Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 G-6 Tamiya 1/72


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam mój najnowszy model. Jest nim Messerschmitt Bf 109 G-6 Tamiya 1/72. Dawno nie robiłem 1/72 skupiając się na 1/48 i nawet mi się spodobała znowu ta skala. Myślałem, że nie dam rady już robić 72, z racji na słaby wzrok, ale jakoś poszło. Oczywiście jest kilka niedoróbek itp. Model prosto z pudła bez żadnych dodatków. Malowany Gunze. Nie wiem jak merytoryka, ponieważ robiłem według instrukcji zestawowej.

 

 

 

IMG_20240127_155833.jpg

IMG_20240127_160736.jpg

IMG_20240127_160833.jpg

IMG_20240127_155928.jpg

IMG_20240127_160053.jpg

IMG_20240127_160135.jpg

IMG_20240127_160302.jpg

IMG_20240127_160637.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kowal76 napisał:

Dawno nie robiłem 1/72 skupiając się na 1/48 i nawet mi się spodobała znowu ta skala.

Tylko się nie przyzwyczajaj :D . Bardzo fajny Gustaw, wydechy się tylko trochę błyszczą, tak jakby były srebrne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, barszczo napisał:

Tylko się nie przyzwyczajaj :D . Bardzo fajny Gustaw, wydechy się tylko trochę błyszczą, tak jakby były srebrne.

Dzięki, nie wydechy nie są srebrne. Może wina fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RogerM napisał:

Model przypomina Bf 109 dość mocno. Jak chcesz to napiszę co wypatrzyłem (z tych rzeczy na "nie"), a jak nie chcesz to będę milczał... :chytry:

Możesz pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. O wydechach już było, to do pary także lufy jakieś takie jasne ale może to wina zdjęć, monitora. Natomiast ewidentnie linka anteny źle zapięta zarówno z przodu jak i z tyłu, felga kółka ogonowego raczej RLM 02, krzyż na prawym boku się pochylił, swastyki pod złym kątem, światła na końcach płata po pierwsze nie powinny wystawać poza obrys, po drugie klosze były bezbarwne, tylko żarówki były kolorowe. Ale to takie małe potknięcia raczej 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RogerM napisał:

O.k. O wydechach już było, to do pary także lufy jakieś takie jasne ale może to wina zdjęć, monitora. Natomiast ewidentnie linka anteny źle zapięta zarówno z przodu jak i z tyłu, felga kółka ogonowego raczej RLM 02, krzyż na prawym boku się pochylił, swastyki pod złym kątem, światła na końcach płata po pierwsze nie powinny wystawać poza obrys, po drugie klosze były bezbarwne, tylko żarówki były kolorowe. Ale to takie małe potknięcia raczej 😉

Dziękuje za krytyczne uwagi i przy kolejnym Bf 109 jakiego mam w planach postaram się poprawić te błędy.  Będzie 1/48 i 1/72 jeszcze jeden zapewne też.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.