Jump to content

Kolekcjoner WP

Members
 • Posts

  319
 • Joined

 • Last visited

Reputation

234 Excellent

Personal Information

Recent Profile Visitors

974 profile views
 1. Przekonaliście mnie z tym wnętrzem Wnętrze rozrysowane i czeka na sklejenie i dopasowanie do modelu. A Na tym zdjęciu się wzorowałem
 2. Póki co dorabianie elementów nie jest moją mocną stroną. Zobaczę jak z przejrzystością oszklenia wyjdzie. Jak będzie widać środek, to może dorobię fotel i podłogę. Nie chcę też jakoś specjalnie dużo czasu poświęcać na ten model, bo póki co mam mało sklejonych modeli w tym roku, a nie chcę popsuć średniej z poprzednich lat . (W zeszłym roku skleiłem rekordowe 54 modele, a w tym póki co tylko 23... I druga kwestia jeśli chodzi o kolor drugiej farby kamuflażu łaciatej 3. IBG w Kobuzie podało inny odcień niż w ich p.11c w 1/32 i się zastanawiam który jest poprawny.
 3. Tak to jest jak się pracuje nad kilkoma modelami na raz, że budowa idzie powoli... Szyby wklejone, karabin pomalowany, więc można zamykać to ascetyczne wnętrze... Będę musiał zaszpachlować otwór po dolnym karabinie, bo polskie miały go nie mieć Jutro zamawiam brązowy Brun Foncé, także będzie mieć brązowy kamuflaż. I tak się zastanawiam, czy mu nie spróbować zrobić kamuflażu jaki był na ,,Łaciatej 3"
 4. Jednak nie będę jej póki co ratować, tylko kupię dedykowaną farbę brązową dla francuzów od Hataki. W składziku mam jeszcze kilka maszyn Polskich Sił Powietrznych we Francji i właśnie z tego powodu przyda mi się więcej farby brązowej. Do ratowania pactry używałem thinera A0 od nich, albo zwykłej wody, ale bez szału było.
 5. Early Polish Air Force was using planes from many manufacturers, which ended in multiple khaki variants. In 1926, instruction nr 10718/26 was implemented and then started the "Early Khaki" period. I've painted my Sopwith Camel with Pactra RAF Green, that would be Humbrol 163,or Tamiya XF-61, SE-5a with Pactra A69 which unfortunately didn't have much equivalences besides Agama P1M, but it is Olive Drab PC-10 according to Model Maker Decals Fokker E.V with Pactra A29 FS 34079 which would be Tamiya XF-13 PWS-10 was painted in early Polish Khaki which is Hataka 011, also Breguet XIX was painted with that khaki. In conclusion, Polish Air Force before 1926 was a mix of every camoulfage you can think of , and your paint choice should be based on the original owner's camo colours. I highly reccomend those sites. They present original khaki variants from after 1926 period. You could translate them using google translate https://www.modelpaint.pl/2017/06/24/tajemnice-polskiego-khaki/ https://www.modelpaint.pl/2017/09/23/polskie-khaki-cz-2-odnaleziony-wzornik-kolorow-radomskiej-fabryki-porsa/
 6. Ja kompletowanie swojej kolekcji oparłem o samolotypolskie.pl, gdzie po kolei oglądałem katalog i sprawdzałem, czy są dostępne konkretne modele. Dzięki tej stronie zbudowałem min jedynego polskiego wojskowego Pipera Cub, czy Tiger Motha
 7. Dobra. Model przeszlifowany (kolejny raz ) i nałożony szary Neutral Grey FS 36270. Zielonego Olive Green mam dwie sztuki, a okazało się, że brązowej farby o odpowiednim odcieniu mam resztkę i to zgęstniałą... No nic. Trzeba będzie zamówić przez internet, bo w moich miejscowych sklepach z zabawkami również nie mają akurat tej brązowej Pactry A14 . Ale zamówię ten brąz dedykowany dla Francuzów produkcji Hataka, bo mam na warsztacie jeszcze Bregueta, który cały będzie brązowy.
 8. Posiadam w swoich zbiorach książkę Polskie Lotnicteo Wojskowe 1918-1920, ale po przekartkowaniu nie znalazłem żadnego Dolphina. Cała nadzieja w tej książce, może ktoś z forumowiczów posiada?
 9. A miałem do końca roku nic nie kupować i skleić przynajmniej część modeli ze składziku
 10. Może farba nie przylega do modelu? Spróbuj umyć części po kranem wodą z płynem do mycia naczyń. Jak to nie pomoże to umyj model zwilżonym wacikiem z benzyną ekstrakcyjną.
 11. Nowosci Kovozavody i AZ Model https://www.modelarovo.cz/novinky-kovozavody-prostejov-a-az-model-na-rijen/ Między innymi polski Su-7U
 12. Informacje o nowościach Kovozavody Prostejov i AZ Model https://www.modelarovo.cz/novinky-kovozavody-prostejov-a-az-model-na-rijen/ Mamy już malowania dla polskiego Sopwitha Dolphin A w linku kolejne wersje ww. maszyn i dodatkowo więcej dwupłatowców i nowy Alphajet i Knightfisher
 13. To jest vintage, czyli może zostać nie doskonały , a tak serio to jeszcze raz go przeszlifuję albo potraktuję zwilżonym patyczkiem do uszu. Dawno nie nakładałem tyle szpachli na model, dlatego wyszedłem z wprawy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.