Skocz do zawartości

MiG-21MF Eduard 1/48


Observer

Rekomendowane odpowiedzi

Na warsztacie wylądował MiG w profipacku. Chciałbym tym modelem przejść na większą skalę, bo oczy i ręce już nie takie pewne. Jest to dość bogaty zestaw, więc starałem się nie dokupować zbyt wiele dodatków. Mam zestaw Quickboosta do otwarcia zasobnika spadochronu, kalki montexu i to tyle. Kalki wykorzystam Eduardowskie, bo na moje oko są lepiej zrobione, ale oznaczenia eksploatacyjne pójdą montexowe, bo są w języku polskim. Docelowo ma powstać jakiś Łaski MiG 7809. Mam nadzieje, że budowa przysporzy więcej zabawy niż stresów, ale to ponoć sprawdzony zestaw 🙂.

IMG_20240312_112926.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model składa się praktycznie bez kleju i pilnika. Doskonale spasowane elementy. Sama przyjemność. Będę podpatrywał bo mój musi jeszcze chwilę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek napisał:

Model składa się praktycznie bez kleju i pilnika. Doskonale spasowane elementy. Sama przyjemność. Będę podpatrywał bo mój musi jeszcze chwilę poczekać.

Ja też nie będę mistrzem prędkości 😉. Na razie porobiłem trochę gratów do montażu przewidzianych instrukcją.  Panele w kokpicie lewe i prawe malowane "z ręki", a te boczne pójdą jako gotowce od Eduarda 

 

IMG_20240314_232455.jpg

IMG_20240315_222541.jpg

IMG_20240315_222859.jpg

IMG_20240315_223017.jpg

IMG_20240315_223143.jpg

IMG_20240315_223212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zrezygnowałeś z blaszek oprócz tablicy przyrządów, bo już boczne panele na gotowo? Z blaszek dokleisz tylko te pionowe panele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z blaszek będę miał tablicę przyrządów i pionowe panele. Tych bocznych po prostu nie ma w zestawie i trzeba malować. Na prawym zegar ze wskazaniem ilości powietrza wkleiłem z jakiejś innej kliszy żeby to wyglądało. Oto jedyne blaszki jakie mam:

 

IMG_20240316_094540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Observer napisał:

Tak, z blaszek będę miał tablicę przyrządów i pionowe panele. Tych bocznych po prostu nie ma w zestawie i trzeba malować. Na prawym zegar ze wskazaniem ilości powietrza wkleiłem z jakiejś innej kliszy żeby to wyglądało. Oto jedyne blaszki jakie mam:

 

IMG_20240316_094540.jpg

A to dziwne. U mnie był komplet. Ale widzę że mam nowszą wersję. 

IMG_6120.jpeg

IMG_6048.jpeg

Edytowane przez jacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moja jest z 2011, nawet w instrukcji każą się wykazać i malować 😄. Kupiłem go dawno temu i czekał na wenę. Potem porzuciłem samoloty w ogóle na rzecz motocykli, które sprawiały mi większą frajdę. Teraz przyszedł czas żeby go odkopać. Zajrzałem w Twój wątek, arkusz wygląda podobnie, ale umiejscowienie blaszek się różni, pewnie je wzbogacili od tamtego czasu i słusznie zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.