Skocz do zawartości

[Relacja] M 1025 HUMVEE Armament Carrier


Wicio1d

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

 

Planowałem od dawna przystąpić do tego projektu, chciałem coś wrzucić pierwszego września ale nie było okazji.

 

Postęp z pozoru minimalny ale wieczorkiem pokaże gotowe podwozie, które obecnie maluje. Model zostanie wykonany w służbie Military Police US Army. Czyli podstawka będzie najprawdopodobniej dotyczyć kontroli drogowej lub coś bardziej skromnego.

 

A na razie to co nawojowałem:

 

ct01iw7.th.jpg

 

ct02rr2.th.jpgct03es0.th.jpg

 

Chwilowo tyle, postaram się o więcej a przede wszystkim wyrobić w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że podwozie skończone, ale jeszcze brudzenie. A wash tez można zrobić na tej części pojazdu?? Bo jeszcze nie robiłem, oj już mam złe skojarzenia z całym tym washem.

 

he01pv3.th.jpghe02gi5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pomalowałeś mosty napędowe i elementy zawieszenia na srebrny ??

 

A wash tez można zrobić na tej części pojazdu??

 

No przecież,że tak.

 

 

oj już mam złe skojarzenia z całym tym washem.

 

Czego się bać?? Trzeba kiedyś spróbować, bo inaczej nie bedziesz rozwijał się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash to fajna sprawa tez iedyś nie umiałem kicha mi wychodziła ale teraz radze sobie coraz lepiej najpierw nakładasz farb e rozpuszczoną w rozpuszczalniku czekasz chwile potem zbierasz suchym pędzlem co chwila wycierając go w szmatkę a jak to nie pomoże przejeżdżasz pędzlem nasonczonym w rozpuszczalniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pomalowałem, jakoś mnie tak naszło. Ale i tak ten kolor nie będzie widoczny, gdyż nałożę odpowiednia farbę na wspomniany przez Ciebie most i elementy zawieszenia. Pozostałą część możliwie najmocniej ubrudzę i ścioram, że będą tylko małe przebłyski nowości.

 

No to do boju z washem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet od nowości jest w kolorze kamuflażu...

 

 

No masz racje więc, nic a nic nie widać stalowego koloru, zamalowałem wszystko. Chwilowo nic nie wrzucam bo w poniedziałek mam egzamin i chcąc nie chcąc trzeba się uczyć a nie zajmować sklejaniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przepraszam ale modelu nie skoncze w danym terminie gdyz przebywam w Niemczech i nie mialem jak tego dokonaC:

Reggy miales racje, ze sie nie wyrobie.

 

Jeszcze raz przepraszam.

 

Pozdrowienia z Essen ;)

 

P.S

 

Obecnie zrobilem wash wnetrza po powrocie wrzuce fotki. Jednoczesnie prosze moderatora o przesuniecie tematu w odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie

 

Jedziemy dalej z tym koksem,

 

Gotowy wash, oceńcie jak wyszedł mi, bo ja sam nie wiem co o tym sądzić:

 

cde05zi9.th.jpgcde06gu5.th.jpgcde07gb5.th.jpg

cde08vw0.th.jpgcde09zh1.th.jpgcde10ei4.th.jpg

 

Zachęcam do komentowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gotowy wash, oceńcie jak wyszedł mi, bo ja sam nie wiem co o tym sądzić:

 

nie wyszedł ci :P

nie wiem jakiej farby użyłeś, ale pigment wydaje się zbyt duży, możliwe, że po prostu źle rozmieszałeś, i to co od gluta się oderwało wylałeś na model..

spróbuj uzyskać konsystencję mleka, nałóż na model, a po dłuższej chwili nadmiar ściągnij np. kawałkiem flaneli (od biedy waciki do uszu też się nadadzą)

i może spróbuj dodać do washa ze 2 krople płynu do zmywania (i dobrze wymieszaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, do washa użyłem farb olejnych firmy renesans. Nałożę go jeszcze raz, tylko powiedz mi czym usunąć ten wash ale nie naruszając modelu (no chyba ze mam nałożyć jeden na drugi??)??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Washa poprawiłem i myślę, że wyszedł wreszcie przyzwoicie ale mnie nie to oceniać tylko Wam.

 

Parę fotek, mam nadzieje że pomyślnie wyszło bo chce już przejść do następnych rozdziałów.

 

be05bg9.th.jpgthpix.gifbe04yu4.th.jpgthpix.gifbe03en2.th.jpgthpix.gifbe01rp0.th.jpgthpix.gif

 

Pozdrawiam.

 

P.S

 

W rzeczywistości aż takiego syfku jaki czasem widać nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sorry chciałem napisać cleanluxa, znów mi się pomieszało.

 

Zaczyna mnie to dobijać, że washa nie potrafię zrobić, staram się robić wg. instrukcji ale i tak lipa. Chyba za mało się staram :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz, jakie nie umiem, chyba lepiej że tak wyszło niż jak by miało to wyglądać na utopionego w oleju. Ja staram się również zdrapywać farbę, tak jak w rzeczywistości, np. maluję czołg farbą główną, np. t-34, następnie nakładam cieniutką warstwę "wapna" i oprócz tego, że robię suchym pędzlem, to staram się zdrapać farbę (wapno" tak jak to było w oryginale. Łosza dalej się uczę i dzięki Bogu jakoś mi wyszedł, ale bałem się jak diabła.

 

Potrenuj na np. pozostałych częściach z modelu, ja trenowałem na zapasach, ponieważ pozostały elementy z 7 TP do innej wersji, więc na nich katowałem, a wychodziły mi cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda, ze nie widziałeś mojego ulubionego cudu że Steyerem ( jak mi się przypomina o nim, to mi go żal).

W końcu wash musi wyjść nie ma bata, jeszcze duuużo czasu mam. A na serio, te wnętrze już takie chce zostawić, wyszło może lepiej od poprzedniego razu, ale dużo cićków nalazło z patyczków higienicznych którymi ścierałem nadmiar washa.

 

Jednak wash musi zdecydowanie inaczej wyglądać np: przy fotelach nad którymi dzisiaj się popastwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

I jak tam Model Wiciu, coś do przodu się posuwa, czy raczej robota stoi w miejscu Co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.