Skocz do zawartości

Bradley w Ukrainie


darek68-38

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Moze ktoś wyjaśnić dlaczego w ofertach sklepów są gąsienice tylko  jednego typu a na zdjęciach z Ukrainy występują gąsienice podobne jak w Abramsach, na podwójnych poduszkach gumowych? 🤔

S3zFkRHwEngdE0pMttqvjDOsc9YAYRm6gbKHGXkj.xf59 (1).webp

Ft6JDCWX0AAj39P.jpg

pap_20230906_3ZQ_0.jpg

Edytowane przez darek68-38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, darek68-38 napisał:

Witam. Moze ktoś wyjaśnić dlaczego w ofertach sklepów są gąsienice tylko  jednego typu a na zdjęciach z Ukrainy występują gąsienice podobne jak w Abramsach, na podwójnych poduszkach gumowych? 🤔

Szukasz odpowiedzi dla siebie czy większego grona ? Sklepy mają takie zestawy traków  jakie oferują producenci  , jeśli szukasz podobnych do tych które zastosowano m.in. w pojazdach w ukrainie to poszukaj modelu f-y Kinetic 61014 M3A3 Bradley lub spróbuj podpasować te z Abramsa jeśli  sa identyczne

Kinetic M3A3 Bradley CFV - Work in Progress - Armour - Britmodeller.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, darek68-38 napisał:

Kinetic ma ten typ gąsienic ale sztywne odlewy a ja potrzebuję ogniskowych. Będę grzebał dalej. Wygląda na to że te dostępne to wersja polowa a na Ukrainie są na szosowych 🤪

Terenowe (polowe ) to są te bez wkładki gumowej a  drogowe (szosowe) z tą gumą? Jeśli tak to jak nazwać traki w których ta guma ulegnie zniszczeniu lub zagubiona , terenowo szosową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bulik58 napisał:

Terenowe (polowe ) to są te bez wkładki gumowej a  drogowe (szosowe) z tą gumą? Jeśli tak to jak nazwać traki w których ta guma ulegnie zniszczeniu lub zagubiona , terenowo szosową?

🤪🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te na gumach mają też inną konstrukcję, 2 szpilki na ogniwo jak w Abramsach zaś te powszechnie dostępne są na pojedynczych szpilkach. Będę budował Bradley'a w Ukrainie i dlatego nurtuje mnie ten wątek. Dodatkowo z przyczyn cenzury słaby jest też dostęp do dokumentacji fotograficznej. Cóż taka dola modelarzy 🤪

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
15 godzin temu, darek68-38 napisał:
 

Gdzie widzisz na tym filmie ile szpilek przechodzi przez każdy trak? Poniżej masz 2 Bradleye , pierwszy na nowych trakach , drugi na starych ale w obu typach są używane wkładki gumowe. 

tu są gumy 

US received newest Bradley M2A4 with 25mm cannon and TOW ATM

tu również są gumy

The Army's Bradley Has Seen More Combat Than the Abrams Tank | The National  Interest

Abrams z podobnymi gąsienicami do tych z Bradleya z pierwszej fotki i ile widzisz tu szpilek? Uff

main-qimg-ab80e85d41223928ec9fe812b207a172-c

ile tu masz szpilek

main-qimg-e80383d6685d480bc761e86f81a9c1c0105mm Gun Tank M1 AbramsTANK TRACK END CONNECTOR2 HOLE CENTER GUIDE

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 17:28, darek68-38 napisał:

Witam. Moze ktoś wyjaśnić dlaczego w ofertach sklepów są gąsienice tylko  jednego typu a na zdjęciach z Ukrainy występują gąsienice podobne jak w Abramsach, na podwójnych poduszkach gumowych? 🤔

S3zFkRHwEngdE0pMttqvjDOsc9YAYRm6gbKHGXkj.xf59 (1).webp

Ft6JDCWX0AAj39P.jpg

pap_20230906_3ZQ_0.jpg

Czytam i nie za bardzo rozumiem o co chodzi:hmmm:, Przyjacielu możesz to rozwinąć  ? Chcesz zrobić takiego Bradley'a z Ukrainy? Nie wiesz co kupić? Nie ma czegoś takiego jak gąsienice szosowe i terenowe:szczerbol:, te które pokazał Bulik są starego i nowego typu i obydwa typy mają nakładki gumowe, jeżeli chcesz zrobić takiego jak na zdjęciu to musisz zakupić tego Bradley'a z Kinetica( jest to co prawda rozpoznawcza wersja M3A3 ale ona różni się głównie wyposażeniem)  i odpowiednio go przerobić zdjęcia ku temu masz, a najlepiej załóż warsztat a my pomożemy:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adams M1A1 napisał:

 

Adam , są przeciez do kupienia traki T-158 LL  T-Rex , Friule , jak i DEF-a , ale czy to są te same co w Bradleyu czy tylko podobne ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić ukraińskiego Bradley'a ale znając kreatywność Ukraińców w tej wojnie mamy do czynienia z bardzo dużą ilością wersji. Skupiam się na tym z pojedynku z T90. Dzięki za zdjęcia nowych traków. Istotną rzeczą jest różna szerokość kół napędowych. Szerokość traków Bradley'a to 533 mm a Abramsa to 630 co wyklucza ich wykorzystanie 😤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, darek68-38 napisał:

Chcę zrobić ukraińskiego Bradley'a ale znając kreatywność Ukraińców w tej wojnie mamy do czynienia z bardzo dużą ilością wersji ... 

