Skocz do zawartości

Nagmachon 1/35 Tiger Models


michal78

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, po dość długich bojach ukończyłem mój drugi po Merkavie MK3D pojazd pancerny w skali 1/35. Cały czas się uczę i tym razem zastosowałem trochę szerszy wachlarz technik modelarskich.

Cóż, pojazd jest, powiedzmy, po dość intensywnej eksploatacji w warunkach bojowych. Konstruktywna krytyka mile widziana. Pozdrawiam.

_MG_8326.JPG

 

 

_MG_8327.JPG

 

 

_MG_8329.JPG

 

 

_MG_8332.JPG

 

 

_MG_8333.JPG

 

 

_MG_8334.JPG

 

 

_MG_8335.JPG

 

 

_MG_8336.JPG

 

 

_MG_8338.JPG

 

 

_MG_8340.JPG

 

 

_MG_8341.JPG

 

 

_MG_8343.JPG

 

_MG_8345.JPG

 

 

_MG_8351.JPG

Edytowane przez michal78
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd nie grzeszy urodą  ale jest ciekawą ozdobą każdej kolekcji , ciekawostką jest iż w następna wersja (z pancerzem listwowym) miała psią budę obróconą o 180 stopni. Co do modelu, bardzo fajne wyszły ci łączenia płyt psiej budy, anty poślizg na dachu widzę też zrobiłeś. Podkład dawałeś ciemny czy jasny  , ten pierwszy powoduje iż kolejna warstwa farby będzie przez to ciemniejsza.  Ogólnie jak na 2 model pancerki to idziesz w dobrym kierunku. Powodzenia przy następnych projektach.

Gdybyś robił kolejny pojazd na tym podwoziu to można zrobić anteny z cienkiego drutu stalowego wtedy nie będa tak wygięte w łuk

Israeli-made Merkava IVM Windbreaker one of the most protected tank in the  world | weapons defence industry military technology UK | analysis focus  army defence military industry army

spaw na tylnej płycie kadłuba (boki i dół ) 

spacer.png

nadbudówka nad silnikiem to odlew więc można zrobić strukturę  jest to miejsce dość wyeksponowane,

Centurion Shot Kal Daletzdjęcie w pełnym rozmiarze

wielu modelarzy maluje na czarno tylko tylną cześć osłony pod błotnikiem a powinna również z boku

zdjęcie w pełnym rozmiarzezdjęcie w pełnym rozmiarze

wiszące łańcuszki można zrobić z zestawu Trumpetera 06624zdjęcie w pełnym rozmiarze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalna praca, ten paskud jest wdzięcznym tematem i wykorzystałeś go fantastycznie. Brudzenie doskonale zróżnicowane od dołu ku górze.

Z uwag: Bulik poruszył już temat wygięcia anten, ja dorzucę duże obszary obłążącej farby - mimo, że efekt jest fajny (łamie monotonne płaszczyzny), to na oryginalnych pojazdach tego nie zobaczysz - współczesne powłoki tak się nie zachowują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się, bardzo!

Jeśli mogę trochę po "ajabymić":  wytrzyj gąsienice w miejscach, po których toczą się koła, na 3 zdjęciu wstawionym przez Bulika od końca licząc dość dokładnie to widać, spróbuj  też zmatowić brezentowe osłony wyrzutników granatów dymnych (czy co to tam jest ukryte); wymień anteny na druciane, z drutu 0,3mm, ja to zrobiłem we wszystkich modelach, nawet tych sprzed kilkunastu lat, efekt duuuużo lepszy - oczywiście moim bardzo skromnym zdaniem 😉

Przykurz go trochę bardziej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, postaram się poprawić tych kilka wskazanych niedociągnięć. A skoro mówimy o urodzie pojazdów opancerzonych to aktualnie na warsztat biorę w mojej ocenie jeden z najładniejszych powojennych czołgów o bardzo klasycznej sylwetce. Nie od podstaw izraelski ale przez Izraelczyków intensywnie rozwijany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
7 godzin temu, michal78 napisał:

 A skoro mówimy o urodzie pojazdów opancerzonych to aktualnie na warsztat biorę w mojej ocenie jeden z najładniejszych powojennych czołgów o bardzo klasycznej sylwetce. Nie od podstaw izraelski ale przez Izraelczyków intensywnie rozwijany.

 Brzydkich kobiet i pojazdów wojskowych niema , to pierwsze zależy od ilości wypitego alkoholu a to drugie od ilości nawdychanego rozpuszczalnika. Z czołgów intensywnie były rozwijane 2 modele , Shot/Centurion , Magach/M48/60 , następne już mniejszym nakładem to były Tiran/T-54/55/62  oraz Sherman/M50/51. 

P.S. Czy w tym zestawie również były 2 wersje Droida , większy i mniejszy?

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny , zastanawiają mnie tylko te odrapania na pancerzu bocznym takie dziwne kleksy. Anteny najlepiej rób ze światłowodu , pozyskasz za darmo od robotników a starczy na długo.

Do brudzenia używaj tez farb olejnych, bo same pigmenty dają mało realności . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bulik58 napisał:

Czy w tym zestawie również były 2 wersje Droida , większy i mniejszy?

 

Była tylko przedłużka wysięgnika do montazu na merkawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal78 napisał:

 

Była tylko przedłużka wysięgnika do montazu na merkawie

O tyle to dziwne gdyż Tiger Model nie robi innych pojazdów IDF oprócz 3 wersji Nagmachona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszedł, o paru drobnych niedociągnięciach już koledzy wspomnieli, ale każdy nowy model Chel ha Szirion* cieszy oczy.

 

*Sił pancernych Cahalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.