Skocz do zawartości

Volvo FH12 by P.B. Italeri+scratch building


Archi

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję pięknie...

 

absolutnie się mogę się z Tobą zgodzić:)

Każdy projekt, inicjatywa, pomysł niesie z sobą ambicje jego twórcy.

Nie ma co dzielić ambicji na lepsze i gorsze, te bardziej ambitne i mniej.

Każdy z nas ma tu ambicję:) i to bardzo cieszy. Różnica polega tylko na tym, że każdemu w tych ambicjach przyświecają inne cele i to wszystko

Poza tym, jak to mówią "każdy orze, jak może":). Wszystko na miarę swoich umiejętności, warsztatu i przede wszystkim cierpliwości, która jest de facto (moim zdaniem) jedyną drogą do prawdziwego mistrzostwa sztuki modelarskiej - od cierpliwości się wszystko zaczyna...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie,

 

przedstawiam skromną aktualizację, której tematem jest budowa elementu podstawy lewarka skrzyni biegów oraz schowka/podpórki do wejścia na górną leżankę.

Na początek przedstawiam, jak to wygląda w oryginale:

 

T2003_1493.jpg

Zdjęcie: Volvo

 

Element zbudowałem z kawałków polistyrenowych płytek - były to w tym wypadku zużyte karty telefoniczne.

Podstawa całości to 6 części. Pozostałe części na ten moment stanowią 7 kawałków plastiku... Każdy z elementów tej układanki rozrysowałem wg pomiarów proporcji, ściągniętych ze zdjęcia. Później wystarczyło tylko wyciąć je w karcie i posklejać ze sobą...

 

IMG_2661-1.jpg

Zdjęcie: Piotr Boczarski

 

... przy łączeniu krawędzi elementów rzadko stosuję szpachlę. Najczęściej jest to zwykły klej CA - ze względu na swoją konsystencję, bardzo dokładnie wypełnia drobne szczeliny i co dla mnie ważne, szybko można takie "szpachlowane" miejsce obrabiać.

Póki co, pokazuję Wam tylko podstawę. Brak w niej jeszcze charakterystycznego menisku wklęsłego przy łączeniu podstawy ze schowkiem (tak, jak jest to w oryginale) oraz lewarka skrzynie biegów.

Ten będzie wykonany z kawałka plastikowej rurki - rękojeść odpowiednio opiłowana pilnikiem. Zaś skórzane obicie będzie imitowane za pomocą folii aluminiowej, która odpowiednio spreparowana, wyglądać będzie jak pognieciona skóra. Całość wymaga jeszcze finalnego obrobienia.

 

Póki co - pozdrawiam:)

 

2011-06-03_094458.jpg

Zdjęcie: Piotr Boczarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wygląda dobrze. to szpachlowanie połączeń mnie wykańcza, najlepiej byłoby wziąć szpachlówkę dwuskładnikową, ale przy tych ilościach większość by była do wywalenia... Powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sam tez nie szpachluje takich rzeczy, wystarczy je lekko przeszlifowac zeby uzyskac porzadany efekt.

Poki co fajnie Ci wyszedl ten element, jestem ciekaw jak bedzie wygladal ten skorzany mieszek...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym Was zachęcić do sięgnięcia po czerwcowe wydanie TRAILER Magazine, w którym znajduje się druga część artykułu "Wszystko jest dla ludzi" na temat modelarskich trendów i społecznego charakteru dziedziny modelarstwa redukcyjnego.

 

Przedstawiam krótki fragment z tego artykułu:

"Byłoby bardzo lekceważące, gdyby każda inicjatywa modelarskiego

spotkania większej grupy ludzi nie zważała na fakt, że niesie ona z sobą bardzo silny przekaz społeczny. Od kiedy tylko narodziła się koncepcja takich środowiskowych konwencji, były one od razu otwarte na odbiór społeczny. Zależało na tym szczególnie ludziom, którzy silnie pracowali nad

prestiżem modelarstwa...."

TRAILER Magazine nr 6(79), czerwiec 2011. Fragment ze strony 54.

Tekst: Piotr Boczarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.