Skocz do zawartości

Grumman F4F-4 Wildcat-1/72-Academy


Marcus-9

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na pierwsz raz nie jest źle Dokup sobie tylko cienki pędzelek do malowania ramy osłony kabiny i szpachlówkę- bo brzuch razi dziurskiem. A poza tym-piasta śmigła powinna być srebrna, no i linia przejścia barw mniej "nerwowa"-bo wyszły Ci góry i doliny-tak niby ma być, ale tu za bardzo. Ale gratuluję pięknego modelu! Jak na pierwszy raz, to jest super! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych łoszy, czysto sklejony, poszpachlowany i ładnie, cieniutko pomalowany model, wtedy dopiero zabawy z czymkolwiek innym.

 

A póki co jest nieźle, człowiek się uczy więc będzie lepiej, koledzy błędy wytknęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze malutkie pytanie co do kolorów, na górze nie powinien być szary o bardziej niebieskim odcieniu?

coś jak "US Navy Blue Gray M-485"(A121)196_rm.jpg

być może to tylko moje widzimisie :P,

Ale podwozie (a konkretniej rama? podwozia) powinna być w kolorze srebrnym a nie biała.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze ja się "wymondrze".

Zanim bedziesz się skupiał na malowaniu pamiętaj o geometrii.

Z drugiego zdjęcia wynika, ze trochę ci sie geometria płatowca posypała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do koloru, to powinien być bardziej niebieski, ale niestety w sklepie nie było .A tam w sklepie był taki koleś, pytam się dlaczego nie ma takiego koloru, a od burknął :"Jak se go pomalujesz, taki będziesz miał. Więc wziąłem taki. Co do ramy podwodzia, też miałem dylemat, otóż w instrukcji na zdjęciu był kolor spodu, w tym wypadku biały, http://static.howstuffworks.com/gif/grumman-f4f-wildcat-1.jpg Tutaj jest tak samo. Jeśli chodzi o tą dziurę na brzuchu, to jest ona na podstawkę, której nie ma na zdjęciach, szczerze lepiej wygląda bez. Dziękuję za wasze odpowiedzi i też mam nadzieję, że mój następny model będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się jak opisałeś dialog ze sprzedawcą w sklepie , nie ma jak profesjonalne doradztwo w sklepie . Co do modelu to powiem tak, widziałem gorsze i nie były to pierwsze wykonane modele tychże wykonawców. Bez kompleksów naprzód z następnymi modelami. Szukaj i pytaj na forum jak masz jakiś problem warsztatowy, po to jest forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Model jest OK ,jak na pierwszy .

 

Pomysł na fotkę też mi się podoba , z tą zmiana , że "na tle Atlantyku". Twoja replika przedstawia maszynę z VC-8 , stacjonującą w czerwcu 1944r. na lotniskowcu "Guadalcanal" - nie mylić z archipelagiem na Pacyfiku . Jednostka uczestniczyła w atlantyckich patrolach przeciw U-bootom .

 

W związku z powyższym malowanie jest jak najbardziej w porządku . Górne powierzchnie - Dark Dull Grey - ten kolor nie miał niebieskawego odcienia typowego dla stosowanego wczesniej na Pacyfiku non-specular Blue-Grey . Oba oceany znacznie różnią się odcieniami barw . Spód - Insignia White - łącznie z podwoziem . Twój model przedstawia co prawda wersję FM-1 , czyli Wildcata wyprodukowanego przez General Motors . Wytwórnia ta stosowała jako kolor wnętrza - Interior Green - także na podwoziu . Jednakże w jednostkach istniała dosyć powszechna praktyka przemalowywania podwozia na Light Grey lub Insignia White .

 

Pozdrawiam i trzymaj tak dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

mam taki sam model tylko robię poprawki, jak by ktoś mógł pomóc zapraszam http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=11893&highlight=f4f4 Co do twojego modelu spoko, ja pomalowałem jednym kolorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.