Skocz do zawartości

airbus a380 revell


M_arcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądając zdięcia w internecie natknąłem się na modele samolotów pasażerskich, spodobały mi się na tyle , że postanowiłem kupić model revell airbusa a380-800 1/144. Przyznam ,że wcześniej robiłem tylko ciężarówki i jest to mój pierwszy samolot. Zaplanowałem ,że model będzie posiadał pełne oświetlenie począwszy od wewnętrznego (zdjęcie poniżej ), oświetlenie zewnętrzne górne i dolne jak i skrzydeł, oczywiście biorąc pod uwagę , że zewnętrzne ma naprzemiennie mrugać. W tym celu kupiłem prosty układ scalony do samodzielnego montażu który będzie odpowiadał za przemienne mruganie diodami na skrzydłach i kadłubie. Cały układ zasilany jest z 9V baterii odpowiednio wysterowany potencjometrami, Kazdy układ bedzie miał oddzielny wyłącznik co uniezależni podświetlenie wewnętrzne od zewnętrznego i skrzydeł. Przedstawiam kilka zdjęć, przyznam , że równomierne pomalowanie kadłuba bez zacieków i smug nie było łatwe( mam nie najlepszy aerograf) ale udało się. Teraz przystępuję to malowania skrzydeł , myślę ,że po tym będzie już z górki, pozostaną tylko drobne elementy do malowania no i podłączenie elektroniki już wewnątrz kadłuba.

Nowe fotki postaram się wrzucić jak będą znaczne postępy w budowie.

Mam również pytanie , czy jest ktoś na forum kto zajmuje się pasażerskimi w skali 1/144 i podobnej.

Inspiracją był ten model:

 

http://www.aircraftresourcecenter.com/Gal4/3301-3400/gal3373_AB380_Greutert/gal3373.htm

 

a to już moje

 

d607b4eef8b769d7m.jpg

airbus001ya1.th.jpg

 

airbus004eh7.th.jpg

airbus010sv9.th.jpg

airbus021qw5.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnetrze ma tylko kabina pilotów http://www.aircraftresourcecenter.com/Gal4/3301-3400/gal3371_AB380_Greutert/03.jpg ( przykładowa fotka wnętrza oczywiście nie moja). Małe okienka niestety nie mają plastikowych szybek , co mnie na początku zdziwiło , jednak jest kalkomania którą na końcu nakłada się na okna i moim zdaniem wygląda bardziej realistycznie niż nie wyraźne plastikowe szybki. No wadą jest to ,że nie można mocno naciskać palcami na kalkomanie. Wymiary to 50 na 50 cm ( kwadrat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca nad modelem idzie bardzo powoli. Miałem problem z doborem kolorów skrzydła ( wychodził zdecydowanie za ciemny ) i postanowiłem pomalować na jaśniejszy. W czasie schnięcia farby zabrałem się za wykańczanie kadłuba. Podwozie i podłączenie elektroniki zostawie na sam koniec.

 

 

airbus019eh7.th.jpg

 

a380rh7.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zakonczyłem skrzydła ( pozostało jeszcze lakierowanie ), jednak nie jestem do końca zadowolony z „nierówności” między diodą. Mogłem co prawda to wyszpachlować jednak obawiałem się, że ją uszkodze no i woda nie wpłynęła by pozytywnie. Więc pozostanie tak jak jest.

 

airbus020af3.th.jpg

airbus026pa7.th.jpg

airbus028ui8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po ostatnie przerwie w sklejaniu wziąłem się za malowanie silników, (oczywiście nie obyło się bez wcześniejszego szpachlowania) starałem się tak dobrać odcienie aby kolory były jak najbardziej zbliżone do oryginału, efekt widoczny na zdjęciach. Teraz zacząłem wstępnie malować całe podwozie, z drucików dorobiłem troche przewodów od hydrauliki które trzeba bedzie odpowiednio pomalować tak jak w oryginale.

 

dscf1927tp2.th.jpg

 

oli4.th.jpg a38013ru2.th.jpg

 

o010ex5.th.jpg engineairbus1hk4.th.jpg

 

o013cd6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Witam. Własnie zamierzma się zabrać za Airbusa A380 ale w skali 1:125 wraz z oświetleniem pełnym. Jako ze jestem początkujący z elektorniki to proszę o jakieś wskazówki tego ukłądu do naprzemiennego migania. I wogóle jak to jest podłączone. (jaki pomysł z bateriami i ile ich). JeyBee (Jecek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że też robię pierwszego w życiu cywila, to zasiadam do obserwacji. Też chciałem u mnie zrobić oświetlenie, ale że jest to skala 1:390, to sobie odpuściłem na rzecz następnych cywili, które są w skali 1:144.

Tobie to świetnie wychodzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.