej - całkiem spoko mi wychodziła mieszanka aluminium vallejo do areo z niebieskim czy zielonym. Później cieniujesz bardzo rozrzedzoną farbą - pozostaje metaliczny połysk. Potem można delikatnie suchym pędzlem przejechać wystające elementy czystym aluminium

 

tu masz  filmiki z netu jak malować TMM

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.