Skocz do zawartości

Wczesny Tygrysek Italeri 1:35


marcinw49

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Oto co nowego udało mi się ostatnio zrobić. Model to Italerka w 1/35. Model naprawde fajny w budowie, ma dobrze odlaną wierze i kadłub. Ale jest też kilka minusów, np. gąski są niestety od wersji późnej (z powodu braku funduszy niestety ich nie zmieniłem) a także liny.

 

Podsumowując - model warto kupić, ze względu na niską cenę i świetnie odlane podstawowe elementy, ale uważam, że jakaś blaszka i nowe gąski są tu potrzebne aby stworzyć w miarę dobrą replikę.

 

Model przedstawia pojazd z rejonu walk w Tunezji z zimy 1942.

Koniec przynudzania i czas na foty:

d4f634af13bd4626m.jpg37a724f4829ef4b2m.jpg0e0febfc0a96eb98m.jpg

a6da472699097608m.jpg0a540c562a0c235cm.jpg7514d9f863c506dcm.jpg

f631c7d84b541b71m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda ładnie i realistycznie. Jedyne co mi się nie podoba to ten odprysk farby na górnej płycie wieży, ponieważ jest zbyt długi, ale poza tym

nic dodać nic ująć. Ja też zbudowałem tego futrzaka z italerki

niestety jemu jest daleko do twojego tygrysa. Jaka była firma i numer farby którą go pomalowałeś??

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jager27 Aż wstyd mi się przyznać ale to jest mieszanka kilku farb z firmy aster . A patent na kurz wziąłem stąd: http://pl.youtube.com/watch?v=k0lEkDrwRz4

Co do pochodzenia jednostki to chyba masz racje.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma dobrze odlaną wierze

Z tego co widzę to jest ten model z numerem seryjnym No286, mam racje?

Jeżeli tak to nie przypominam sobie by w tym modelu wieża była dobrze odlana, by doprowadzić ją do ładu musiałem spędzić 15 minut przy pilniku popraw narzędzia bo są zalane farbą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się nie podoba to ten odprysk farby na górnej płycie wieży, ponieważ jest zbyt długi

szczerze mówiąc też mi się nie podoba

Zapomnialeś dodać że koła z tego modelu w porównaniu do kół tamci to kicha

należy wspomnieć jeszcze o gąskach. Italerowskie w porównaniu do gąsek firmy Tamiya to szajs .

Model jest fajnie wykonany... bez większych zastrzeżeń z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurzenie i odrapania wyszly bardzo fajnie,podobaja mi sie tez przejscia i cienie na powierzchni.wydaje mi sie jednak ze przeswietliles zdjecia bo wszystko jest takie jednolite.poczytaj na forum o fotografowaniu.pozatym reszta jak wyzej.bardzo ciekawy model,gratuluje.

pozdrawiam

ps mozesz dac konkretnie link do filmiku o kurzeniu bo ten co dales przekierowuje na strone gdzie jest duzo roznych filmikiow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że przejścia pomiędzy kolorami są zbyt "płynne", ale jakiś wększych zastrzeżeń nie mam.

 

Aż wstyd mi się przyznać ale to jest mieszanka kilku farb z firmy aster

Ja bym się takiego modelu nie wstydził i farb też

Modelu bym się nie wstydził, ale farb owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.