Skocz do zawartości

BTR-70 (1:35 trumpeter) - ZSRR w Afganistanie


Leto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

improwizowany pancerz wokół wieży zrobiłem z cienkiej blachy miedzianej

przesadzone zacieki? chyba tak, pierwszy raz je robiłem i za bardzo się wczułem. opady na afgańskich nizinach są bardzo rzadkie, ale w górach na północnym wschodzie kraju roczna średnia opadów to dwukrotność polskiej średniej.

przesadzone nienaturalne ubrudzenie, ślady zużycia czy jak zwał tak zwał? prawdopodobnie tak

zależy mi głównie na krytyce, gdyż poprzednich modeli nigdy nie wrzucałem na żadne specjalistyczne fora tylko chwaliłem się "po znajomych", więc teraz przydało by mi się wiedzieć co konkretnie poprawiać

pozdrawiam

1.png

2.png

3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda intrygująco 

Coś jednak się z kolorami zdjęć porobiło - wyglądają jak robione przy słabym żółtym oświetleniu (tło zamiast być biale to u mnie jest takie lekko łososiowe, zatem raczej całą kolorystyka zdjęć jest nieco przekłamana ), powalcz jeszcze że zdjęciami - jak nie obróbka obecnych to może nowe w lepszym świetle, może na czarnym tle?

Myślę że model jest ciekawy i wart odpowiedniej prezentacji👍

Pozdr ww

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wuwumaster napisał:

Wygląda intrygująco 

Coś jednak się z kolorami zdjęć porobiło - wyglądają jak robione przy słabym żółtym oświetleniu (tło zamiast być biale to u mnie jest takie lekko łososiowe, zatem raczej całą kolorystyka zdjęć jest nieco przekłamana ), powalcz jeszcze że zdjęciami - jak nie obróbka obecnych to może nowe w lepszym świetle, może na czarnym tle?

Myślę że model jest ciekawy i wart odpowiedniej prezentacji👍

Pozdr ww

 

 

Dzięki za opinię

No cóż, tak też było - zdjęcia powstały w dość ubogich warunkach - za słaba lampa z kartką przyklejoną w celu rozproszenia światła, model na kartce na książkach by dorównać wysokości lampy. Zdjęcie robione telefonem, możliwe że przekombinowałem też coś z balansem bieli. Potem spróbuję jeszcze raz, może coś jeszcze wymyślę.

Kadr z powstawania powyższych zdjęć

image.thumb.jpeg.68101aed6a961901c4ac6a702fe02c2a.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje "studio" wygląda tak jak w linku. 

https://modelwork.pl/topic/50816-jak-1-m-zts-plastyk-172/page/2/#comment-929946

Dodam tylko że lampki muszą być minimum dwie i najlepiej takie na pantografie z możliwością regulacji wysokości. Żarówki ledowe nie wymagają rozpraszania kartką papieru. Moc żarówek im większa tym lepsza. Robiąc zdjęcia telefonem oprzyj telefon na stosie książek lub na czymś stabilnym i rób zdjęcia z 2 sekundowym opóźnieniem. Ja ze względów bezpieczeństwa nie stawiał bym modelu na książkach tylko postawił bym lampkę (lampki) niżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wuwumaster napisał:

Wygląda intrygująco 

Coś jednak się z kolorami zdjęć porobiło - wyglądają jak robione przy słabym żółtym oświetleniu (tło zamiast być biale to u mnie jest takie lekko łososiowe, zatem raczej całą kolorystyka zdjęć jest nieco przekłamana ), powalcz jeszcze że zdjęciami - jak nie obróbka obecnych to może nowe w lepszym świetle, może na czarnym tle?

Myślę że model jest ciekawy i wart odpowiedniej prezentacji👍

Pozdr ww

 

 

9 godzin temu, Endrju napisał:

Moje "studio" wygląda tak jak w linku. 

https://modelwork.pl/topic/50816-jak-1-m-zts-plastyk-172/page/2/#comment-929946

Dodam tylko że lampki muszą być minimum dwie i najlepiej takie na pantografie z możliwością regulacji wysokości. Żarówki ledowe nie wymagają rozpraszania kartką papieru. Moc żarówek im większa tym lepsza. Robiąc zdjęcia telefonem oprzyj telefon na stosie książek lub na czymś stabilnym i rób zdjęcia z 2 sekundowym opóźnieniem. Ja ze względów bezpieczeństwa nie stawiał bym modelu na książkach tylko postawił bym lampkę (lampki) niżej. 

Fotografia - podejście drugie

3.thumb.png.e53ff3e8accb50f50f3004accf3a4caa.png2.thumb.png.382544fd5a5e93aab1f4220e705998c0.png1.thumb.png.5777a2d735e90a3129f615fd379f082b.png

Jest lepiej. Dostawiłem drugą lampę, już nie rozpraszałem światła. W aparacie (telefonie) ustawiłem trochę większe ISO, w obróbce komputerowej zawsze ustawiam kolor na jednolity. Nie jest idealnie, przydały by się mocniejsze lampy, no ale na chwilę obecną chyba wystarczy. Kiedyś na pewno będę musiał zaopatrzyć się w lepsze oświetlenie.

IMG_20230508_145455.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.