Skocz do zawartości

Merkava MK 3D 1/35


michal78

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie muszę uprzedzić że jest to mój pierwszy model z pancerki więc nie bądźcie bardzo surowi.

Dziękuję koledze bulik58 za pomoc merytoryczną i materiały zdjęciowe.

Poza tym wspomagałem się dość starym tutejszym tematem "Rydwan Wilków"

Zestaw to Meng + dodatki Legend'a

 

_MG_8191.JPG

 

_MG_8196.JPG

 

_MG_8198.JPG

 

_MG_8207.JPG

 

_MG_8210.JPG

 

_MG_8215.JPG

 

_MG_8218.JPG

 

_MG_8219.JPG

 

_MG_8222.JPG

 

_MG_8224.JPG

 

_MG_8190.JPG

Edytowane przez michal78
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Jak na pierwszy model to masz b. dobry start , ja nie osiągnąłem podobnego nawet po paru modelach.  Gratulacje

 

Ale samolotów trochę jednak skleiłem w życiu :)

Tytułem uzupełnienia dodam że największym wyzwaniem była dla mnie warstwa antypoślizgowa, z czym nigdy nie miałem do czynienia. Mikrołańcuszki od Legenda i ich łączenie z blaszkami fototrawionymi równiez łatwe nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, michal78 napisał:

 

Miałeś ten zestaw gdzie łańcuszek to blaszka rozumiem ? Pisząc pierwszy model miałem na myśli właśnie iż jest to twój pierworodny czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bulik58 napisał:

Miałeś ten zestaw gdzie łańcuszek to blaszka rozumiem ? Pisząc pierwszy model miałem na myśli właśnie iż jest to twój pierworodny czołg.

W moim zestawie Legenda miałem do wyboru łańcuszki klasyczne i łańcuszki-blaszki, wybrałem te pierwsze jako bardziej realistyczne. Drugie były już fabrycznie połączone z blaszką a te łańcuszki klasyczne trzeba było z nią łączyć. Gorzej jednak było z tymi jeszcze cieńszymi łańcuszkami którymi przyczepia się linę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michal78 napisał:

 

Łańcuchy to jedna z tych rzeczy która daje się we znaki wielu modelarzom , ale wybrnąłeś wzorowo ,  z łańcuchami spotkasz się przy wielu pojazdach IDF. Kolejny model to znów latający czy zatrzymasz się przy kole i gąsienicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, michal78 napisał:

Coś z IDF bym znów zrobił ale waham się co wybrać. Może M109 Doher...

Mam Dohera z AFV , pomimo mojej sympatii do tej firmy to muszę powiedzięc iż plastyk nie jest najwyższych lotów , bardzo trzeba uważać na tylną ściankę wieży. Jest też drugi model Dohera , niedawno wypuszczony z Kinetica . Masz możliowość budowy Rocheva i Dohera. ten drugi nie wiem czy to wersja A1 czy podobna jak AFV A2 , czyli jak proszek Persil 2in1, Mam traki tej firmy do M109 amerykańskiego i nie narzekam. W razie czego daj znać to ci podeśle fotki tych trzech wersji (oryginalnych pojazdow) abyś widzial na czym polega różnica . A może Namer z Menga 

 AFV Club AF35293 IDF M109A2 DOHER

 

Kinetic 61009 IDF M109 Doher/Rochev (1:35) - Ks Model ...

 

Meng Model SS-018 Israeli Heavy Armoured Personnel Carrier Namer 1 35 - po  1945 - 1 35 - Pojazdy i sprzęt wojskowy

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie zdjęcie od od dołu mógłbym pomylić z prawdziwym - antyslip wyszedł świetnie. Przy delikatnie brudzonych jednokolorowych modelach taki jak ten można by się pobawić w jakieś rozjaśnienia, które uplastyczniają bryłę pojazdu. Ale to w niczym nie umniejsza tej pracy bo wyszedł bardzo  dobry model. No i witamy nowego pancerniaka :toast:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TAW napisał:

Trzecie zdjęcie od od dołu mógłbym pomylić z prawdziwym - antyslip wyszedł świetnie. Przy delikatnie brudzonych jednokolorowych modelach taki jak ten można by się pobawić w jakieś rozjaśnienia, które uplastyczniają bryłę pojazdu. Ale to w niczym nie umniejsza tej pracy bo wyszedł bardzo  dobry model. No i witamy nowego pancerniaka :toast:

 

Generalnie był taki plan chociaż nie poprzez rozjaśnienia ale przyciemnienia wokoło obszarów które miały być jaśniejsze, chciałem uzyskać to poprzez preshiding . I nawet to zrobiłem ale po malowaniu kolorem bazowym i całym brudzeniu niewiele już z tego widać. Na bocznych osłonach można to jeszcze zauważyć. Na foto poniżej jest właśnie mój preshiding w tym modelu.

 

_MG_8139.JPG

Edytowane przez michal78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem trochę łuseczek 7,62 do karabinka FM MAG. Można też dokupić takie 12,7 do karabinu M2 który jest z przodu ale tam jest doczepiony worek na łuski więc nie wiem czy miałoby to sens.

_MG_8230.JPG

_MG_8215.JPG

Edytowane przez michal78
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, michal78 napisał:

 

To brakuje jeszcze podstawki nawet takiej prostej jak poniżej, a do tego jakiś serwisantów/tek

3aed4e7e97fb7633e5a060b4682d227883ff1fb7-1697950315-acafcf58-1920x1280.jpg

 

magazyn amuncji w Merkavie 

Mk.! , II

MerkavaInteriorWithCanistersAtDoor1

II , IV

1370886840_dopolnitelnoe-otdelenie-s-boezapasommain-qimg-ad5092f68e5bd0846a347e1e0aa2d9f8-lq

 

F8lLf6VWoAAiFm3imageimage

a do tego jakiś serwisantów/tek

soldierI.D.F. Panzer crew set (modern) – Exter Company

 

image1384844847968_1024x1024-1595270235

        BLACK DOG F35159 1/35 Israeli women soldiers set N°2                            Israeli Woman Soldiers SetIDF woman soldier (1/35 scale)Modern Idf Female Soldier 'maria'

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki Rydwan, jak na pierwszy ogień to cacuszko. Z głową zrobiony, detale miodne. Czekam na kolejne pojazdy Chel ha Szirion (czyli sił pancernych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.