Skocz do zawartości

FW 190 F-8, Austria 1945, Mastercraft 1/72


neptun1939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
 W ramach "walki z demonami przeszłości" na warsztat trafiła Foczka ze znanego i kochanego Mastercrafta. 
Warsztat (łączony z D9) w dziale "Sklejamy Modele Mastercrafta":


 Model wykonany "na lajcie", prosto z pudła w stylu prawie Vintage. Poprawione zostały linie podziałowe ( formy są już zużyte i część linii jest widoczna a część ma zaniki - zaszpachlowałem całość i wyryłem nowe w miejscach zestawowych), dodałem kilka brakujących luków i klapek, wykonane zostało nitowanie ( wolna interpretacja:  plany dopasowane do linii zestawowych 😉 ).  Jedynymi dodatkami są lufy KMów z igieł 0,6mm i linka z włosa.
 Malowanie z instrukcji, które wybierała moja blonde Luba i jak podaje producent "FW 190F-8 nieznany pilot, Hörsing, Austria 1945, II./SG 10" tyle producent. Zdjęcia oryginału nie udało mi się znaleźć, zapewne jest to fantazja producenta, bo sam II./SG 10 został wykończony i kapitulował na lotnisku w Czechosłowacji, a na znanych zdjęciach maszyn z tego pułku ( i lotniska po kapitulacji) nie udało mi się znaleźć samolotu dowódcy Gruppen ( 2 szewrony), do tego żaden z samolotów jakie występują na zdjęciach archiwalnych nie ma tego żółtego pasa na nosie... 
 Samolot malowany akrylami AK dedykowanymi do późnowojennego Luftwaffe, akrylami Pactry i Vallejo MC i Air. Wash z farb olejnych (Raw Uber zmieszany z brązem Van Dyck), brudzenie to suche pastele (okopcenia), suche pigmenty (kurzenie i brud) i olejami ( zacieki). Wszystkie oznaczenia malowane - na modelu nie ma żadnej kalki - z szablonów własnej produkcji na bazie kalek. 
 Dość gadania foty:
sbzays3.jpg
BGYoNN7.jpg
o4CQhjR.jpg
BVIkhbP.jpg
W23BSJT.jpg
HkEAjAT.jpg
topQVBm.jpg
Vbxb28G.jpg
oXrplrm.jpg
oV8vOxd.jpg
gJflyg7.jpg
k0WQ6GA.jpg
QYRhxke.jpg
d5kR0Fd.jpg
bRFSLCg.jpg
6hSuy0V.jpg
uam8lpQ.jpg
DJ8weyN.jpg
vTMbxYK.jpg
BJpzX2y.jpg
ukXriE4.jpg
KiqwUAo.jpg
1poas59.jpg
UsDQh58.jpg
i09Dcts.jpg
Kiedyś wyznacznikiem, tego czy model jest fajny było pytanie "A śmigiełko się kręci?" i Odpowiedź poniżej:
wHRMbf7.jpg
Ps. Zapomniałem dołożyć bombę ( do zdjęć) , którą mam w warsztacie zostawioną, błąd naprawiłem po sesji zdjęciowej. 
A tutaj w zestawieniu ze swoim "Dziadkiem" - ten sam model, z tego samego zestawu ( ten sam box-art i kalki) wykonanym "w malowaniu z Bitwy O Anglię" jak go wykonałem za dzieciaka jako jeden z pierwszych modeli ( przedział między 4 a 7 sklejony). Dziadziuś malowany pędzlem Pactrami: Navy Blue i Russian Armour Green ( bo tylko takie miałem, z czasem dostał przestrzeliny na skrzydłach i wisiał pod sufitem pokoju, a następnie warszatu ze Spitfirem Vb z Revella na ogonie 😉 
Na początek z czuleści szafy wyjąłem Magiczne pudełeczko :
3xfP6Fw.jpg
Po czym nastąpiła sesja. Senior błyszczy się - bo lekko wilgotny - przed zdjęciami musiałem zmyć kurz ( co się nie do końca udało) jaki się nagromadził na widzącej maszynie, a jak się okazało schowałem swe stare model zdjęte z sufitu bez mycia ich:
7jNbhuS.jpg
kwWCXXp.jpg
I sam senior ( kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień 😛 )
lVVG8li.jpg
xmKIkgn.jpg
6fl9FLc.jpg
Widać niezmyty nagromadzony kurz :
mJZ0LR3.jpg
PlhXpdC.jpg
I na sam koniec istna perełka. W owym pudełku zachowała się moja pierwsza podstawka pod model jaką wykonałem z bratem pod powyższą Fokę ( nim trafiła pod sufit). Podstawka zbudowana na piance pod panele pomalowanej plakatówką( część zielonego "wyparowała") , piasek barwiony tuszem kreślarskim, a kamyczek to guma z klapka. Figurki to "małe żołnierzyki" ( najpewniej chińska kopia figurek niemców Airfixa i jakaś inna) odpowiednio "zmodyfikowane" i dopasowane do modelu:
km73vyR.jpg
LS3HMcZ.jpg
85noyCl.jpg

A teraz potulnie kładę głowę na pieniek. Można się pastwić i wyżywać. 
Ps. Kolejne "rozliczenia z przeszłością" za jakiś czas ( mam wszystkie swoje stare modele i chcę z czasem wykonać te same zestawy na nowo, w takim samym stylu jak bohaterka tej galerii). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo całej włożonej pracy widać że szkoda na ten model czasu i pieniędzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Xmen napisał:

Mimo całej włożonej pracy widać że szkoda na ten model czasu i pieniędzy.

Czasu na pewno, pieniędzy też ale raczej za prąd, farby, klej i inne akcesoria bo sam model to chyba zbyt wysoko wyceniany nie jest 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RogerM napisał:

Czasu na pewno, pieniędzy też ale raczej za prąd, farby, klej i inne akcesoria bo sam model to chyba zbyt wysoko wyceniany nie jest 😉

Za darmo też nie jest.

Całe 28 zł. w MH.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.