Skocz do zawartości

Relacja z budowy American Superliner


marcinw49

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy model ciężarówki więc się nie śmiejcie, ale licze na wasze rady i krytykę. Zresztą co tu będę się rozpisywał, to dzisiaj zrobiłem:

 

5d6e3a58c4cfd197med.jpg

 

94f414d08bf616bbmed.jpg

 

2df85e05051a0f18med.jpg

 

bcc45165639541b0med.jpg

 

8c2bf3b218fc1b64med.jpg

 

http://images4.fotosik.pl/86/fc67f134608f9a94.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki są słabe bo były robione przy sztucznym oświetleniu. a prace idą pełną parą. Fotki będą na wieczór.

 

Tak się zastanawiam czym obszyć siedzenia i leżanke, licze na wasze rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że dopiero rano ale nie miałem czasu wstawić fotek, oto kolejna porcja fotek.

Tu widać prawie w całości zmontowane podwozie:

0e35cd4f81c45ca8.jpg

86ea4e07f51ea81b.jpg

edee42a3c46d22fe.jpg

8225d4931fad2e0f.jpg

ff49695a946af53c.jpg

Tu widać zaczątki prac przy kokpicie(fotka troche nie wyraźna ale w rzeczywistości wygląda to dużo lepiej

5c76cb0273bcce20.jpg

 

Ps. Usuńcie tamte dwa moje ostatnie posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spiesz sie z klejeniem modelu - rób powoli a dokładnie. Na czwartej fotce widać krzywo przyklejoną kalkomanię, szkoda że nie zeszlifowałeś miejsc łączenia, używałeś chyba zbyt gęstej farby bo widać smugi od pędzelka, no i ten żółty kolor kolektora wydechowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sory że tak długo nie pisałem ale miałem sporo roboty w polu,a w dodatku brat ma mieć ślub w sobote więc troche ciężko mi było znaleźć czas żeby poszperać przy modelu ale jak się wziąłem to efkt jest . Zdjęć teraz nie daje bo nie mam chwilowo cyfrówki ale będą może jutro.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrówka na szczęście się znalazła i foty są

mam nadzieje że nie będziecie mnie tak krytykować , wkońcu jest to moja pierwsza ciężarówka

Oto foty:

b61d755633771f9f.jpg

8e7bbaeb7a7e427d.jpg

8788ed678b06cded.jpg

253d08cedc6f7c22.jpg

e781d1b468ec2300.jpg

55b10e8359ecbfee.jpg

I to by było na tyle. Prosze o te pozytywne i mniej przyjemne uwagi co do modelu. I przypominam jest to mój pierwszy truck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co sie rzuca w oczy, to to, ze za gesta farba malowales. Sprawia wrazenie grubo polozonej, no i widac smugi po pedzlu... Chyba chciales go szybko skonczyc, co? W sumie Ci sie nie dziwie, ale w tym hobby trzeba sie czasem baardzo starac, zeby powstrzymac chec zobaczenia gotowego modelu najszybciej jak sie da. Jak na pierwszy model i tak jest niezle. Kazdy nastepny bedzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to masz racje, chciałem go jak najszybciej ujrzeć na półce, ale owszem mam doświadczenie tylko w samolotach. Teraz planuje dokupić sobie naczepe, mam nadzieje że ona lepiej mi wyjdzie niż ciężarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wyliczał wad, częściowo zrobili to moi przedmówcy, poza tym widać je gołym okiem. Jak na pierwszy model nie jest tak źle a nastepne napewno będą lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam doświadczenie tylko w samolotach.

W samolotach nie ma takich duzych, plaskich, pionowych powierzchni, po ktorych nadmiar farby moglby splywac tworzac zacieki. Na przyszlosc poeksperymentuj z gestoscia farby i wypracuj sobie taka metode, ktora najlepiej Ci sie maluje i ktora daje najlepszy efekt. I nie spiesz sie tak. Lepiej polozyc wiecej cienszych warst (i odczekac, az dobrze wyschnie miedzy malowaniami) niz mniej grubych. Podstawowa zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy model powędrował już na półkę czy będziesz dawał jeszcze kalkomanię? I mam jeszcze prośbę abyś zrobił kilka fotek bez lampy, bo trochę "przekłamane" są te kolory. Jak kupisz następny model to wyjdzie na pewno lepiej. Ten nie jest zły ale gdyby mu poświęcić więcej czasu i cierpliwości, to sam wiesz . Natomiast bardzo mi się podoba ten chromowany motyw na spodzie sleepera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem że kalkomani nie będzie, jedyne co przykleiłem to rejestracje. Noi właśnie kupiłem naczepe do niego tylko że szukam fotek jakiegoś ciekawego oryginału, jak na razie to nie trafiłem ale jeszcze szukam.

 

Ps. Następny chyba będzie Peterbilt 359 Revela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.