Skocz do zawartości

Żołnierz Afrika Korps 1:35


barti94

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zacząłem nowy projekt. Będzie to siedzący żołnierz Afrika Korps. Pochodzi on z zestawu Tamiya 37015.

Trochę więcej zastanawiałem się nad kolorami i tak:

-mundur Dark Yellow XF60/cienie Middlestone

-buty Flat Brown od Vallejo

-twarz basic skin tone i cienie flat flesh od Vallejo/ włosy cork brown

-pas kolor Khaki/klamra Aluminium

 

Dalsze efekty:

-Wash Light Grey

-kurz na buty Light Dust od AK+pigment fixer

 

Jeśli chodzi o podstawy to już powoli zostały wykonane. Model został sklejony oraz pociągnięty podkładem od Vallejo Grey. Teraz planuje położyć cienie w miejscach pozaginanych i aby uwidocznić detale.Najpewniej użyję German Grey.

 

Czy dobór tych kolorów będzie dobry? Czy jeśli chodzi o figurki warto użyć filtra (mam od Ammo Sand)?

IMG_20221025_201115.jpg

IMG_20221025_201140.jpg

IMG_20221025_201159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafał B napisał:

Planujesz usunąć szwy łączenia form i wszelkie nierówności, jakie widać niemal na całej figurce, czy przechodzisz nad tym do porządku dziennego?

 

Tak, próbowałem trochę to wszystko opanować i wygładzić. Dałem też cienie. W miejscach ciemniejszych- german grey, a na twarzy Flat Flesh. Oczywiście wszystko będzie powoli dopracowywane. Teraz planuje XF60 jako bazowy kolor munduru

IMG_20221026_190918.jpg

Edytowane przez barti94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia figurki tylko braku doświadczenia. 
Na początek proponuję pokryć figurkę samymi bazowymi kolorami i potraktować ją washami. Potem tu i ówdzie rzucić rozjaśnienie wykonane bazowym kolorem, a potem jaśniejszym odcieniem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Było troszkę przerwy w malowaniu figurki ale wróciłem do niej. Udało mi się pomalować podstawowymi kolorami. Dałem też drobne cienie. W czasie przerwy udało mi się kupić również kalkomanie od Tamiya dla figurek (oznaczenia stopni). Cały efekt prezentuje się poniżej. Dodam teraz kalki oraz wash.

 

IMG_20221209_195139.thumb.jpg.6e83250ebcbf937d4b7d7401dbe5fd23.jpg

 

IMG_20221209_195207.thumb.jpg.1132716bfe4db215a27b8054d61fc18c.jpg

Edytowane przez barti94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.