Skocz do zawartości

Nagmachon 1/35 Tiger Models


michal78

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Zaczynam swój drugi po Merkavie Mk3  ( LINK ) pojazd 1/35, tym razem zupełnie mi nieznana marka Tiger Models, która jednak po otwarciu pudełka zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jakość i spasowanie części są super. Słabe mam co prawda porównanie zważywszy że dopiero zaczynam z pancerką 1/35 ale za dzieciaka pamiętam taką jakość u Tamiya'y.  Nagmachon czyli dośc oryginalny izraelski bwp na bazie Centuriona przystosowany do wojny asymetrycznej w warunkach miejskich.

 

_MG_8251.JPG

 

_MG_8245.JPG

 

_MG_8247.JPG

Edytowane przez michal78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal78 napisał:

 

Wszystkie tego typu  pojazdy są świadectwem jak można wykorzystać sprzęt nie spełniający wymagań współczesnego pola walki. Powiększ sobie poniższe zdjęcie i porównaj z fotką modelu , psia buda nie jest odlewana. Boczne ścianki są zespawane ze sobą a na końcu dach  czyli trzeba porobić spawy na łączeniach tych elementów . Ciekawostką jest iż w póżniejszych pojazdach z psią budą i listwami ta nadbudówka została obrócona o 180 stopni.  Budując modele Nagmachona tej firmy warto porównywać na bieżąco zdjęcia oryginału z modelem gdyż również ta firma nie ustrzegła się błędów , uproszczeń. Wykorzystali częściowo model wersji bez wieżowej dokładając nowe elementy np. budę zapominając o paru  innych elementach jak i anty sleepie

undefinedidf-nagmachon-heavy-apc-doghouse-i-0025_orig.jpgIMG_20231117_21564512376409_1097016773650960_2097519203922623841_n

 

ZdjęcieZdjęcieZdjęcieZdjęciehttps://www.mojehobby.pl/zdjecia/9/9/4/19480_rd.jpghttps://www.mojehobby.pl/zdjecia/6/8/2/27556_2_leg-lf1329_1.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Trochę zrobiłem w międzyczasie. Poza wieżą pojazd pomalowany, ale jeszcze sporo dojdzie różnorakiego brudzenia. Jest to dopiero mój drugi pojazd i eksperymentalnie zdecydowałem się pomalować go trochę inaczej niż Merkawę, tzn ze sporym naciskiem na cieniowanie i rozjaśnianie określonych obszarów i elementów. Może nawet w tym momencie wyglądać że nieco z tym przesadziłem w niektórych miejscach ale brudzenie pigmentami w sporym stopniu osłabi ten efekt.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.