Skocz do zawartości

Lloyd C.V - 1/72 - Special Hobby


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

No więc psuję kolejny zestaw ...

 

Zakładam że większość Kolegów nie słyszała o takim samolocie , zamieszczam więc linka do krótkiego opisu maszyny .

 

http://www.elknet.pl/historia-lotnictwa/av_hist/index.php?position=0.0.65

 

Co prawda daję zdjęcia dość zaawansowanego w budowie modelu ale lepiej późno niż wcale ...

 

DSCF8247.jpg

DSCF8248.jpg

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Są tacy , którzy słyszeli o takim samolocie , a nawet przymierzają się do budowy w 1:48 - tej samej firmy . Czy to będzie kolejny szmatopłat w polskich barwach ?

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie kolejny szmatopłat w polskich barwach ?

 

Zdecydowanie tak - jestem patriotą modelarskim

 

A tymczasem :

 

Wczoraj zrobiłem piramidkę , dzisiaj udało mi się zamontować górny płat ( fajne zajęcie - nie wiedziałem że jestem w stanie ułożyć zdanie z tak dużą ilością wulgaryzmów :P ).

 

Reasumując - model raczej nienawidzę ale brnę dalej ...

 

DSCF8261.jpg

 

PS. Brakuje mi samosklejalnych Albatrosów Rodena ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy się SH pokusi o te letadlo w 1:32 ... miło by było,

 

póki co pozostaje mi albatros, pfalz, fokker ... własnie może Roden się zlituje.

 

Masz Zio tempo prac, podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport słowny bo w zasadzie nie ma czego pokazywać :

 

Skończyłem rigging i zalepiłem otworki po przewlekaniu CA , jutro to wszystko przeszlifuję i zabiorę się za "produkcję" sklejki .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratularum!!

Fajnie wygląda ten 'nieszmatopłat' - chyba odgrzebię mojego w skali 1/48 i go wreszcie poskładam do kupy. Zastanawiam się tylko czy zrobić go w malowaniu polskim czy KuK, hmmm... Mam takie zdjęcia austriackiego z pasami kamuflażu na tej ładnej sklejce - więc raczej będzie właśnie to

Mam jedną sugestię Konradzie - może tak czas zacząć na modelach robic lekki 'łosz' i używać pigmentów? To fajnie podkreślałoby linie podziału oraz nieco uplastyczniałoby bryłę. Ale to, jak wiesz, Twój wybór.

ps.: ile już masz modeli sklejonych na półce? Bo tak sobie myślę, że w końcu zabraknie Ci miejsca, hihi... przy Twoim tempie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy kolor chłodnicy i "dynksa" na górnym płacie nie jest zbyt "wypolerowany" ? Pytam , bo mówiąc szczerze sam nie wiem , ale na Twoich zdjęciach te elementy wyglądają trochę , jak chromowane wykończenia w cadillacach .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well ...

 

Chłodnica i zbiornik paliwa ( dynks ) dostaną czarnego washa , natomiast rury wydechowe rdzawego .

 

Podwozie też otrzyma porcję pasteli .

 

Avi , z wolnym miejscem jest tak , że pomału daję młodocianemu szwagrowi starsze produkcje ( bo wolę dać jemu niż wywalić na śmietnik ) tak więc wychodzę mniej więcej na zero a nawet na plus ( na miejscu zajmowanym przez jednego A-10 mogę postawić np. dwa Nieuporty ) .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( na miejscu zajmowanym przez jednego A-10 mogę postawić np. dwa Nieuporty ) .

Szok, po prostu szok!!! Nie przypuszczałem, że zrobiłeś A-10 ! Toż ta 'dzika świnia' nie posiada polskich znaków Myślałem, że tylko 'polszczyznę' robisz. Poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedyś sklejałem to co mi wpadło w oko w sklepie , stąd u mnie takie wynalazki .

 

Mam jeszcze dziwadła typu Harrier , B-17 , Tornado , Black Hawk , oraz kolekcję "pasażerów" z VEB Plasticard które sklejał mój tata ...

 

Na szczęście od ponad dziesięciu lat jestem "spolonizowany" i jest mi z tym niezwykle dobrze

 

Z ciekawości policzyłem wszystkich swoich "Polaków" - wyszło mi tak lekko ponad 100 ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.