Skocz do zawartości

"SemperAIR Optimi Show" w Krzesinach 18-19.05.2024


hamp

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresowanych zachęcam do bardzo wnikliwego czytania wszystkich szczegółów dotyczących dojazdu, pobytu i tego typu informacji (https://rejestracja.tobilet.pl/media/w3kkguce/regulamin-imprezy-masowej_pokazy-lotnicze-krzesiny-2024.pdf ) , oraz by nie bazowali tylko i wyłącznie na nawigacji samochodowej bo mogą się niemiło rozczarować (nawigacja nie wie wszystkiego)ale rozpoznali teren z pomocą street view (i papierowej mapy jeżeli jeszcze ktoś o takim czymś pamięta): wystarczy ogarnąć informacyjnie te trzy punkty oddalone od siebie dosyć daleko na mapie: warta grzechu sławna spotterska ulica Ożarowska , PKP Krzesiny + ulica Silniki (w informacjach przewija się ulica Krzesińska ale  takiej nie znajdziecie w tamtej okolicy, to chyba podali w celu zmylenia wroga), ulica Głuszyna wraz z ulicą Sypniewo jako całość i dodatkowo czytać informacje wraz z komentarzami bo mądrze tam komentują https://www.facebook.com/31BLT/?locale=pl_PL , oraz https://sempair.pl/pl/dla-zwiedzajacych/wazne-informacje/bilety/   https://www.facebook.com/photo/?fbid=809721557856086&set=pcb.809682424526666&locale=pl_PL  Sklepy są w ciągu ulic Starołęcka - Głuszyna - Sypniewo, rzeka i ładne leśne tereny także w tym rejonie (Nadleśnictwo Babki) z elementami lotniczej historii, blisko Wielkopolski Park Narodowy, Poznań City z wieloma możliwościami pomacania różnego sprzętu wojskowego, oraz niedoceniany a warty uwagi Airport Biernat http://airport-biernat.pl/ + to https://pl.wikipedia.org/wiki/Lądowisko_Żerniki . Nie wszyscy wejdą na teren j.w. stąd mój wpis. Dla Gości dedykowany jest specjalny pociąg w cenie biletu lub opcja biletu z parkingiem dla samochodów osobowych.  To tak na szybko, reszta w waszych rękach bo nie samymi pokazami człowiek żyje

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, panmopsik napisał:

motto 31BLT: Semper Optimi

Zgadza się, nie mniej jednak nazwa na imprezę nie specjalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście lud pracujący miast i wsi wie, że będą erszoły i pokazy a dzieciaki czekają na festyn i to jest w tym najsympatyczniejsze, ten "festyn" dla tych dzieciaków : ) i liczę na to, że nawet bez biletów będą one miały szansę zobaczyć zza ogrodzenia gdzieś stojąc w cieniu drzew śmigające efy wyrzucające flary .

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, błąd jest w tytule wątku.

Nazwa imprezy to SempAIR Optimi SHOW, czyli gra słów i to zmienia zdecydowanie nazwę na PLUS. :super:

 

Kurcze, w Poznaniu na pokazach to jeszcze nie byłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(edytowane na bieżąco) Jak się człowiek zorganizuje, to więcej tego dobra wojskowego i cywilnego zobaczy poza miejscem "erszoła". Pozwolę sobie zamieścić info o innych miejscach wartych zobaczenia przy okazji pokazów 18 i 19 maja lub przy innej okazji bytności w mieście: przeszklony darmowy taras widokowy w Porcie Lotniczym Ławica, Muzeum Broni Pancernej, Su-22M4 na terenie Politechniki Poznańskiej przy rzece Warcie, oraz niski pomnik z TS-8 Bies przed wejściem do SP nr 10, na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego są Su-22, Cessna 152, Pipistrel Virus SW i Zlin 142, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości Odział na Cytadeli Poznańskiej: Plenerowy Park Sprzętu Wojskowego, czołg t-72 na niskim cokole przy bramie CSWL na Golęcinie (teren zalesiony rekreacyjny), pierścień Fortów Twierdzy Poznań, sobotnie darmowe wejścia do różnych oddziałów Muzeum Narodowego w obrębie Starego Rynku, lotnisko Aeroklubu Poznańskiego. O innych atrakcjach nie napiszę bo mogą do mnie zapukać faceci w czerni. Mam nadzieję, że Autor wątku i Administracja podejdą wyrozumiale do tej "reklamy".  

