Jump to content
Sign in to follow this  
qba22

Malowanie pokładu U-boot IIA

Recommended Posts

Witam

Od 2 dni siedzę sobie z modelem U-boot IIA 1/72 special navy.

Pomijam wątpliwą jakość wykonania wyprasek i ich spasowanie - szczególnie kadłub pozostawia wiele do życzenia. Od modelu za ponad 160 PLN można wymagać ciut więcej. Cóż ciekawa jednostka i skala więc rynek dyktuje cene.

Moje pytanie jest następujące - jak malowane były pokłaldy jednostek i podłoga kiosku. Wydaje sie że pokłady były drewniane aale czy pozostawiano kolor drewna czy też nie. Wykładzina kiosku to chyba jakiś rodzaj gumy lub chropowarego metalu (faktura na wypraskach)

Jeśli ktoś ma wiedę o malowaniu pokładu i wykładziny kiosku to proszę o radę.

Pozdrawiam

Kuba

Z tego co widze na zdjeciach okretow w ksiazce o "dwójkach": Poklad nie byl kryty deskami, tylko stalowy, a w kiosku stalowy greting [kratka]. Kolor jakis ciemniejszy od burt, najprawdopodobniej granitowy szary dla obu pokładów.

Ja sobie sklejam ten okret w 1/100 od podstaw, tylko że z kartonu. Na razie utknałem na dziobie i niewiem co dalej, wiec przy okazji gdybym mógł prosić o pomoc, jakieś plany, czy cos....

Gdyby kogos to obchodziło, tu jest moje dzieło przewspaniałe: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=142443&t=142443&filtr=0

Plany II znalazłem w sieci. Prześle ci w poniedziałek tylko mi przypomnij na mejla

Dzięki za odpowiedź.

Zdrówko

Kuba

Jeżeli to jest ten planik z podłużnicą i kilkoma wręgami to dzieki, ale mam. Interesuje mnie cos szczegółowego na temat dziobu, bo to chyba najtrudniejszy etap w tym okrecie.

A tak na marginesie, pozdrawiam imiennika ;)

W tym ostatnim linku jest coś co Ci się naprawdę przyda... Tylko jesz cze musisz pokombinowac z rozmieszczeniem poszczególnych wręg najlepiej względem pokładu...

A tak żeby nie offtopowac to nie będę ukrywał że pokład Uboot-ów na początku wojny był faktycznie stalowy, kryty gumowatą okładziną. Połączenie tych dwóch materiałów zostało potem zastąpione przez drewniane deski... Więc kolor pokładu powinien być albo w ostateczności "czarny" albo w kolorze ciemnego szarego... Ale BARDZO ciemnego... wręcz podchodzącego w czarny... też bez przesady

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Zdrówka

Kuba

jasne że tak.

Pokaże i tego i VII C 41 który popełniłem.

Ale mam stresa ;-)

To pierwszy model w życiu nie licząc 10 samolotów bodajże "łoś" jak miałem 8 lat i matka chciała mieć ze mną spokój ;-)

zdrówka

Kuba