Od ,, Chcę... do sklejam model Bradleya w malowaniu ukrainskim ,,,   to daleka droga , Pozostaje kwestia który pojazd chcesz budować, bo na początku pisałeś o jednym konkretnym pojeździe  teraz piszesz o dużej ilości wersji. Jeśli będziesz już wiedział który konkretnie pojazd chcesz sklejać to wejdź na stronę sklepu Moje Hobby, poszukasz  model który ci poleciłem , porównaj fotki instrukcji + wypraski modelu ze zdjęciami i filmikiem prawdziwego pojazdu i wtedy zdecyduj. życzę powodzenia 

P.S. Poniżej masz fotki tego pierwszego pojazdu

 

Capture.JPG (173.75KiB)FB_IMG_1705699487805.jpg

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2024 o 09:22, bulik58 napisał:

Od ,, Chcę... do sklejam model Bradleya w malowaniu ukrainskim ,,,   to daleka droga , Pozostaje kwestia który pojazd chcesz budować, bo na początku pisałeś o jednym konkretnym pojeździe  teraz piszesz o dużej ilości wersji. Jeśli będziesz już wiedział który konkretnie pojazd chcesz sklejać to wejdź na stronę sklepu Moje Hobby, poszukasz  model który ci poleciłem , porównaj fotki instrukcji + wypraski modelu ze zdjęciami i filmikiem prawdziwego pojazdu i wtedy zdecyduj. życzę powodzenia 

P.S. Poniżej masz fotki tego pierwszego pojazdu

 

Capture.JPG (173.75KiB)FB_IMG_1705699487805.jpg

A jaka to wersja Bradley'a? Bo z tego co wiem to Ukraińcy dostali na początku M2A2 po modernizacji i na nowym typie tracków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak M3A3 Kinetica odpada bo nigdzie w materiałach nie znalazłem informacji aby ten wariant był w Ukrainie. Wiadomo jednak iż Amerykanie stale modernizują "stare" warianty i nawet dziś zaistniała informacja o pakietach modernizacyjnych dla Pojazdów w Ukrainie. Na niektórych Bradley'ach widać elementy pustynnego malowania na wewnętrznych, niewidocznych z zewnątrz elementach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, darek68-38 napisał:

Jednak M3A3 Kinetica odpada bo nigdzie w materiałach nie znalazłem informacji aby ten wariant był w Ukrainie. Wiadomo jednak iż Amerykanie stale modernizują "stare" warianty i nawet dziś zaistniała informacja o pakietach modernizacyjnych dla Pojazdów w Ukrainie. Na niektórych Bradley'ach widać elementy pustynnego malowania na wewnętrznych, niewidocznych z zewnątrz elementach 

A czy wiesz i potrafisz wskazać różnicę zewnętrzna miedzy wersjami  2A2 a 3A3 ? Jeśli tak to jakie wersje są na poniższych zdjęciach.

 

Bojowe wozy piechoty Bradley, zdjęcie ilustracyjne

Ukrainian military showcase destruction of targets with the help of the  Bradley IFV - Militarnyi

 

 

A Bradley Fighting Vehicle assigned to First Battalion, Eighth Infantry Regiment “Fighting Eagles," Third Armored Brigade Combat Team, Fourth Infantry Division, moves into position as UH-60 Blackhawks assigned to Third Battalion, 227th Aviation Regiment, First Air Cavalry Brigade, First Air Cavalry Division, conduct a fly over during an air-assault demonstration at Mihail Kogalniceanu, Romania, July 30, 2022.

How Did Russia Seize a US Supplied M2 Bradley in Ukraine - YouTube

Melitopol: Ukrainians indicate fresh progress on southern battle-front | CNN

Ukrainian M2 Bradley - Withstands Missile Hit During Russian Attack -  YouTube

1000w_q95.jpg

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darek68-38 napisał:

Jednak M3A3 Kinetica odpada bo nigdzie w materiałach nie znalazłem informacji aby ten wariant był w Ukrainie. Wiadomo jednak iż Amerykanie stale modernizują "stare" warianty i nawet dziś zaistniała informacja o pakietach modernizacyjnych dla Pojazdów w Ukrainie. Na niektórych Bradley'ach widać elementy pustynnego malowania na wewnętrznych, niewidocznych z zewnątrz elementach 

Drogi Przyjacielu jak to już napisał mój kamrat bulik czy Ty wiesz czym się różni M3 Bradley od M2 Bradley potrafisz wskazać różnice zewnętrzne? Nie, nie potrafisz , pociesz się, ja też nie potrafię , gdyż oba zewnętrznie są identyczne :D , zewnętrznie różni się tylko M6 Linebacker czyli wersja p.lot. Bradley'a :mrgreen:.  M2 Bradley to bojowy wóz piechoty służący do przewozu i wsparcia w walce drużyny piechoty. M3 Bradley to bojowy wóz rozpoznawczy jak sama nazwa wskazuje służący do rozpoznania i wsparcia dwóch zwiadowców, posiadający min. większą ilość  rakiet p.panc. TOW.. Nikt tutaj nie chce źle dla Ciebie, chcemy Ci pomóc,  więc czytaj ze zrozumieniem to co do Ciebie piszemy. Pozdr.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gąski jadą z dalekiego wschodu a zastanawiam się nad wnętrzem od Menga 🤔. Gdy już zbiorę całość materiałów przejdę na Warsztat. Dla kolegów, gdybyście szukali to na tych samych trakach stoi szwedzki CV 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.