Jump to content

marcinfire

Members
 • Content Count

  344
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by marcinfire

 1. Pamiętać będę Robert... trzymaj się, gdziekolwiek teraz jesteś, jakąkolwiek teraz drogą podążasz wiedz, że jest ona nowa, inna... zupełnie inna niż dotychczas, ale lepsza Robert.... szkoda, cholera wielka szkoda, smutek człowieka ogarnia :( . Cześć Twojej Pamięci. [*]
 2. Extra relacja, jeszcze bardziej EXTRA muzeum, zbiory etc... u nas najstarszą i na dodatek zabytkową zajezdnię tramwajową przy ul. Dąbrowskiego zamiast właśnie przeznaczyć na choć by taki cel... a jest troszkę eksponatów w Łodzi i było by się czym pochwalić... najpierw sprzedali "prywatnemu", a ten że to zabytek... no cóż zajezdnia poszła z dymem, sam byłem przy tym i utytłałem się nadstawiając karku, a wszystko na łeb leciało... 16h akcji mojej, do późnych godz. popołudniowych dnia kolejnego była dogaszana przez kolejną zmianę. Widać ma nasza Łódź, a raczej jej decydenci od kogo czerpać dobrych pomysłów dla miasta, żeby tylko tak chcieli! Fajnie wiedzieć gdzie można "zapuścić żurawia" w Szczecinie!!! Pozdro!
 3. Byłeś! Jesteś! Będziesz!!! Marku...
 4. Piękna SUKA!!! a z cieniem pojechałeś po całości, bardzo fajny pomysł! Szacuneczek!
 5. sorry że dopiero dziś, ale coś długo czekałem na aktywację po zmianie maila.... te odcinki zawsze możesz zmienić, w sklepach z art. nie wiem, może krawieckimi, czy w marketach na takich stoiskach gdzie firany, materiały i inne duperele, kup odpowiednich szerokości tasiemki, są cieńsze i lepiej je da się poukładać, model masz śliczny, ale te odcinki kładą go moim skromnym zdaniem, a to dlatego że splot jest za wielki do tej skali, widać że są ;) puszyate i włochate, ale to takie drobne drobiazgi
 6. a kto powiedział, że nic się nie dzieje ;) .... tak się załatwiłem, że mam na jakiś czas sprawną tylko lewą rękę więc... nic nie podziałam chwilowo... jakiś czas temu zacząłem do nich remizę ;) ale szaaa prace stoją ;(
 7. model extra idzie, podwozie, panel ster. pompy, silnik! popracować mógł byś nad tymi odcinkami, sorry ale niszczą cały "image" modelu.
 8. Oj powiem Tobie, że ja też z przyjemnością widział bym te monstra na naszych ulicach, są bardzo piękne, ich jazda do akcji to bardzo spektakularny widok, niestety... na tym się kończy sens tych pojazdów u nas. W Warszawie i Krakowie były takie pojazdy, czy są jeszcze? nie wiem. Były to wozy ze stajni E-One. Piękne, sygnały, trąbki itd. ale... są to mało praktyczne pojazdy przynajmniej u nas. Zabudowa naszych miast, wąskie ulice, ciasnota między kamienicami, załadowane drogi przejazdowe niestety powodują, że te pojazdy najzwyczajniej w świecie mają problemy z przebiciem się przez miasto, promień skrętu, zawracania itd... sporo z nich posiada bardzo małe zbiorniki z wodą, to znowu za sprawą rozwiniętej sieci hydrantowej w wielu miastach USA, potrzeba tyle co na pierwsze uderzenie i zalanie pompy, reszta z hydrantu, stąd też te odcinki poukładane w harmonijkę na pace. Nie wiem, może widziałeś jak oni rozwijają się i budują linię gaśniczą? przykład co prawda prosty i filmowy, ale też jest ok, możesz zobaczyć na filmie Ladder 49 jak rozwijają się przy pustostanie, gdzie potem ginie jeden z nich (tu już błąd w sztuce, ale wszystkim się zdarza, nawet w realnych działaniach). No to kończę przynudzać... z niecierpliwością czekając na dalsze efekty, bo pojazd ten jest piękny!!!
