Skocz do zawartości

CMK - F72140 - British tankers + civilian WWII


dormitor

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy żywiczne figurki w skali 1/72.

 

756293521f0ab818.jpg 01_CMKF72140_L.jpg

Skan obrazka podłączony ze strony modelimex.cz

 

2 tankistów w uniformach brytyjskich i cywil. Zestaw daje nam możliwość zrobienia wyluzowanych czołgistów i częstujacego ich winkiem ,,dziadka''.

 

Figurki dostajemy w estetycznym w kartonowo-plastikowe opakowaniu. Łatwo wyjąć elementy bez konieczności rozrywania całości. wystarczy odgiąć plastik. Opakowanie chyba dobrze chroni zawartość, ale przy transporcie pocztowym elementy mogą trochę latać (twarde są na szczęście, a nie jest powiedziane, że w sklepie gdzie je kupiłem nie znalazły się za pośrednictwem poczty).

 

Zestaw nie zawiera instrukcji składania ani malowania. To raczej zbędne.

Każda z 3 figurek umieszczona jest na swoim ,,klocuszku'' z żywicy, poszczególne elementy nie mieszają się (chociaż modelarz jeśli zechce może je pomieszać ).

 

7bdbe130b9431edbm.jpg ec331a532ba45c42m.jpg

 

66c74a3ddcb61f87m.jpg 395a5eb64d40b044m.jpg

 

80e30f02e005f535m.jpg 3f1eb7ab3a344575m.jpg

 

Detale są bardzo ładne, nie ma mowy o jakichś uogólnieniach. Fotografie może tego dobrze nie ukazują z winy fotografa, ale możecie mi uwierzyć, że tak jest, dłonie, twarze, fałdki godnie mogą konkurować z figurkami np. w 35.

 

b56e300c91283bbcm.jpg

 

W kwestii dokładności historycznej trudno wypowiadać się, tak na prawdę łatwo sobie te figurki wyobrazić w dowolnej epoce i zastosowaniu. Najważniejszą cechą alianckich tankistów są berety. Z myślą o jakim czołgu były te figurki robione chyba widać na obrazku.

 

Bardzo nie lubię żywicy, ale po obejrzeniu tych mikrusów nie mogłem im się oprzeć. Wyglądają na prawdę świetnie i nie trzeba będzie wiele się męczyć z wyczyszczeniem ich, praktycznie wystarczy odciąć figurki od bloków żywicy i kleić, i malować, i ustawiać na winietce... Inne figurki CMK w 72, które oglądałem wyglądają podobnie zachęcająco. Brawa dla braci Czechów. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że gdzieś ,,wspólna'' inspiracja była.

CMK-owy zestaw wydaje mi się uniwersalniejszy, żadna z figurek nie jest tak na prawdę dopasowana do czołgu (ludziki są całe, bez obciętych kończyn jak widać), można tych facetów na ciężarówkę albo jakąś rampę wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że gdzieś jest może zdjęcie podobnej sytuacji, które było inspirancją dla producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.