Skocz do zawartości

USS Cobia (SS-245) - revell 1:72


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

Mam pytanie odnośnie gabloty - czy odebrałeś ją w całości czy sam musiałeś poskładać ?

Piękna "rura" Ci wyszła - gratuluję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Mam pytanie odnośnie gabloty - czy odebrałeś ją w całości czy sam musiałeś poskładać ?

 

Gablotę osobiście odebrałem w całości. Przednia, górna i tylna ściana wykonane są z jednego elementu, a tylko boczne są doklejane, a więc nie było sensu samemu ją składać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Duży ... czysty ... za czysty, stać Cię Andrzeju na więcej. Mimo tego podoba się, ładnie i czysto sklejony, rozumiem, że model ma przedstawiać egzemplarz muzealny

 

O cholera właśnie zauważyłem, że strasznego kotleta odgrzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin za opinię

Myślę że to takie moje "cywilne" skrzywienie, że bardziej podobają mi się czyste modele, zwłaszcza te duuuże. Po za tym uważam, że brudzenie modelu ma sens wtedy gdy przedstawiony jest w jakiejś scence (dioramka) a nie jako wolnostojacy

Ps.

Na którymś etapie budowy zrobiłem brudzing, ale z w/wymienionych powodów model z powrotem przemalowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tym co piszesz a z drugiej strony ...

 

czyż nie jest piękny

 

u552cw_12a.jpg

źródło: www.hyperscale.com

 

Taki styl prezentacji okrętów podwodnych do mnie przemawia.

 

P.S. Niebawem startuję z budową takiego kolosika jak na powyższej foteczce

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie odnośnie gabloty - czy odebrałeś ją w całości czy sam musiałeś poskładać ?

 

Gablotę osobiście odebrałem w całości. Przednia, górna i tylna ściana wykonane są z jednego elementu, a tylko boczne są doklejane, a więc nie było sensu samemu ją składać.

 

A gdzie można zamówić takie gabloty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tym co piszesz a z drugiej strony ...

 

czyż nie jest piękny

 

u552cw_12a.jpg

źródło: www.hyperscale.com

 

Taki styl prezentacji okrętów podwodnych do mnie przemawia.

 

P.S. Niebawem startuję z budową takiego kolosika jak na powyższej foteczce

 

Pozdrawiam.

Owszem na pierwszy rzut okiem jest piękny, ale jak dla mie malowanie tego modelu jest fikcją. Model przedstawia eksploatowany okręt wyciągniety z wody (stoi na podstawce) i pomimo tylu śladów rdzy kadłub jest zbyt czysty Bardziej do mnie przemawia wygląd na poniższej fotce, a taki nie podoba mi się.

9c90697aa6178cc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ten na tej fotce to wrak (U 534-zdjęcie z 1993 albo 1996 roku) i na zdjęciu w kolorze jest cały zardzewiały, a akurat model, który Ci pokazałem jest pomalowany że tak powiem zgodnie ze sztuką modelarską malowania okrętów podwodnych w trakcie kiedy były 100% zdolne do służby, więc jak najbardziej prawidłowo. Zatem twierdzenie, że ma niewiele wspólnego z rzeczywistością jest niestety w tym przypadku Andrzeju całkowicie błędne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację Marcin nie jestem specem od podwodniaków, ale i tak będzie ci cieżko mnie przekonać, że przy takiej ilości rdzy na burtach kadłub tak dobrze się trzyma choćby był w czynnej służbie. A przecież niejednokrotnie okręty szorowały po dnie, nie wspominając o śladach po szasowaniu zbiorników balastowych. To tak samo jak bym na kabinie trucka umieścił kupę rdzy a ramę zaledwie pobrudził

Troche innych fotek tak na szybko znalezionych w necie:

 

44e58a0cabec2d93.jpg

72efa308c9ab0d78.jpg

5b2e5d6e53334d20.jpg

fca183e111633889.jpg

79a976267852062a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju bardzo dobre fotki i jak sam widzisz, na tych fotkach, te okręty w służbie liniowej wyglądały całkiem nieźle w przeciwieństwie do zdjęcia wraku zamieszczonego przez Ciebie. Kwestia dobrego oddania tego na modelu to insza inszość.

 

 

Co do rdzy, to jej zacieki występowały tylko ponad linią wodną, pod nie miały racji bytu, więc model pokazany przez mnie też nie jest zrobiony idealnie, ale to są detale dla purystów w tym temacie.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Mój będzie spracowanym frontowcem, bo tak akurat lubię.

 

P.S.2 Jeszcze link do zdjęcia z epoki w kolorze

200751752259101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mój będzie spracowanym frontowcem, bo tak akurat lubię.

No i wszystko sobie wyjaśniliśmy W takim razie czekam na relację i życzę powodzonka w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.