Jump to content

Z-V-O warsztat zbiorczy 1/72

FLECZER
 Share

Recommended Posts

Cześć. 

Zrobiłem sobie wakacje od pojazdów drugiej wojny światowej. Po moim zdaniem całkiem udanym odtworzeniu BRDM-2A z "Z" na kadłubie postanowiłem sobie chwilę zostać w tej tematyce. Docelowo chcę mieć kolekcję pięciu modeli. W tym warsztacie postaram się publikować postępy w pracach nad:

BRDM-2MS

BTR-80

BTR -80a

T-80bv

Nie podjąłem jeszcze decyzji odnośnie malowania BTR-80A.

Warsztat będzie obfitował w sporą ilość przeróbek i dodatków które są niezbędne by zwłaszcza dwie chińskie zabawki udające BTR stały się modelami.

received_262346079763992.jpeg

received_941824673594167.jpeg

Agresja Ukraina — kopia.jpg

maxresdefault.jpg

• Like 2

Jak coś to w środowiskach prorosyjskich i ogólnie gdzie się pisze wszystkie 3 znaki to używa się "ZOV" a nie ZVO. Ale to taka mała ciekawostka. Powodzenia z warsztatami. Będę podglądać ponieważ to moja tematyka. 

• Like 1

4 minuty temu, p2288 napisał:

Jak coś to w środowiskach prorosyjskich i ogólnie gdzie się pisze wszystkie 3 znaki to używa się "ZOV" a nie ZVO. Ale to taka mała ciekawostka. Powodzenia z warsztatami. Będę podglądać ponieważ to moja tematyka. 

Co do malowania btr80 to ciekawe by było malowanie z bitwy o Mariupol. https://youtu.be/HuX8i9u6jFI

Screenshot_20230710-215649.png

11 minut temu, p2288 napisał:

Masz rację. Tu poszedłem trochę w kierunku skojarzenia bo ZVO wizualnie przypomina mi wyraz ZŁO 😉

Co do malowania myślę o takich:

1867792341_d7dfacb3-5a6f-472e-a89d-10a0ad06fb5b_16x9_1200x676(1).thumb.jpeg.7d0019cfaf0dd0c329de5a5a9c1db15a.jpeg

Ukraine_Russia_Mariupol_49061.jpg.678ce702243f0bd44846b31fd817478f.jpg

Oczywiście pierwszą powinnością przy przerabianiu zabawki (o dziwo bardzo podobnej do trumpetera) jest wymiana kół. Odlewy własne ,, kuchenne" więc czeka mnie jeszcze trochę obróbki.

received_797297242021787.thumb.jpeg.8d4bdb9fc99249443ae12175e8b141dd.jpeg

• Like 3

46 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Paczam uważnie na warsztat. A gdzie kupiłeś ten wyrób BRDMopodobny? 

BRDMa buduję w oparciu o kopię s-model a BTR-80 to 4D model z aliexpress za kilkanaście złotych. Co do BTRa to jest on zgodny wymiarowo z trumpkiem. Jak oceniałem ramki to doszedłem do wniosku że i tak miałbym do usunięcia i poprawienia w zasadzie te same elementy. Jeśli do tego zgodzę się na pewne uproszczenia w obrębie zawieszenia to po co przepłacać 😉

• Like 1