Skocz do zawartości

[relacja]F-22 1:48 Italeri


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nazaczynałem tych relacji a potem żadnej skończyć nie będę mógł no ale co tam Ponieważ strasznie się strułem i z nauki do jutrzejszego egzaminu raczej nici (a fakt jest taki że po 2 tygodniach siedzenia nad tym to już mi się chce @#$%^& od strucia i od geografii regionalnej) postanowiłem dłubnąć coś przy F-22 (nie zapomniałem o I-401,skończę go na 100%).Zacząłem od modyfikacji kadłuba.Wyrób Italeri oprócz ubogiego kokpitu (co jest dla nich normalne) i braku "sufitu" przy wlotach powietrza ma jedną poważną wadę.Mianowicie jest "za prosty" (patrząc z boku).Patrząc na wykonane modele F-22 można zauważyć że posiadają one dziwne zapadnięcie na wysokości luku działka.Zaznaczyłem je na czerwono.Zdjęcie jest ściągnięte z netu.Widzimy że za kabiną powierzchnia kadłuba stromo opada a potem gwałtownie staje się prosta:

 

23a5003290ce856f.jpg

 

W prawdziwym egzemplarzu nie następuje to tak nagle.Na tym zdjęciu z Nellis widać to wyraźnie:

f56b477eeb81720d.jpg

 

Na tym odcinku kadłuba nie może być żadnych nierówności.Musi być prosto.Wgłębiając się w ten artykuł: http://www.cybermodeler.com/hobby/builds/it/build_it_0850.shtml stwierdziłem że dokonanie zmian nie będzie skomplikowane. Zgodnie z tym co zaleca autor odciąłem sugerowaną ilość tworzywa (3 mm z tyłu ) przedniej części kadłuba po czym połączyłem przód i tył oraz zaszpachlowałem.Nie jest to trudne jednak uczulam na następujące rzeczy:piłka z żyletki jest niezbędna oraz kleić tylko klejem do polistyrenu.Ja użyłem kleju Academy.Super Glut jest bezużyteczny bo po połączeniu poprawki są niemożliwe do wykonania.Oto efekt jaki uzyskałem:

aeee5632a2b5e2c7.jpg

 

Prosty odcinek na łączeniu części czyli tak jak powinno być (jeszcze tylko szpachlę wyszlifować).Na dziś to tyle.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Lucas doczekałeś się Ale bez rewelacji.Skleiłem nakleiłem kalki i pomalowałem.Nic więcej bo mam dość po I-401.Chcę skleić coś bez większych ingerencji a tych już przy F-22 starczy. Oto kokpit:

 

12ec3d569dc7d460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khiehie... A dzie DSS? Ale przynajmniej lewa reka pilot moze sobie dlubac w nosie (taaak, wiem, nie ma go w zestawie, wypadaloby dorobic)...

Sporo do poprawienia jest w tym modelu. Moj lezy rozdlubany, ale cos czuje, ze poleci do zsypu i jak mnie najdzie kiedys, kiedys na niego ochota, to sie zabiore od nowa...

A, fajne blaszki ma do niego Edek... Czesc mi zostala, jak chcesz, to Ci moge cos odstapic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepustnica będzie , tyle zrobię...co Koledze zostało konkretnie z blaszek?:) Radzę poczekać Academy wypuszcza na dniach nowego w pełni seryjnego Raptora, ponoć +250 części

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

 

Pomiędzy walką z I-401 a bojami z Podracerem znalazłem chwilkę dla F-22.Przykleiłem spód przedniej części kadłuba oraz pomęczyłem się nad pasowaniem całości....oj będzie męka...Wloty powietrza już wklejone.Po moich przeróbkach przód wygląda tak:

0763f5a9869c5fea.jpg

 

A to wloty po połączeniu góry i dołu w jedno

eb0bc686d42b951e.jpg

 

 

Będzie jazda ale dam sobie radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudek malowanie będzie egzemplarza seryjnego.Jak już go tnę żeby był jak seryjny to malowanie też będzie aktualne,prawdopodobnie z Langley.Postaram się to zrobić tip top bo jest to mój ulubiony samolot tuż po Spitfire Mk XVI (kiedyś muszę dalej wziąść się za konwersję Mk V na Mk XVI w 1:24)

 

Jak na razie postęp mały, nie zamknąłem jeszcze kadłuba.Dorobiłem sufit do wlotów powietrza bo w oryginale go nie stwierdzono, widać było spód górnej części kadłuba:

f3689783419f321e.jpg

 

 

Koła już pomalowane, wykonałem wash olejny:

4cbdc2a8076775f1.jpg

f7efc9b08096bd95.jpg

 

W celu spasowania spodu przedniej części kadłuba musiałem zebrać trochę plastiku stąd pójdzie tu chyba sporo szpachli.Na szczęście teraz góra i dół jakoś do siebie pasują.Poniżej fotka:

3dbc6a933b4ca535.jpg

 

To tyle dziś.Myślę że już wkrótce będę mógł robić ten model w zwykłym moim tempie

 

Pytanko do was:czy montować mu pylony i bomby pod skrzydłami? mam mieszane uczucia co do tego

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam po długiej przerwie.Wróciłem do F-22 tak samo jak do A-7...Po prostu wczoraj musiałem się czymś zająć a Yamato mnie już denerwował. Powód? Po długiej chorobie jedyny zwierzak domowy jakiego miałem niestety został pokonany przez nowotwór i problemy neurologiczne ...wiem że to czasem ciężko sobie wyobrazić że można się tak przywiązać do kanarka ale mój Kajtek był u mnie 12 lat a to jest trochę czasu,to było naprawdę poczciwe ptaszysko :( ...no nic , prezentuję postęp przy Raptorze.Zamknąłem kadłub i sprawdziłem geometrię przodu kadłuba.Tak się to prezentuje:

DSC00133-1.jpg

 

DSC00135-1.jpg

 

A tu jeszcze nie skończony kokpit:

 

DSC00134-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dalej mizerny postęp i raport słowny.Piłuję,piłuję i piłuję...skrzydła stateczniki kadłub.Dociąłem wloty powietrza żeby było ok.Szpachla zaschła na kamień więc nie ma szans pracować nad szczelinami.W przyszły wtorek będzie wypłata więc zacznie się zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w tym podejściu go zmęczysz do końca

 

Ja też mam taką nadzieję bo nabrałem chęci na zmęczenie obu czteryósemek na warsztacie.Powinno się udać jeszcze przed obroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć!

 

No miałem zmęczyć go przed magisterką. Niestety się nie udało. Za to teraz coś drgnęło. Wyszlifowałem szpachlę i byłoby super gdyby szpachla nie strzeliła na łączeniu górnej części kadłuba z dolną. Musiałem zalać CA. Tym niemniej szpachlowanie części przycinanych wyszło OK i jestem zadowolony. CD już niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.