Skocz do zawartości

Nowa Merkava IV z Legend Productions


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, panowie z Legend wznowili i ulepszyli swój topowy produkt. Model przedstawia późną wersję Merkavy IV z tak zwanymi LIC modifications ( Low Intensity Conflict) . Najważniejsze zmiany w stosunku do pierwotnej wersji :

Dodatkowy pancerz dna czołgu , nowe boczne fartuchy , dodany właz ładowniczego, osłony świateł i optyki.

 

DSCN0089_resize.jpg

 

DSCN0094_resize.jpg

 

DSCN0096_resize.jpg

 

DSCN0093_resize.jpg

 

DSCN0092_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta maszyna wyglada !!! - nie wiesz czy jest juz w sprzed

 

To jest na razie bardzo świeża zapowiedź , nie ma o niej wzmianki nawet na oficjalnej stronie Legenda , tak że trudno mi powiedzieć kiedy wyjdzie, ale jest to pewnie kwestia kilku najbliższych miesięcy/może nawet tygodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa, na tą Merkavę to patrzę od kilku dni już (na monitorze). Pojawiła sie już w ofercie jednego ze sklepów w USA (ModelHobby Center), w którym czasem kupuję. W opcji 'pre order', z upustem chyba 10%. Nawet sie zastanawiałem, czy się nie skusić, bo mam tam jakiś niewielki rabat, ale jak zobaczyłem cenę to spasowałem . Generalnie, 'na nasze' to wychodzi ok 410 pln (przy tych rabatach wszystkich), czyli o jakieś 50 pln drożej niż pierwsza wersja tego modelu. Masakra. Do tego doliczyć trza przesyłkę. I to przy raczej niskim kursie dolara. Masakra.

ps.: za to chyba sobie powetuję to zakupem dwóch różnych Magah'ów od razu, bo są w promocji )))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.: za to chyba sobie powetuję to zakupem dwóch różnych Magah'ów od razu, bo są w promocji Smile))))

 

Wow, a można wiedzieć jakie to Magachy (wersje ) ??

Bo u mnie już jeden czeka na koniec wakacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.: za to chyba sobie powetuję to zakupem dwóch różnych Magah'ów od razu, bo są w promocji Smile))))

 

Wow, a można wiedzieć jakie to Magachy (wersje ) ??

Bo u mnie już jeden czeka na koniec wakacji

Aaaaa! Jeśli któregoś masz, to powiedz przede wszystkim jak z wykonaniem. Ale pewnie standard Legenda

Mnie natomiast chodzi po głowie Magach 6B Batash oraz Magach 7A.

Oprócz tego z tego co zauważyłem są jeszcze do kupienia wersje Magach 3W, 6B Gal, 6MEM, 7, 7C. Obłęd po prostu - ale portfel tego na razie nie wytrzyma

Aha, pełny model Merkavy IV z tej dostępnej dotąd edycji to nie 355 jak napisałem wcześniej, a 290 pln. Ale i tak trochę 'waży'

ps.: a tymczasem jutro zabieram się za Centuriona '73. Zresztą 'wrzucę' z rana jakiegoś 'inboxa', bo model wart tego. A'propos, nie wiesz gdzie u nas (w Polsce) mogę dokupić vinylową 'szmatę' na jarzmo do niego? Bo w sumie to zależy mi na czasie. Jedno kupiłem w Chinach, ale pewnie będzie 'szło' jeszcze z miesiąc, więc pójdzie i tak do wersji '67.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w szafie Magacha 7C. Jakość bardzo dobra, gdzieś na forum jest in-box. Jeśli będziesz się zabierał za Magacha 7A , to pamiętaj, żeby wymienić koła jezdne, bo te, które są standardowo, w tym Magachu już nie występują. Mi się udało dorwać Merkavę 4 za śmieszną cenę , jakieś 240 zł , i za niedługo powinna dojść. Ja swego Magacha bede robił nma konkretnym full-wypasie, lecą już do mnie blaszki Edka , potem dodam jeszcze koła napędowe z Legenda (te zestawowe to po prostu parodia) ,koła jezdne tez z Legenda , liny Eureka XXL , friule, i metalową lufę do MG zamontowanego nad działem

