Skocz do zawartości

USS Cobia (SS-245) - revell 1:72


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prace przy okręcie chwilowo wstrzymałem. Doszedłem do wniosku, że do puki nie bedę miał czym zabezpieczyć modelu przed kurzem to nie ma sensu przyklejać do niego drobnych elementów (relingi itp.) aby później przy czyszczeniu je połamać. Dzisiaj dzięki NobelEXC (podał mi namiary na firmę) zamówiłem sobie we Wrocławiu gablotę z plexi, przez co mam nadzieje że w przyszłym tygodniu prace zostaną wznowione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Z czego jest gablotka? Plexi czy szkło?

 

Pozdrawiam

 

Plexi - w/g mnie przy tych rozmiarach gabloty szkło było by nieco za ciężkie.

Dodatkową zaletą plexi jest to, że bryła składa się tylko z 3 ścian - dłuższe to jeden kawałek plexi termicznie zagięty + 2 boczne przyklejone.

 

119a185e00e14c64.jpg

a726d29f1fe8f034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkową zaletą plexi jest to, że bryła składa się tylko z 3 ścian - dłuższe to jeden kawałek plexi termicznie zagięty + 2 boczne przyklejone.
Bardzo mądry pomysł, wart naśladowania. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przy Cobi ponownie ruszyły Do kadłuba zamocowałem relingi, kiosk i działo. Na dziobowym maszcie i rufie przykleiłem lampy (klosze zostawiłem białe bo nie wiem czy powinne być pomalowane na jakiś kolor ), na wałach wyladowały śruby i wykonałem olinowanie.

 

b409cdced2fee6cb.jpg

efc94a575e7a3a84.jpg

5e170881529c7ee1.jpg

b06a556bff4e7290.jpg

afa963fd5162d2f7.jpg

edc4d21516fdc209.jpg

bdd90d894f3de22d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhhh, cos pieknego. Gratuluje kolejnego swietnego modelu (bo chyba juz jest skonczony - prawda?).

 

Dzięki Jeszcze jest trochę roboty. Zastanawiam się jak zamalować na czarno kadłub w otworach przelewowych tak aby nie upieprzyć burt co znowóż wiązało by się z ich ponownym malowaniem. Dzisiaj mam zamiar pomalować i zamontyować kotwicę i bandery (możliwe że udekoruję Cobię na galowo ). Podstawka pod model jest tylko sklejona i poszpachlowana, musze ja prysnać aerkiem, tylko jeszcze nie wiem na jaki kolor - może czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może patyczek do uszu, rozpłaszcz go tak żeby pasował to dziurek i mocz w mieszaninie czarnej farbki i benzyny ekstrakcyjnej, proporcje tak żeby to była bardziej wodnista czarna a nie jak woda z kroplą czarnego, powinno wyjść jeśli chodzi ci o to co myśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze patyczek będzie zbyt gruby ale pomyślałem sobie co by psiknąć kadłub bezbarwnym połyskiem i dopiero wtedy malować czarnym matem. Jeżeli nawet coś upaćkam, to poprostu zetrę szmatką

Tym czasem kotwica i bandery wiszą już na swoim miejscu, a do podstawki dokleiłem tabliczkę.

 

41ac97b8b10f9336.jpg

f928072f40ac60ad.jpg

23c4a84866bf2fe0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy

 

A te bandery to po ile mają gwiazdek? Bo jak 50 to dwie trzeba by zamalować

 

Heh nie pomyslałem o tym aby je policzyć ale jak by co to zawsze można cosik zamalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde tak mi się podoba ten GATO, pomyślałem a może taki sobie sprawie looknąłem na długość i stwierdziłem że już lepsza będzie 1:144 choć i takk duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jestem tu nowy, zbieram sie do zrobienia Cobii. Podziwiam Twoja, szkoda ze tak pozno tu trafilem bo mam sporo zdjec, stoi w manitowoc, to jakies 160 mil ode mnie. przepiekny okret, zbieram do niego materialy, chetnie sie podziele...

Ciekawostka jest ze czesto w muzeum w manitowoc mozna spotkac starszego pana ktory sluzyl na Cobii, niesamowite opowiesci (ciekawostka - Cobia mimo ze stoi w manitowc nie byla zbudowana w tamtejszej stoczni)

przepraszam za brak polskich liter post ten pisze na macu kolegi...

Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.