Skocz do zawartości

Schlingmann Unimog RW1 Revell 1:24


tmajer

Rekomendowane odpowiedzi

Malutka aktualizacja. Doszły reszta kalkomanii na kabinie, błotniki z przodu, zderzak, stopnie do wsiadania. Słup z oświetleniem z tyłu zabudowy jest już praktycznie skończony. Kończę też malować wyposażenie zabudowy.

 

img1251pm2.jpg

img1254dw2.jpg

img1255eq4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolory tych jak to nazwaliście "dupereli" czyli osprzętu takiego jak piła czy rozpieraki w szufladach itp. wziąłeś z instrukcji czy to Twoja inwencja?? ciekaw jestem, bo kiedyś rozgrzebałem ten model i w 3/4 mam ukończony jednak nie mogę sobie przypomnieć jaki kolor proponowała instrukcja. Jak dla mnie, a wiem to po prostu z autopsji... obudowa piły łańcuchowej jest pomarańczowa, zaś kolory np. rozpieraków to na 100% nie jest żółty. poza tym fajny model, niestety mocno uproszczony przez Revella, chociaż by żaluzje skrytek które aż rażą oczy:)

 

Sama Twoja praca ciekawa, jednak ja bym się powstrzymał z dalszym brudzingiem, skupiłbym się raczej na postarzeniu kilku elementów, między innymi wnęk skrytek, szufladami czy też dachem zabudowy no i drobnych elementów kabiny, np. poprzecierać fotele. Resztę taką jak sama karoseria zostawiłbym w spokoju chociaż by z jednego względu... auta strażackie zazwyczaj są czyściutkie i świecą się jak psu... sierść, w końcu co zmiana są doglądane, zaś co piątek solidnie szorowane, odkurzane, pucowane itd

 

Miłej dłubaniny, efekt końcowy już niedaleki jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolory tych jak to nazwaliście "dupereli" czyli osprzętu takiego jak piła czy rozpieraki w szufladach itp. wziąłeś z instrukcji czy to Twoja inwencja?? ciekaw jestem, bo kiedyś rozgrzebałem ten model i w 3/4 mam ukończony jednak nie mogę sobie przypomnieć jaki kolor proponowała instrukcja. Jak dla mnie, a wiem to po prostu z autopsji... obudowa piły łańcuchowej jest pomarańczowa, zaś kolory np. rozpieraków to na 100% nie jest żółty. poza tym fajny model, niestety mocno uproszczony przez Revella, chociaż by żaluzje skrytek które aż rażą oczy:)

 

Sama Twoja praca ciekawa, jednak ja bym się powstrzymał z dalszym brudzingiem, skupiłbym się raczej na postarzeniu kilku elementów, między innymi wnęk skrytek, szufladami czy też dachem zabudowy no i drobnych elementów kabiny, np. poprzecierać fotele. Resztę taką jak sama karoseria zostawiłbym w spokoju chociaż by z jednego względu... auta strażackie zazwyczaj są czyściutkie i świecą się jak psu... sierść, w końcu co zmiana są doglądane, zaś co piątek solidnie szorowane, odkurzane, pucowane itd

 

Odpowiem od końca - nie planuję dalszego brudzenia, może jeszcze zrobię coś z dachem zabudowy. Moje umiejętności w zakresie brudzenia są co najwyżej nikłe, a nie chcę zepsuć tego, co udało mi się zrobić dotychczas.

Modele sklejam dla siebie i jeżeli chodzi o kolory narzędzi, to nawet nie patrzyłem do instrukcji, tylko malowałem tak, jak mi się to widziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sorry za post pod postem. Mała aktualizacja. Pomalowałem srebrne elementy zabudowy, nakleiłem kalkomanie na zabudowie oraz półkach w środku. Dach zabudowy jest już skończony. Ponieważ węże na wodę nie miały żadnych końcówek, wykonałem je z pomalowanych ne srebrno podkładek. W tym tygodniu planuję skończyć model i wstawić do galerii.

 

 

img1280fk2.jpg

img1281es5.jpg

img1285yl7.jpg

img1286kx1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja przed zakończeniem budowy. Pozostało mi jeszcze tylko zainstalował tylne oświetlenie, błotniki i zamocowanie zabudowy do ramy - na razie zabudowa stoi luzem na ramie. Zdjęcia gotowego modelu pojawią się w niedzielę w galerii.

 

img1292iq0.jpg

img1293qi7.jpg

img1294iq1.jpg

img1295ya4.jpg

img1297ec6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.