 9. Nieźle się zapowiada na finał ten model. Nie myślałeś o zrobieniu innych odcinków na pace??? ten wystający z tyłu extra wygląda, więc te na górze też by podkreśliły walor jak by były podobne, chyba że zrobisz, a ja tam czegoś po drodze nie doczytałem. Druga sprawa, że odcinki które znajdują się na pace są połączone łącznikami i je też gdzieś tam można by imieścić, wtedy naturalniej wygląda ułożenie ich jeden na drugim z takim delikatnym podniesieniem (ślad po łączniku). Gratuluję dotarcia do filmików. Jak szukałem w sieci coś na temat tego modelu jak kieeedyś tam zamierzałem go popełnić, nie znalazłem nic, dosłownie nic, ale to było jakieś kilkanaście lat temu....
 10. extra, nabiera strażackich rumieńców, ehh te amerykańce . Aż mnie strzyka jak pomyślę, że swojego opchnąłem... za skórkę na siedziska, ja w mojej drabce od Revella oraz Italerki też pociągnąłem skórę na fotele, zacnie wyszło.
 11. Te "szuflady" aż proszą się o sprzęt rat. tech. Na spokojnie można na nich ulokować zestaw Holmatro, zarówno nożyce jak i rozpieracze (lub combi), jakiś nie za duży kolumnowy, do tego "drobiazg" do cięcia pedałów itp., do tego agregat + przewody, w głębszych częściach szuflad gdzie są pojemniki, można spokojnie władować osprzęt do Holmatro, jakieś łańcuchy, haki i inne duperele. U nas na "pierwszym", na dosyć sporej wysokości na dwóch równoległych szufladach stoją obok siebie agregat prąd. i wentylator. Wiadomo ciężkie powinno być niżej, ale czasami trzeba iść na kompromis, umieścić nie tam gdzie się by to widziało i zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, tylko jak się da. Niestety realia są takie, że niejednokrotnie producenci sprzętu-zabudowy umieszczają osprzęt z iście ułańską fantazją i potem są nieporozumienia, czasem się zdarzało (czasem-często) że auto po "przekazaniu" wracało do producenta, czasem z zastrzeżeniami, czasem w ramach współpracy, przychodził golas i my decydowaliśmy gdzie finalnie i jakie mają być uchwyty, szuflady etc. ale to już inna bajka i kwestia firmy. Ot taka na szybko wrzutka co by mozna było. Co do torby med. az tak ciężka nie jest, głównie ma nie najmniejsze gabaryty, ale na spokojnie na jakiejś wyższej półce może sobie leżeć, a cała reszta... skolko godno, ładować możesz co chcesz, aczkolwiek z rozwagą aby nie było przesady, pytaj o co chcesz, służę swoją skromną wiedzą w tym temacie. Powodzenia w dalszych pracach.
 12. hmmm ja tak na szybko, diorama ok. pożar lasu... ok ale na diabła drabina??? sorry ale nie przypominam sobie abym do pożaru lasu leciał drabką...
 13. zasiadam i oglądam. Miałem i ja w moich zasobach ten model, potem go opchnąłem, potem znowu zakupiłem za jakiś bezcen i znowu sprzedałem... i nie mam, teraz troszkę szkoda. Szukałem oryginalnych zdjęć tego pojazdu i szczerze mówiąc kiedyś gdzieś, jakieś 10 lat temu albo i lepiej... znalazłem zdjęcia podobnego pojazdu, jednak kropka w kropkę niestety nie. Typowy amerykaniec, chociaz nie ukrywam, że mam spore wątpliwości do kolorów niektórych elementów które dedykuje Revell, ale to już mniej istotne. Obecnie w 1/25 mam dwa gaśnicze mesie z Revella i czekają na swoją kolej, być może kiedyś... Nie ukrywam że i ja bym popełnił Stara 25 lub 21 w 1/24... ale cóż, albo praca od podstaw lub dłubanina w oparciu o modele kartonowe, albo nic... powodzenia w pracach!!!
 14. milutki, uwielbiam pojazdy z hds'em, extra!
 15. Mark666 dzięki, ale jeszcze troszkę pracy mnie czeka przy nich. Marak zastanawiałem się nad tymi drabinami i nie wiem, czy nie pójdę na łatwiznę i nie zakupię właśnie gotowych profili, muszę jedynie wymierzyć dokładnie jakie mi się pomieszczą w tych uchwytach no i oczywiście muszą w miarę do skali pasować, aczkolwiek w 1/87 no cóż... im mniejsze tym więcej ustępstw niestety.
