Skocz do zawartości

[relacja]F-22 1:48 Italeri


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Kadłub Raptora w całości. Niestety jeszcze pójdzie trochę szpachli...a co za tym idzie i szlifowania

P7180086.jpg

 

Geometria się już zgadza

P7180087.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-22 poszpachlowany więc czas by był go w końcu pomalować. I tu moje pytanie. Italeri podało 2 kolory:H127 na całość i H140 na ciemniejsze plamy na górnych powierzchniach. Ale nie zgadza się to ze zdjęciami. Przeszukałem net i nie znalazłem schematu kolorów dla F-22. Może posiada ktoś takowy schemacik? Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie Raptora to wyzwanie, zuch chłopak że nie pomalowałeś tego samolotu całego na H127 bo to chyba kolor FS 36 375.

Zerknij sobie TUTAJ To jest model, który wykonywałem na zamówienie, malowanie nie jest takie proste jak się wydaje:

- na powierzchnię krawędzi nartarcia, spływu płatów to FS36375 (Testors 1728)

- na główny bazowy kolor używa się koloru FS 36251,

- plamy ciemne to FS 36176, ale to taki trochę niebieskawy odcień, a samoloty na zdjęciach są bardziej szare,choć mam także takie gdzie widać że jest faktycznie niebieskawy! Tutaj miesza pryzmatyczna farba, jaką jest pomalowanty ten piękny samolot. Musisz zapoznać się z dużą ilością zdjęć.

 

Oto link, powinien troche wyjaśnić: http://www.ipmsusa2.org/reviews2/aircraft/kits/kits.htm

 

PS. w moim Raptorze na ciemne plamy dobrałek kolor na oko i był to chyba właśnie Humbrol 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raptorf22 dzięki wielkie za pomoc Nie mogłem go pociągnać całego na H127. Jak już go ciąłem żeby mieć zbliżonego do seryjnego to nie mogłem zostawić tak jak jest. Widziałem już wcześniej Twój model. Jest naprawdę ekstra aczkolwiek mam pytanie. Czy te jaśniejsze panele na górnej powierzchni modelu nie powinny być w kolorze kraw. natarcia?

http://papundits.files.wordpress.com/2009/04/air_f-22_top_desert_lg.jpg

tu jest fotka obrazująca że chyba jest to ten sam kolor. U ciebie jest sporo jaśniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paneli to masz rację, te elementy są w tym samym kolorze

FS 36375, modelarz dla którego robiłem ten model chciał aby była kalka, dlatego tego już nie malowałem, ale pomęczyłem się z maskowaniem tej siatki za kokpitem w kolorze Gunmetal. Revell dał sraczkowatą kalkomanie kompletnie nie pasującą kolorystycznie.

 

ps. mam model Revella takż edla siebie i może niebawem po skończeniu Sh-60 zabiorę się za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy F-22A w 1:32 bo konwersja modelu prototypu Testorsa (mam tego złoma) w tej skali to masakra...

 

EDIT:

 

Napisałeś że na główny bazowy kolor używa się koloru FS36251 co przelicza się na Model master 1794 czyli Agressor Gray. Jesteś tego pewien? Bo szukałem przykładów tego koloru i jest jak dla mnie zbyt brązowy.

http://scalemodeldb.com/paintdetails/4790

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbę kupowałem taką oraz taką

z tego bazę malowałem FS 36251, a plamy jak mówiłem wcześniej Humbrolem. Po zrobieniu plam kolorem UA29 z palety Lifecolor, będzie to wyglądąło na taki jakby niebieskawy odcień, dlatego dobrałem kolor na oko dla ciemniejszych plam. Później w necie znalazłem zdjęcia Raptora w locie, gdzie ma właśnie plamy w takim odcieniu. Polecam galerię na Arcair.com, masz tam kilka Raptorów i oceń sam. Ja, jak zaczynałem malować swój model to spędziłem masę godzin na analizie zdjęć i szukaniu 100% odpowiedzi. Omijaj metaliczne malowanie, bo to trochę utopia, F-22 w zależności od kąta padania światła zmienia barwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nie jestem obecnie w stanie nic robić przy modelach :( Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Wrócę do tego tematu jak tylko złapię jakąś równowagę...zostawiam na warsztacie tylko galeon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Rany gorzkie żeby używać funkcji "szukaj" żeby znaleźć własną relację to już przesada W każdym razie odkurzyłem (dosłownie) Raptora.Ponieważ muszę nabyć aerograf więc malowania nie ruszyłem ale zająłem się poprawkami szpachlowania.Dotrasowałem też linie które zniknęły przy polerowaniu.Jestem zdeterminowany by przy tym podejściu go skończyć

 

PC130005.jpg

PC130006.jpg

PC130007.jpg

 

A w międzyczasie odchamię się przy renowacji tego potworka Ponieważ był malowany pędzlem i minęły lata odkąd odstawiłem go na półkę to poprawię go trochę żeby nie odstawał od reszty.

 

PC130008.jpg

PC130009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

 

F-22 pomalowany na kolor bazowy.Teraz sidol,maskowanie i H127

PC290002.jpg

 

Lampa zmieniła nieco odcień. Mam ciemno w piwnicy i inaczej nie było szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

 

Łaziłem wokół Raptora kilka dni.Już myślałem że będę musiał przemalować bo jasny wyszedłale stwierdziłem "Raz kozie śmierć" i pomalowałem sidoluksem.Co się okazało? Samolot zrobił się ciemniejszy i po obejrzeniu kilku zdjęć stwierdziłem że jestem w stanie zaakceptować ten kolor Nie wpada może w niebieski jak oryginał ale mam na to pewien pomysł. Może się uda W każdym razie położyłem kolor H127 i Raptor prezentuje się tak:

 

P1070021.jpg

 

P1070020.jpg

 

Jutro być może uda się położyć H140...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.