Jump to content

Xmen

Members
 • Content Count

  677
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Xmen

 1. Każdy model jest sklejalny tylko zależy ile pracy i czasu trzeba włożyć żeby coś z tego wyszło. Z Valoma na razie zrobiłem dwa Jaki i nic następnego z tej firmy nie kupię.Spasowanie kiepskie , detal mydlany ,"drobnica" w większości do wymiany.Wszech obecne ślady przesunięcia form.Osłony podwozia grube jak stal pancerna.Jak to zeszlifować to zniknie cała faktura.Ratują się blaszką i wnętrzem z żywicy ale mała to pociecha.Dlatego tych modeli tak mało jest pokazywanych na forach bo spacerek to nie jest.Z gorszych modeli co mam na składzie to tylko chyba AML ich przebija.
 2. Nowe zdjęcia zrobione w porannym słoneczku.Kolorki wyglądają trochę inaczej zwłaszcza zielony.
 3. Dzięki Panowie za miłe słowa.Z tym modelarzem to lekka przesada bardziej uważam się za sklejacza części prosto z pudła."Spiton " napisał że wygląda jak z mydła i tu ma rację bo też taki jest ten model.Wszystkie linie pokryw zbiorników musiałem zrobić od nowa bo oryginalne zdjąłem razem z tworzywem króre odchodziło płatami .Jakiś błąd w odlewie.Rurka pitota nadaje się do kosza ,grubsza od wylotu działka jest.Napewno drugi raz bym się niezdecydował na zrobienie tego modelu. Jak ktoś ma ochotę na Jak-a 9 to ten model zdecydowanie odradzam.Lepiej poczekać a może ktoś się w końcu zdecydyje na nowy model. PS.Trzeba coś wziąć na warsztat jakiś bezstresowy model.
 4. Następny model z serii "zaczęty więc trzeba skończyć".Zaczęty tak dawno że nie pamiętam kiedy to było.Nie dziwię się że nikt tych modeli nie pokazuje na forum.Koszmar po prostu.Na dodatek trafił mi się egzemplarz ze żle odlanym skrzydłem.Można szczelać , wyzywać lub śmiać się o oporu.Nie chciałem robić galerii ale stwierdziłem że chociaż się ludziska pośmieją.
 5. Tyle tego jest bo każdy producent miał swoje kolory do tego armia swoje marynarka swoje.Z czasem też pojawiły się nowe kolory. Nie ma tak że jeden zestaw kolorów będzie pasował do wszystkich.
 6. Ja tak robię od dawna.Nie dosyć że lubią się odkleić to jeszcze jak na dłużej się je zostawi na modelu usuwanie kleju z oszklenia murowane.
 7. Wiem jak trudno to zrobić i dlatego nic na temat malowania nic nie napisałem (oprócz sugestii dotyczącej hinomaru) zwróciłem też jedynie uwagę na wlot powietrza.Nic też koledze nie nakazuje.Sam też się obawiałem malowania oznaczeń i raz wyjdzie lepiej raz gorzej ale kiedyś trzeba spróbować. Mnie też ten model się podoba .Zresztą Hien to jeden z ładniejszych myśliwców.
 8. Miałem dobrego nauczyciela. Kalkomanie nie są be tylko jak coś idzie wymalować to trzeba próbować.Nie sądzę też żeby mój poziom o wiele się poniósł.
 9. Ale to wszystko też już było (jest) dostępne oprócz Irydy.
 10. A niby dlaczego?Akurat ten Jak to mnie bardziej ucieszył niż P-11.Teraz powinni iść za ciosem i wypuścić Jaka 7 i 9.Z nowego Mig-a 3 też bym się ucieszył.
 11. Co jeden to ładniejszy. Jakiś w wersji dwuosobowej będzie?
 12. Przepraszam że się wcinam ale znalazłem takie zdjęcia Sokoła .Zrobione na pokazach w Babich Dołach.Może się przydadzą?
 13. Wyszło całkiem przyzwoicie.Niestety muszę Cię zmartwić.Wlot powietrza masz zamontowany nie ten.Ten na modelu jest od Ki 61 II.Powinien być ten mniejszy.Choć RS ma kalki w miarę przyzwoite to hinomaru lepiej jest malować.Jeszcze sprawa żółtych pasków na łopatach śmigła.Jesteś pewien że były dookoła?Mimo moich uwag model mi się podoba.Każdy "japończyk " cieszy. Ps.Chyba zacznę następnego Hiena.
 14. Ładnie bardzo ładnie .Jeszcze dwa i kolekcja na "Babarybę" gotowa.
 15. I co już koniec tej pasjonującej dyskusji?A właśnie zrobiłem sobie popcorn i kawę. Ps.Pytanie do "Irek-M1".Z jakim modelem pan startował w Łasku?
 16. Coraz bardziej mi się te modele podobają ale raczej nie dałbym rady zrobić.Kapitalnie wygląda.
 17. Jeżeli jest tak na zdjęciu to gra gitara.Czekam na finał.
 18. Nie powinien być ze zdemontowanym śmigłem ?
 19. Nie przesadzaj i dawaj galerię swojego.
 20. Specjalnie dla kolegi "abtb" dodatkowe zdjęcie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.