 16. eee ja mam nadzieję, że też coś nie coś podejrzą od Ciebie ;) , zobaczę jedynie czego użyć, czy potnę ramki po kartach sim, czy wezmę coś znaaacznie cieńszego i załatwię kilka kart telefonicznych, gdzieś chyba jeszcze kilka mam. a tu poniżej taki mały EDIT: czyli jak pierwotnie Star 21 wyglądał, zanim go potyrałem a tu już prace poprawkowe: ... efekt znany na zdjęciach z postu powyżej ;)
 17. OK, poniżej już prawie gotowe... prawie... Muszę wstawić szyby, z lekka poprawić Żuka, a dokładnie jego zawiasy klapy tylnej dolnej, ale to retusz. Doszedł zapowiadany Star 21, ot taka nieco starsza babcia. Była w oryginale gotowa, niestety zbyt znacznie odstawała wyglądem itd. od Żuka i Stara 25. Rozebrałem co się dało czyli oddzieliłem obudowę od podwozia, wyjąłem szyby i tyle, co można było ruszyć. Chciałem coś zrobić z lakierem, był wręcz do przesady błyszczący, zaś po zastosowaniu różnych środków sugerował jakiś solidny lakier, niemal jak samochodowy hahahaha, w każdym razie z obawy o elementy fototrawione kreta tudzież jemu podobne odpuściłem i zaryzykowałem położyć na ten świecący się jak psu... lakier bezbarwny satin humbrola, udało się... uzyskałem całkiem fajny satynowy efekt, coś w połowie matu, ot tak jak wcześniejsze pojazdy czyli taki jak chciałem, poprawiłem nieco kilka elementów, jak np. listwy alu przy brzegach zabudowy górna i dolna, w pierwszej postaci nie były zaznaczone, oczywiście ślepka również, oraz coś co mnie po oczach szpiliło czyli białe elementy, zastąpiłem czarnymi. Być może jak się uda, przy pomocy mojego szwagra, uda mi się pozyskać decal dla pojazdów Zakładowej Straży Pożarnej z Łódzkiej ANILANY, pierwotnie miały być oznaczenia Zawodowej Straży Pożarnej z Łodzi, jednak po koncepcji "przerabiamy babcię 21" postanowiłem że być może właśnie ANILANA, pażiwiom uwidim Do piątku chcę skończyć remizę dla tych brzdąców i odpowiednio ją "postarzyć". Plany kolejne to wykonanie drabin D10W od podstaw dla obu Starów, zobaczymy co z tego będzie.
 18. Wiesz co, w sumie same skrytki czy wnętrze są wszędzie niemal standardowe i dopasowane przez strażaków w miarę potrzeb. Wozu jako powodziowego raczej nie ma. Jeżeli już to tzw. SRw, ratownictwa wodnego, co ma w skrytkach to już potrzeby, za wozem przyczepka i ponton itp.
 19. Z tą zabudową jest różnie na przestrzał, im więcej firm tym więcej pomysłów, ale fakt iż zazwyczaj choć nie zawsze, jeżeli nie ma granicy w postaci zbiornika na środki gaśnicze, wtedy przestrzeń jest "na wylot" co warunkuje najzwyklejsza w świecie ergonomia i pełne wykorzystanie przestrzeni skrytek na sprzęt. Chociaż spotkałem się np. z wozem rat. tech. chyba ziegler'a na podwoziu mercedesa gdzie skrytki na przestrzał nie były, ale uwarunkowane to było tym iż wewnątrz był umieszczony dodatkowo kontener ze sprzętem wyciąganym przez hiab-kran zabudowany z tyłu zabudowy pojazdu. W przypadku Revella sądzę, że poszli na łatwiznę jak to oni, ponieważ wytłukli dwa takie unimogi, jeden jako gaśniczy, a drugi jako technik... nie wysillali się i ściankę włożyli w środek. Ty z racji przeróbek będziesz miał pełne pole do popisu, bo akurat tu można się mocno wykazać, zachować jednak trzeba rozwagę nie za dużo tego sprzętu do tych skrytek hehehehe
 20. ooo nie nie nie, już mnie oczy bolą od tych maleństw także koguty pewnie jeszcze pociągnę czymś, mam signal blue czy jak go tam zwał, ale przerabiać ich już nie będę, za długo się to ciągnie. Druga sprawa, że musiałem się nieźle nadłubać aby przerobić te dostępne w zestawie koguty do tych obecnych więc już niech pozostaną, z resztą z tych "babć" co druga miała inne oświetlenie sygnałowe na dachu, zobaczcie zdjęcia proponowanych oryginałów kilka stron dalej, co jeden to inny
 21. brawo, czyli nie pudełkowiec będzie, super!!! lubię ten pojazd, chociaż znam ludzi co go uwielbiają powodzenia w dalszych pracach!
