Skocz do zawartości

M1A1 Abrmas - 1:35 Tamyia 35156 + 35266


Sebastian76

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Po Type 90 chciałbym przedłożyć do oceny model Abramsa, który wykonałem wcześniej (Type 90 był drugim modelem w ciągu ostatniego roku)

 

Niniejszy model był dla mnie swoistym przełamaniem kilku barier, które wydawały mi się wcześniej nieosiągalne.  Dużo w nim przysłowiowego "po raz pierwszy".

Pierwsze malowanie aerografem, pierwsze malowanie dorzuconego ekwipunku z próbą oddania głębi i światłocieni, pierwsze ślady zużycia na modelu, ( wspominałem o ćwiczeniach na złomie) . Pierwszy model robiony w oparciu o jakąś dokumentację fotograficzną oryginału itp :)
 

Liczę na szczerą i krytyczną ocenę. 

Malowanie:

Amerykańska 1 dywizja pancerna w okresie I wojny w Zatoce Perskiej (1990-91 "Pustynna burza").

 

Użyte farby Mr. Hobby seria C i Vallejo - Ekwipunek (pędzel).

 

Serdecznie pozdrawiam 

_DSC2576.jpg

_DSC2594.jpg

_DSC2569.jpg

_DSC2587.jpg

_DSC2578.jpg

_DSC2567.jpg

_DSC2592.jpg

_DSC2582.jpg

_DSC2610.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bulik58 napisał:

Stary ale jary jak niektorzy mowia , model Tamki choc nie najnowszy i czesto krytykowany , w twoim wydaniu wyglada bardzo dobrze . Z rzeczy ktore na szybko zauwazylem to kalki na bocznych fartuchach , moze to wina zdjec , moze ich grubosc ( nie znam tego zestawu) ale widac miejsce przyklejenia. Szkoda ze nie stoi na jakies podstawce , duzo one dodaja . Eksperci podpowiedza reszte. 

 

Dzięki za rzeczową opinię. Zgadza się - kalkomanie niestety nie weszły tak fajnie jak na Type - Doszukiwałbym się raczej mojego błędu, którego w porę nie skorygowałem, niż winy samych kalkomanii. 

Podstawki - nawet te proste - marzy mi się - odrobina jakiegoś gruntu, aby dodawało minimalny kontekst do modelu. Chce - natomiast obiecałem sobie  - krok po kroku, aby nie wrzucać wszystkiego na raz.  Na razie kompletnie nie wiem jak się do tematu zabrać - Z tego samego powodu na razie nie dodaje figurek załogi - które także dodałyby fajnego odniesienia do skali.

 

Na pewno - jeśli podołam z podstawkami to wszystkie modele, które wykonam takowe dostaną :)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara dobra samoskładalna jak klocki LEGO Tamiya. Nie ma modeli źle sklejonych, są tylko źle pomalowane!!!! Jak na drugi model to rewelacja.  Gratulacje i jedziemy dalej z następnym warsztatem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 25.09.2022 o 15:17, robertmodelarz napisał:

Stara dobra samoskładalna jak klocki LEGO Tamiya. Nie ma modeli źle sklejonych, są tylko źle pomalowane!!!! Jak na drugi model to rewelacja.  Gratulacje i jedziemy dalej z następnym warsztatem.

 

Pięknie dziękuję za dobre słowo. Motywujące ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 15:59, piotrkur napisał:

Podstawka w tym wypadku-korek do przyklejania na ścianę/podłogę na płytę meblową ,pomalowany na "asfaltowy"kolor i gotowe!Możesz jeszcze go "podziubać" co wy dziury w nim były i włala!:mrgreen:

 

Na pewno przyjdzie czas na pierwsze nieśmiałe próby - Dzięki za inspirujące wskazówki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
W dniu 29.07.2023 o 23:16, Michal_1981 napisał:

Super zacieki z rdzy ! Fajna głębia odcieni pancerza. Jako początkującego modelarza taki model mnie motywuje i demotywuje zarazem (ciężko dorównać do poziomu)

 

Nie ma się co demotywować :) 

Spokojnie, cierpliwie podążaj - nie próbuj ogarnąć wszystkiego od razu. Nie nakładaj na siebie presji - ciesz się z każdego najmniejszego detalu. Oglądaj poradniki i staraj się to przekuwać na swoje modele - z każdą kolejną godziną będziesz widział progres.

 

Ja mam taką metodę, że zanim coś zrobię na właściwym modelu to ćwiczę na złomie. Zacząłem w ogóle od tego, że przemalowywałem moje stare modele z przed 20 lat i uczyłem się zachowania, farb, chemii i w ogóle wszystkiego :) 

Dla przykładu:

https://photos.app.goo.gl/FrSDRfeMjDwSUmQ69

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całe szczęście. Myślałem, że po takiej przerwie odwalasz od razu takie klimaty na bogato... Trochę mi ulżyło. Poradników obejrzałem masę i faktycznie sporo można z nich wyciągnąć. Bez nich by mi się nie chciało samemu dochodzić do tych wszystkich sztuczek na własnych błędach i straconych pieniądzach..

Panzer ze zdjęć naprawdę rządzi.  Przed weatheringiem też wyglądał na ładnie wykonany model w starym/czystym klimacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.