Skocz do zawartości

T-54 , 1 model pancerny


KRUGER_MAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , moje zainteresowanie pancerką wzrosło bardziej od jakiegos czasu , chwilowo nie miałem kaski na model , a zaglądając pod łóżko znalazłem jakiegos 7letniego T-54 . Hmmm ... wykonam go tak jak umiem , i na wstepie chciałem podziekować reggemu i innym za tworzenie tych poradnikow , sporo sie z nich dowiedziałem . Model bedzie w malowaniu radzieckim , mysle ze mi pomozecie wrazie draki .

Model zmierza juz powoli ku końcowi , ale dopiero teraz zdecydowałem sie na zalożenie warsztatu z paroma zapytaniami ... czy ten kolorek ktory dałem na koła ( olive green revvela ) nie jest za ciemny ? mam zamiar nim pomalować cały czołg . Tak wiec fotki ...

 

To te koła

IMG_0810.jpg

 

Fotka pudełka

IMG_0811.jpg

 

I reszta ...

IMG_0809.jpg

 

 

Wieża jest juz po podkładzie .

Hmm model jest jakiejs firmy ktorej nie znam dla mnie to "krzak" , ale odlewy sa całkiem niezłe daje im 3+/4- , ale juz ze spasowaniem niektórych czesci było cieżko .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjjj Kruger, szkoda że opuściłeś nas cywilniaków :( (przynajmniej jeśli chodzi o sklejanie ). Jak na pierwszy raz idzie Ci spoko. Życzę Ci powodzenia w dalszym składaniu pancerniaków .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w realu, ale na fotkach ten kolor to ciemny piasek lub jasny brąz Generalnie rzecz ujmując sowieckie tanki z Europy malowane były na kolor ciemnozielony.

Leć dalej z tym koksem Wielcy Bracia patrzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0812.jpg

 

Pomalowane tym oliwkowym kolorem , lipa oczywiście bo pomalowane pędzlem i niezbyt ładnie to wygląda , ale jeszcze dzisjaj pomaluje jedną warstwą .

 

W przygotowaniu jest jeszcze dioramka , ale fotki za jakiś czas .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem spać więc zrobiłem kilka fotek zeby pokazać co do tej pory popsułem na warsztacie .

 

No to najpierw teciak , wash to jakaś porażka , musze jeszcze podtrenować tą technike .

IMG_0825.jpg

IMG_0821.jpg

 

Dolna część , przybrudzona , pewnie jeszcze bede dawał troche wiecej gdzie niegdzie .

IMG_0822.jpg

 

No i dioramka / winetka , nie wiem czym to sie różni , i na jak je dzielicie.

oczywiście nie pomalowana do końca i bez trawki .

IMG_0819.jpg

 

Mówcie co pozmieniać i po poprawiać .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To może na wstępie trochę plusów dodatnich:

-Firma LEE to Chińczyk lejący swoje tworzywo do nie swoich form. Nie zdziwiłbym się, jakbyś miał w rękach model Italki, albo innego Dragona. Ja kiedyś dostałem Mi-28 w skali 72 tej firmy i okazało się, że to Zwezda

-Bardzo mi się podoba zaciek ("rains") na przedniej płycie kadłuba, ten nad osłoną reflektorów

-Faktura odlewu na wieży to Twój wyrób, czy taką z pudełka wyciągnąłeś? Wygląda bardzo realnie

-Wash nie wyszedł wcale tragicznie, ogólnie model nie jest jednolity i widać na nim głębie, więc jak dla mnie efekt zamierzony-osiągnięty

Z plusów ujemnych:

-Nie pomalowany brezent osłony działa, wygada jak kawał stali

-Błoto na kołach jezdnych ma fajną fakturę, ale wydaje mi się, że im dalej od osi powinno być go mniej. Najwięcej syfu zbiera się na wewnętrznej strony obręczy, a z bandaży praktycznie odpada od razu

-Oznaczenia jakieś będą?

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie , aparat ma jakieś 5 lat także nie można sie spodziewać super fotek , ale jako tako robi je .

 

Błotko poprawie napewno .

 

-Nie pomalowany brezent osłony działa, wygada jak kawał stali

 

Mógł byś bardziej pospoliciej bo dopiero raczkuje w pancerce :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Oznaczenia jakieś będą?

Polecam oznaczenia z wojny z byłej jugosławii. (oznaczenia można nanieść pędzelkiem)

Mój patent na wizjerki, to malujesz wnętrze czarna farbką a potem zapuszczasz clear fix, ewentualnie gdy wizjer ma regularne kształty(np prostokątne jak u kierowcy) wtedy wycinasz z kawałka folii magnetycznej znajdującej sie w starych dyskietkach, i przyklejasz na wikol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam oznaczenia z wojny z byłej jugosławii. (oznaczenia można nanieść pędzelkiem)

 

A były jakieś T-54 na Bałkanach? Mam na myśli użycie bojowe. Wszystkie zdjęcia i materiały wideo pokazują tylko T-55A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o brezent to znajduje się on na połączeniu działa i wieży. To takie pofałdowane coś

O oznaczenia pytałem, bo ja na ten przykład kładę je na lakier bazowy,a dopiero później dodaje łosze i postarzam model. Wtedy nie odstają wyglądem równomiernie 'zużywają' się razem z resztą pojazdu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-54 od t-55 w wersji podstawowej różnią się pierdółkami. Zmiany konstrukcyjne dotyczyły lepszej hermetyzacji wnętrza przed promieniowaniem. W wyglądzie zewnętrznym niewiele się zmieniło. Większe różnice (zewnętrznie) są natomiast pomiędzy T54/55 a T-55A gdzie dodano osłony antyradiacyjne włazów. Właśnie jestem w trakcie przerabiania T-55 na T-55A z tym że w skali 1/72. Po szczegóły zapraszam do mojego wątku warsztatowego. Wszystkie widziane przeze mnie zdjęcia wozów b. Jugosławii to właśnie T-55A

viewtopic.php?t=6473

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.