 22. Dzięki za słowa uznania zarówno te modelarskie jak i zawodowe, o ironio modele powstają również u mnie w pracy. Dzięki uprzejmości d-cy jednostki mam swój kącik zamykany i tam od czasu do czasu mogę dłubać, rzecz jasna z uwagi na obowiązki służbowe tylko wtedy gdy nic innego nie ma do roboty, czyli zazwyczaj po 15.30 no i nie może się nic dziać. W domu niestety ani czasu, ani miejsca. Te maleństwa dają sporo satysfakcji, im mniejsze tym większe wyzwanie, w sumie przygoda z modelami straży pożarnych u mnie zaczęła się właśnie od tych maluszków w 1/87. Niestety oko aparatu wyciąga niejednokrotnie najmniejsze nawet niedociągnięcia, niemniej jednak pewnie jeszcze nie raz położę te modeliki pod lupę zanim powiem, że skończone.
 23. Macie rację te koguty są "mało żywe" ale chyba je już tak zostawię, może przelecę jedynie aby były bardziej transparentne. Miałem gotowce z zestawów od Roco, tudzież Preiser itd. ale niestety one były zbyt dobre zbyt nowoczesne i mimo iż prezentowały się zacnie na Żuku np. to niestety odbiegały od realiów lat 70-80, tak jak planuję właśnie wykończyć te modele. Wielkie dzięki za propozycję farby i uwagi, bardzo pomocne przy budowie tych maluchów. Nie mogę się doczekać, aż łapy położę na Fiaciku, mam jeszcze inny plan w związku z tą dłubaniną. Posiadam remizę strażacką z Fallera, idealną dla tych właśnie pojazdów, mam też w kolekcji innego Stara z kolekcji Tolo, jednak jest już gotowy, niestety zbyt ładnie i nowo wygląda na tle obecnie kończonych, więc być może i jego spotka lifting... nie tylko face wtedy diorama z remizą murowana !!! Jeszcze raz przepraszam za jakość zdjęć, ale jak modele już wylądują w domu, wtedy fotki zrobię lepsze.
 24. No cóż... Zrobiłem ślepka maluchom, jak wyszło samo zobaczcie, dodatłem jeszcze białe zdarzaki u Żuka, dobrudziłem nieco dach Stara i przy okazji lekko Żuczka. Przepraszam za jakość zdjęć, ale nadal komórka niestety. Być może uda mi się pozostałe prace prowadzić już w domu, bo w sumie zostały oznaczenia i oszklenie. Fiat 125p w nocy był jeszcze pryśnięty "na kremowo", więc jest szansa w przyszłym tygodniu go na spokojnie również ukończyć. Dzięki Grzes za pomysł na światła, ja co prawda nie zastosowałem Distalu. Zmieszałem poxipol-składniki, ale po wyschnięciu mimo iż inf. na opakowaniu sugeruje, że jest przeźroczysty... był żółto-kremowo diabli wiedzą jaki. Użyłem więc klejo polimerowego, coś w stylu Hermol, tyle że inny producent. Myślę, że najgorzej nie wyszło, chociaż mnie na łopatki nie kładzie.
 25. Szakal luzik, nie myli się ten co nic nie robi, także spoko. W środę postaram się jednak popracować przy ślepkach, może jeszcze je ruszę, przy okazji to samo zrobię z reflektorem pogorzeliskowym w Starze, będzie lepiej wyglądało bez wątpienia, Grzes mnie podpuścił i porad udzielił, dzięki!!! Do Fiata 125p z tegoż wątku pozyskałem "kolorek", zobaczymy co będzie. Z pierwszym była skucha, więc była kąpiel, czyszczonko i ponowny podkładzik, a wydawało by się im mniejszy tym mniej problemów
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.