Co do Centuriona , też mam go w planach, ale troszkę później (model na prawdę super) , na jadarhobby widziałem ów winylowe szmaty, ale nie wiem która wersja powinna być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos, nie wiesz gdzie u nas (w Polsce) mogę dokupić vinylową 'szmatę' na jarzmo do niego? Bo w sumie to zależy mi na czasie. Jedno kupiłem w Chinach, ale pewnie będzie 'szło' jeszcze z miesiąc, więc pójdzie i tak do wersji '67.[/i]

Cześć

Jeżeli kupiłeś osłonę typ A to mogę Ci "pożyczyć" swoją. Ja jeszcze swojego Centuriona długo nie ruszę. A jak przyjdzie Twoja to mi oddasz.

A wracając do tematu Merkavy IV to bardzo ładny model i czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli kupiłeś osłonę typ A to mogę Ci "pożyczyć" swoją. Ja jeszcze swojego Centuriona długo nie ruszę. A jak przyjdzie Twoja to mi oddasz.

A wracając do tematu Merkavy IV to bardzo ładny model i czołg.

Dzięki wielkie za pomoc. Ale niestety, ja potrzebuję B, tzn. do izraelskich. Natomiast A jest do NATO i australijskiej z NAM-u. Ale na szczęście Barthass mi podpowiedział, że jest już w Jadarze. Cena - 9,99 pln, czyli po prostu bajka . Już zamówiona

Widziałem tą maszynę kiedyś na allegro ale myślałem że to tylko konwersja do wieży...

Na allegro widziałeś zapewne tego samego klona, którego widziałem i ja. Niestety, jest bez blaszek, których tam w oryginale trochę jest. Tak więc nie wiem, czy warto.

A teraz pytanie -

Czy coś z tych rzeczy warto kupić:

http://www.aefdesigns.com/aefcat.html

Bo asortyment świetny, ceny nawet znośne, ale słyszałem, że z jakością bywa u nich różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś z tych rzeczy warto kupić:

http://www.aefdesigns.com/aefcat.html

Bo asortyment świetny, ceny nawet znośne, ale słyszałem, że z jakością bywa u nich różnie

 

Nigdy nie miałem w rękach ich wyrobów , ale z tego co słyszałem to z jakością rzeczywiście bywa różnie , jeden model/konwersja może być świetny, natomiast inny może się nadawać tylko na śmietnik, w każdym razie ja bym nie ryzykował...(no, chyba , że chodzi o koła do Merkavy, bo te wyglądają na dobre)

 

Na allegro widziałeś zapewne tego samego klona, którego widziałem i ja. Niestety, jest bez blaszek, których tam w oryginale trochę jest. Tak więc nie wiem, czy warto.

 

Moim zdaniem na pewno nie warto, bo w tym modelu fototrawionki to nie byle dodatek, ale zawierają części niezbędne do zbudowania modelu... Po prostu wyrzucony pieniądz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja chyba też wiem co kupię po następnym rzucie sprzedaży na ebay o ile będzie udany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lucky Model jest zdecydowanie najtaniej

Lucky model ma dziwna polityke...

 

ostatnio odwolalem swoje zamowienie

z blaszkami do famo u kolegi (mimo ze mial tanio)

bo na lucky model kupilem jeszcze o prawie 50 pln taniej...

 

Kolega dowiedzial sie, ze zeby miec w Polsce cene zakupu

na poziomie cen detalicznych w Lucky

musialby wziasc WSZYSTKO Z OFERTY ABERA

- czyli wybulic na raz ok 18 000 PLN i sprzedawac po cenie zakupu

bez vatu sratu itd ....

 

Ja jako klient nie narzekam ... ale inni sprzedawcy?

 

PS. A swoja droga moglby Lucky rozszezyc oferte o wiecej zywic i dodatkow do modeli . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Luckymodel to pewnie tylko przykrywka do prania brudnych pieniędzy Triady No ale cóż - ja nie narzekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.