Skocz do zawartości

[G] Cromwell mk.IV 1/35 Tamiya


PancerLama

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam mój pierwszy w życiu czołg zrobiony po 7 letniej przerwie (jest to mój czwarty model - kiedyś samoloty 1/72).

Oto kilka moich wniosków podczas budowy:

1. Aerograf jest super tylko trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.

2. Pomimo wszelakich uporów w kierunku chemii bezwonnej stwierdzam po stu nieudanych próbach że to straszna lipa (wiem odkryłem ameryke).

3. Nabrałem dużego zaufania do farb Tamiya i Gunze oraz do pędzelka do farb Vallejo Model Color.

4. Zawiodłem się na lakierach Vallejo Premium Gloss i Matt. Na rozcieńczalniku X-20A (niby spoko ale jakoś to nie to co MLT), teraz służy do farbek MC albo mycia pędzli.

5. Subtelność przy weatheringu to podstawa.

6. Po white spiricie strasznie boli głowa.

7. Paneliner Tamiya ciężko się ściera.

Wiem że dla wielu z Was są to tematy oczywiste ale mimo to chciałem się podzielić moimi doświadczeniami.

I jak to mówią "dużo sprzętu a mało talentu".

Pozdrawiam

 

PANA4715.thumb.jpg.5da585d8e38b2e00e30a94186fc07f5e.jpg

PANA4698.jpg

PANA4702.jpg

PANA4705.jpg

PANA4706.jpg

PANA4707.jpg

PANA4709.jpg

PANA4711.jpg

PANA4723.jpg

PANA4730.jpg

Edytowane przez PancerLama
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • PancerLama changed the title to [G] Cromwell mk.IV 1/35 Tamiya

Ładny. Mi się podoba. Ja to bym tylko antenki cieńsze zrobił. A tak poza tym nie widzę jakichś błędów. Kwestia intensywności różnych techni jest kwestią indywidualną. Każdy lubi co innego. Zapewne sam zauważyłeś już co Ci się nie podoba i co byś zmienił. I o to właśnie chodzi. Ma się Tobie podobać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Endrju napisał:

Ładny. Mi się podoba. Ja to bym tylko antenki cieńsze zrobił. A tak poza tym nie widzę jakichś błędów. Kwestia intensywności różnych techni jest kwestią indywidualną. Każdy lubi co innego. Zapewne sam zauważyłeś już co Ci się nie podoba i co byś zmienił. I o to właśnie chodzi. Ma się Tobie podobać.

Dzięki. Antenki były zrobione z tego co było pod ręką czyli pojedyncza żyła z linki miedzianej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Evildead napisał:

Całkiem spoko wyszło,  nitka rzuca się w oczy, następnym razem dokup dedykowane liny

Wiem ale nie chciałem nic dokupywać na tym etapie mojego doświadczenia. Chciałem skleić model "z pudła". Nawet kolega  @bulik58proponował metalową lufę, ale się trochę bałem żeby niczego nie spaprać.

Edytowane przez PancerLama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, orzechu500 napisał:

Jak to fotografowałeś, zdradź set up. PS rozważ dobrudzenie kólek w ten sam odcień co koło napędowe i wanna 

Teraz widzę o co chodzi z kółkami.

 

Setup zdjęciowy

 

IMG_20230228_133845.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bulik58 napisał:

Wymienić lufę w Cromwellu to żaden problem, i to zarówno km jak i armatę. Ale nie ma problemu , temat masz opanowany to może za jakiś czas zrobisz drugiego, może anglika?

Kto wie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany powrót do hobby! Następnym razem zachęcam do poeksperymentowania przy malowaniu koloru bazowego - modulacja, panel lightning dają dużo radochy ( w końcu aerograf jest super) i sam model dosłownie nabiera kształtów. Potencjał jest, wyciągnięte wnioski dobrze rokują na przyszłość - dawaj dalej!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TAW napisał:

Bardzo udany powrót do hobby! Następnym razem zachęcam do poeksperymentowania przy malowaniu koloru bazowego - modulacja, panel lightning dają dużo radochy ( w końcu aerograf jest super) i sam model dosłownie nabiera kształtów. Potencjał jest, wyciągnięte wnioski dobrze rokują na przyszłość - dawaj dalej!

Wielkie dzięki za dobre słowa. Na pewno wezmę pod uwagę nowe metody 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Endrju napisał:

Zrób teraz jakiś polski dla odmiany. :D

Mam w planach parę projektów ale kiedy to nie wiem ...

Ale polski co ? Cromwell czy jakiś inny czołg ? Coś podpowiedz @Endrju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może jak Cromwella już masz to niekoniecznie. Ale jest w tej chwili już sporo modeli które można zrobić w polskim malowaniu. Część modeli jest wydawanych w polskich barwach ale do wielu można dokupić kalkomanie. Pytanie zasadnicze co się interesuje? Jakiś konkretny okres? Na gąsienicach, czy na kołach? Pytań można namnożyć całą masę. Nakieruj mnie trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Endrju napisał:

No może jak Cromwella już masz to niekoniecznie. Ale jest w tej chwili już sporo modeli które można zrobić w polskim malowaniu. Część modeli jest wydawanych w polskich barwach ale do wielu można dokupić kalkomanie. Pytanie zasadnicze co się interesuje? Jakiś konkretny okres? Na gąsienicach, czy na kołach? Pytań można namnożyć całą masę. Nakieruj mnie trochę.

Na gąsienicach - myślałem na T-34/85, "Pudel" albo Leopardem (2A5 ?). Na historii się nie znam i w ogóle się nią nie interesuje, więc tym bardziej  mam trudniej cokolwiek dobrać pod względem merytorycznym, a wiem że grono modelarskie bardzo przywiązuję do tego uwagę.

Ps. Następny w kolejce czeka Eduard BF 109F-4 1/48

Chciałbym też zrobić jakiś myśliwiec odrzutowy 1/48 ale jaki to jeszcze nie wiem. Może Lim-2  albo MIG-21

 

Edytowane przez PancerLama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.