Skocz do zawartości

TPz1 Fuchs w wersji humanitarnej ;) (Revell 1/72)


kermit zaba

Rekomendowane odpowiedzi

Zebraliśmy się tutaj, aby kibicować Żabie i wspierać go na duchu...

Obecnie jestem w trakcie budowy modelu Revella TPz 1 Fuchs. Większość oglądanych na forach Lisów ma umaszczenie Bundeswehry, więc postanowiłem, że mój stanie się albinosem.

Samo sklejanie modelu nie nastręcza problemów, może poza układem jezdnym, który składa się z bagatela 40 elementów. Po podwoziu przyszła pora na grzbiet. A tu obowiązkowy szlif na klapie włazu i ścięcie podstawy km na przedniej pokrywie. Następnie pierdółki w postaci lusterek, stopni, haków i lisa do lakierni

 

dscf0001sc4.th.jpgdscf0004qv6.th.jpgdscf0484cw4.th.jpg

 

dscf0481ji8.th.jpgdscf0483vl5.th.jpg

 

Zastrzegam sobie prawo do niesystematycznego prowadzenia relacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki, tym razem pomalowane podwozie. Niezbyt dokładna robota bo i tak w toku działań bojowych zostanie ubłocone.

 

10406133wa7.th.jpg21265467wv6.th.jpg

 

A następnie chwila skupienia, żeby z tego:

 

40791403sg5.th.jpg

 

zrobić to:

 

40725921ab7.th.jpg

 

Opony jeszcze schną, stąd te różnice w kolorze i fakturze.

To może teraz sido i kalki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ładnie żarło i zdechło... Zobaczcie sami. Warstwa sido, kalki i przesolone, a co za tym idzie spieprzone. A teraz zagadka, jak z tego wybrnąć? Jakaś plandeka? Plecak?

No nic, tworzę dalej, a Wy doradźcie jak z tego wybrnąć

 

11zr4.th.jpg12yf7.th.jpg13qo0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy, ale niestety nie chodzi o to. Ten 'zawinięty' krzyż może nawet zostawię, ale mnie boli krzyż na falochronie, a raczej jego brak. Kalka pod wpływem sola i nadmiernych poprawek pozwijała się i nie nadawała się do dalszego eksponowania na modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, ale chyba moje wrodzone lenistwo skłoni mnie do wyciągnięcia ręki do Juliusza

Panie, z nieba mi Pan spadasz

Na szablony może byście mnie przekonali, gdyby to był pojedynczy symbol. Niestety te elementy występują w parze i dość blisko siebie, co uwidoczniłoby wszelkie różnice.

Dzięki za wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

I tak trzymać!

Tylko, hmm.... te pręty na których lusterka wiszą jakies takie grube i deczko niedoszlifowane. Może by tak je wymienić na druciki?

 

Mam nadzieję że go "niehumanitarnie" utytłasz? Jak zobaczysz wozy w barwach UN w takiej np. Bośni to zrozumiesz ;-)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza praca w dzisiejszym świetle. Miał być łosz, wyszło dzieło sztuki nowoczesnej. Na zdjęciach widać jak paskudnie wyszedł kolor bazowy, mogłem go przejechać drobnym papierem. Po mimo tego, że wszelkie prawa zostały złamane, efekt końcowy tego etapu mi się podoba

 

20nn3.th.jpg19sq1.th.jpg18la7.th.jpg17ms3.th.jpg

 

TankRed, dzięki za uwagę, na zdjęciach widać to o wiele wyraźniej. Może wymieniać nie będę, ale linie łączenia na pewno zaraz znikną

Idę tworzyć dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękować Panowie, dziękować

TankRed nie ma mowy o żadnym błocie, dość się już wycierpiał Nad podstawką się jeszcze zastanawiam, ale bardzo możliwe, że się pojawi.

Gulus to transporter pływający, więc ma kółko ratunkowe Było w zestawie, Twój pewnie też był w takowe wyposażony.

Montuję pozostały 1%... Wieczorem powinny być zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Obiecuję, że błota już się nie będę czepiał. Zwłaszcza, że w takim sahelu o błoto trudno. Dokąd on niby pojechał? Do Sudanu? Czadu?

 

Ale ten fotomontaż to nie wyszedł ;-) Popracuj nad tym bo takiemu modelikowi to się należy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TankRed ten 'fotomontaż' to stara podstawka pod Comanche postawiona na laptopie z wyświetlonym zdjęciem

Więc sam widzisz, że do profesjonalizmu mu daleko. Szukałem jakiegoś realnego obrazka z kalendarza, albo gazety, ale niestety nic mi w ręce nie wpadło.

A sama scenka rodzajowa ma przedstawiać Somalię w roku 1993.

Jak tam prace nad Twoim Teciakiem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotomontaż: już rozumiem skąd takie dziwne oświetlenie ;-)

Może coś stąd się nada [http://www.biyokulule.com/January_%201990s(1).htm]

 

Teciak: się robi - jak widać w relacji już ma koła i gąsienice. Może w weekend będą jakieś postępy bo juz mnie nosi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.