Skocz do zawartości

Panzer Kampfwagen II Tamiya 1/35 "Rocznicowy"


barti94

Rekomendowane odpowiedzi

Bedziesz kładł na to mat/ satynę?

 

Do tych srebrnych mocowań- przyklejaj sobie kawałek taśmy byle jakiej przed malowaniem pędzlem- będziesz miał równo obmalowana linie. Minuta klejenia, efekt zdecydowanie lepszy 

Edytowane przez orzechu500
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.  Faktycznie trochę ta farba jest zbyt gęsta 😞 Chwilkę nie było mnie tutaj ale powracam z potężnym apdejtem. Po nałożeniu kalek poszedł matowy lakier i zaczął się czasochłonny proces washowania:

-używałem washa dedykowanego do Afrika Korps i chyba udało się wpuścić go we wszystkie ważniejsze miejsca

-w kilku miejscach dałem też brązowy wash imitujący zapieczenie niektórych śrub

-dodałem przecierki stalowe na niektórych elementach i bandażach kół imitując przetarcia,

-położyłem tack wash. Wiem trochę się odznaczają ale będzie to modulowane kurzem,

w miejscach gdzie mógł osadzić się kurz i piasek dałem efekt North Afrika Dust,

-na skrzynkę i inne elementy drewniane użyłem washa do drewna,

-w paru miejscach zrobiłem ciemne zacieki/rdzawe zacieki,

-położyłem wash do wnętrz na białe elementy wnętrza przy włazie,

-nałożyłem rdzawą teksturę na tłumik

-wykonałem ogólny chipping

-w paru miejscach zrobiłem też plamy po paliwie

-pewnie tego  nie widać na zdjęciach ale też spory czas poświeciłem wannie, nałożyłem teksturę piasku oraz zacieki,

 

Teraz czas na pigmenty. Trochę też szwankuje światło i zdjęcia są kiepskiej jakości ale poprawię to i następne zdjęcia wrzucę z dobrze doświetlonego namiotu. Walczyłem też trochę aby zamaskować efekty trochę grubiej położonej farby. Widzę niestety dosyć sporą różnicę pomiędzy gąsienicami głównymi a tymi dołączanymi jako zapas ale myślę że pigmentami uda mi się wszystko wyrównać. Co można zmienić/usprawnić?

 

IMG_20230310_225418.thumb.jpg.7f3898018cd7f92a80dcaff7bcd52ebe.jpg

 

IMG_20230310_225256.thumb.jpg.49d961b08401b7ecd4654a6c18b9eb6f.jpg

 

IMG_20230310_225134.thumb.jpg.a21599a7ea5999bfed69522207e4e28c.jpg

 

 

Edytowane przez barti94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zostałem złapany za słówko 😂 Chodziło mi o koła napinające. Myślałem o jednym a napisałem drugie.Mozg wyprany po całym tygodniu pracy . Dzisiaj zabieram się za położenie pigmentów. Na bandażach jest Dust Effect. Swoją drogą. Co sądzicie o tym pigmencie? Jest to Humbrol Sand? Na pierwszy rzut oka wydaje się trochę zbyt żółty jak na piasek. Używał ktoś?

 

IMG_20230311_114544.thumb.jpg.15b15f67fb5277f1954952dba0aa18de.jpg

Edytowane przez barti94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, barti94 napisał:

Na bandażach jest Dust Effect. Swoją drogą. Co sądzicie o tym pigmencie? Jest to Humbrol Sand? Na pierwszy rzut oka wydaje się trochę zbyt żółty jak na piasek.

Jak zrobisz zdjęcia kół i bandaży to ocenimy.

 

Edit: masz więcej niż jedną żarówkę w domu ?

Edytowane przez _OldMan_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuc postęp w pracach. Może przydałoby się jeszcze poprzecierać gąsienice metalizerem w miejscach styku jej z podłożem. Trochę rdzy i zacieków też by nie zaszkodziło. Jakieś plamy z oleju, itp. Końcówka wydechu sadza też by się przydała. Generalnie jest lepiej. Pamiętaj następnym razem o rozrzedzeniu farby odpowiednim, a jeśli myślisz na poważnie o tym hobby to zainwestuj w aerograf.

Edytowane przez patrykd
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.