Skocz do zawartości

BRDM-2 1/35 Dragon


MCzarnowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Modelik fajny choć widać, że to nie ostatnia produkcja Dragona a leciwe już wypraski. Jestem pod koniec prac. Chciałem wykonać model solidnie uciurany troszkę zdezelowany miejscami ale niezbyt obity. Ot takie kilka tygodni w drawsku na wakacjach. Musze jeszcze kilka rzeczy tutaj poprawić dołożyć i domalować ale jestem otwarty na wszelkie sugestie, co zmienić a co poprawić.

 

BRDM001.jpg

 

BRDM002.jpg

 

BRDM003.jpg

 

BRDM004.jpg

 

BRDM006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą figurką, czarny kolor najtrudniej się cieniuje. Niestety suchopędzlowanie nie jest najlepszym rozwiązaniem w tym momencie bo wybrzuszenia są dość płaskie i grube a ta technika często powoduje ukropkowanie krawędzi w takich sytuacjach. Najlepszy był by blending albo mokry pędzel ale jak już mówiłem bardzo trudno jest zrobić łagodne przejścia na czerni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cieniowania czarnego to kładź kolejno warstwy czarno szarego i powinno być dobrze model ogólnie spoko ale ja bym go mimo wszo przemył czarnym washem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy był by blending albo mokry pędzel

A co to jest?

 

Figurka przecież mówię, że jest świetna. Ja tak nie umiem

 

Mokry pędzel to przeciwieństwo suchego, używasz niezaschniętej farby nanosząc kilka coraz jaśniejszych warstw w kierunku wierzchołka bruzry jaka rozjaśniasz. Im więcej warstw tym przejścia są mniej widoczne dla oka a co za tym idzie ładniejsze.

 

Blending to rozwinięcie tej techniki polegające na tym że na mokrą farbę nakłada się kolejne warstwy cieniowania przez co podłoże miesza się z kolejnymi warstwami cieniowania a przejścia staja się niewidoczne. Przy tej technice najlepiej malować farba lekko rozwodnioną i zmieszana z retenderem - spowalniaczem wysychania.

 

Jak interesuje cie więcej na ten temat to chętnie napisze.

 

 

co do cieniowania czarnego to kładź kolejno warstwy czarno szarego i powinno być dobrze model ogólnie spoko ale ja bym go mimo wszo przemył czarnym washem

 

Widzisz łatwo się mówi a trudniej się robi. Już mówiłem, że najtrudniej cieniuje się właśnie czarną barwę. Wash był tylko widać podłoże było za ciemne i go dobrze nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.