Skocz do zawartości

T34/76, Tamiya 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

No to następny teciak.

Tym razem Tamiya, mod. 42'. Model taki sobie, jak to stara Tamiya, która kiedyś przygotowywała modele tak, że można było założyć napęd

Model zrobiony już jakiś czas temu, ale raczej stoi na półce w drugim rzędzie, nie podoba mi się. Na początku czołg wcale nie miał być w zimowym kamo, ale podczas malowania Pactrą stało się tragedia. Prawdopodobnie farba była za stara i na modelu porobiły się straszne gluty no i model na rok trafił do szafy. Na początku ubiegłego roku T34 miał już trafić do kosza, ale że w ręce wpadł mi poradnik Miga i postanowiłem pobawić się gąbką.

Efekt osądźcie sami, sorki za zdjęcia, ale mój telefon wyraźnie nie radzi sobie z białym kolorem.

 

DSC01105.jpg

th_DSC01092.jpgth_DSC01095-1.jpgth_DSC01093.jpgth_DSC01099-1.jpg

DSC01094.jpg

 

Ps.Dodatki takie same jakie zastosowałem w modelu Zvezdy + blaszki Parta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny modelik, bardzo lubię maszyny z frontu wschodniego zwłaszcza w białym kamuflażu, mimo iż jest to jeden z trudniejszych do wykonania to opłaca się bo świetnie wygląda według mnie w Twoim wykonaniu czegoś brakuje? Może takiego większego niechlujstwa jak to bywało w rosyjskiej pancerce, nakładany biały na szybko gdzieś w lesie z widocznymi śladami pociągnięć pędzlem i brak oznaczeń ... Ale tak też jest przyjemnie dla oka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niby fajny ale znowu nie do konca. Brak mu fajnego detalu.

Moze delikatny wash na bialym dalby rade?

moze poscieranie bialego z pewnych krawedzi? - nie wiem.

Generalnie znowu elementy gina w bryle pojazdu, i rownie dobrze moglby byc OOB - tak by nikt nie zauwazyl.

 

PS. A jak cos sie stalo z powloka farby (gluty) to nie ma co odstawiac na polke bo z czasem sie to nie odstanie, a po mesku wsadzic do kreta lub cleanluxa - to w takich przypadkach zawsze wychodzi na lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niby fajny ale znowu nie do konca. Brak mu fajnego detalu. Moze delikatny wash na bialym dalby rade?

moze poscieranie bialego z pewnych krawedzi? - nie wiem.

I wash i przecierki są, może słabo widoczne, ale są.

Generalnie znowu elementy gina w bryle pojazdu, i rownie dobrze moglby byc OOB - tak by nikt nie zauwazyl.

Dlatego nie miał być w zimowym kamo.

PS. A jak cos sie stalo z powloka farby (gluty) to nie ma co odstawiac na polke bo z czasem sie to nie odstanie, a po mesku wsadzic do kreta lub cleanluxa - to w takich przypadkach zawsze wychodzi na lepiej.

To było moje pierwsze skopane malowanie, od tamtej pory Pactra dla mnie nie istnieje i tak jak pisałem, prędzej śmietnik niż clenlux

Podsumowując, model stał się poligonem do ćwiczeń z gąbką i jestem z efektu zadowolony, reszta taka sobie. Zimowe kamo to jednak nie taki pikuś.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.