Jump to content

Grumman F4F-4 Wildcat-1/72-Academy


Marcus-9
 Share

Recommended Posts

Jak na pierwsz raz nie jest źle Dokup sobie tylko cienki pędzelek do malowania ramy osłony kabiny i szpachlówkę- bo brzuch razi dziurskiem. A poza tym-piasta śmigła powinna być srebrna, no i linia przejścia barw mniej "nerwowa"-bo wyszły Ci góry i doliny-tak niby ma być, ale tu za bardzo. Ale gratuluję pięknego modelu! Jak na pierwszy raz, to jest super! Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Żadnych łoszy, czysto sklejony, poszpachlowany i ładnie, cieniutko pomalowany model, wtedy dopiero zabawy z czymkolwiek innym.

 

A póki co jest nieźle, człowiek się uczy więc będzie lepiej, koledzy błędy wytknęli.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam jeszcze malutkie pytanie co do kolorów, na górze nie powinien być szary o bardziej niebieskim odcieniu?

coś jak "US Navy Blue Gray M-485"(A121)196_rm.jpg

być może to tylko moje widzimisie :P,

Ale podwozie (a konkretniej rama? podwozia) powinna być w kolorze srebrnym a nie biała.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To może jeszcze ja się "wymondrze".

Zanim bedziesz się skupiał na malowaniu pamiętaj o geometrii.

Z drugiego zdjęcia wynika, ze trochę ci sie geometria płatowca posypała.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Co do koloru, to powinien być bardziej niebieski, ale niestety w sklepie nie było .A tam w sklepie był taki koleś, pytam się dlaczego nie ma takiego koloru, a od burknął :"Jak se go pomalujesz, taki będziesz miał. Więc wziąłem taki. Co do ramy podwodzia, też miałem dylemat, otóż w instrukcji na zdjęciu był kolor spodu, w tym wypadku biały, http://static.howstuffworks.com/gif/grumman-f4f-wildcat-1.jpg Tutaj jest tak samo. Jeśli chodzi o tą dziurę na brzuchu, to jest ona na podstawkę, której nie ma na zdjęciach, szczerze lepiej wygląda bez. Dziękuję za wasze odpowiedzi i też mam nadzieję, że mój następny model będzie lepszy.

Link to comment
Share on other sites

Uśmiałem się jak opisałeś dialog ze sprzedawcą w sklepie , nie ma jak profesjonalne doradztwo w sklepie . Co do modelu to powiem tak, widziałem gorsze i nie były to pierwsze wykonane modele tychże wykonawców. Bez kompleksów naprzód z następnymi modelami. Szukaj i pytaj na forum jak masz jakiś problem warsztatowy, po to jest forum.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Model jest OK ,jak na pierwszy .

 

Pomysł na fotkę też mi się podoba , z tą zmiana , że "na tle Atlantyku". Twoja replika przedstawia maszynę z VC-8 , stacjonującą w czerwcu 1944r. na lotniskowcu "Guadalcanal" - nie mylić z archipelagiem na Pacyfiku . Jednostka uczestniczyła w atlantyckich patrolach przeciw U-bootom .

 

W związku z powyższym malowanie jest jak najbardziej w porządku . Górne powierzchnie - Dark Dull Grey - ten kolor nie miał niebieskawego odcienia typowego dla stosowanego wczesniej na Pacyfiku non-specular Blue-Grey . Oba oceany znacznie różnią się odcieniami barw . Spód - Insignia White - łącznie z podwoziem . Twój model przedstawia co prawda wersję FM-1 , czyli Wildcata wyprodukowanego przez General Motors . Wytwórnia ta stosowała jako kolor wnętrza - Interior Green - także na podwoziu . Jednakże w jednostkach istniała dosyć powszechna praktyka przemalowywania podwozia na Light Grey lub Insignia White .

 

Pozdrawiam i trzymaj tak dalej .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.