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

fotki ze strony Facebook 31BLT, oraz:  Mapka Imprezy   https://sempair.pl/media/klwgmk5p/semp_air_optimi_show_2024_mapa_2950x1470_1do10_1500dpi_view_01.pdf         ,   Strona Imprezy  https://sempair.pl/pl  ,  Regulamin Imprezy  https://rejestracja.tobilet.pl/media/w3kkguce/regulamin-imprezy-masowej_pokazy-lotnicze-krzesiny-2024.pdf440244570_822597349901840_52639317075057440358111_822597249901850_88424851157380

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja właśnie jutro jadę, zobaczymy jaka pogoda będzie. Dziś było prawie idealnie, trochę chmur, ale jednak słońce i nie za gorąco. Niektóre serwisy podają, że jutro burza może być, no jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

(z pogodą to trzeba patrzeć w konkretnym rejonie)     a na lotnisku: Mi-14, Wilga, Głuszec, Poprad i wiele wiele innego sprzętu z różnych epok, różnych użytkowników i oczywiście pasjonatów, tutaj fotka ze strony Radio Eska gf-6gRk-6QdA-oCcg_pokazy-lotnicze-w-krze

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2024 orgamizacyjna porażka. Start pokazów opòźniony o godzinę, bo odpadła część atrakcji, ale potem od 13.10 co chwila przerwy z powodu pogody - prognoza była znana - nie można było zaczać punktualnie o 12.00 żeby choć część pokazów odbyła się w dobrych warunjach. Trochę szacunku dla widzów by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z pokazów. Może nie byłbym tak ostry w mojej ocenie jak tomekkkki, ale to opóźnienie rozpoczęcia pokazów bardzo niefortunne było. Przyjechałem na miejsce z dziećmi pociągiem, który wyjeżdżał z Poznania o 9:30. Koło 12:00 już mieliśmy obejrzaną wystawę naziemną i dzieci się zaczęły męczyć. Dobrym pomysłem okazało się zjedzenie obiadu około 12:00 bo jeszcze kolejki się nie ustawiły, a potem zaczęły się niewygodne pytania: kiedy to się zacznie? W efekcie jak trzecia burza groziła tym że już nas nie ominie jak dwie pierwsze to się zwinęliśmy stamtąd zanim w powietrzu zaczęły się naprawdę interesujące rzeczy, bo już wszyscy byli zmęczeni a nikt nie mógł zagwarantować czy i kiedy coś następnego się odbędzie.

 

Co ciekawe wśród placówek handlowych tylko jedno na której były modele do sklejania i to tylko marek Italeri i Mistercraft.

 

Także lekki niedosyt, ale generalnie raczej mnie i mojej rodzinie się podobało.

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 19.05.2024 o 14:26, tomekkkki napisał:

W dniu 19.05.2024 orgamizacyjna porażka. Start pokazów opòźniony o godzinę, bo odpadła część atrakcji, ale potem od 13.10 co chwila przerwy z powodu pogody - prognoza była znana - nie można było zaczać punktualnie o 12.00 żeby choć część pokazów odbyła się w dobrych warunjach. Trochę szacunku dla widzów by się przydało.

 Według mnie wszystko miało ręce i nogi, czyli zgodnie ze specyfiką tego typu imprezy. Co miało latać latało (no prawie). Co miało być wystawą statyczną było. Kto czekał na wjazd samochodem w niedzielę mógł nacieszyć oczy kilkukrotnie realnymi  działaniami z udziałem K-9 z Bazy i innymi wartościami dodanymi jeżeli ktoś chciał zauważyć coś więcej ; )  Zawsze można odpalić YT i cieszyć się różnorodnymi airshow w warunkach nam odpowiadających, bo atmosfera tylko na żywo. Burz na lotnisku nie było, ledwo kilka kropel deszczu choć niedaleko już więcej a u sąsiadów grad. Niebo z chmurami i słońcem zrobiło się bardziej przyjazne do lotniczych obserwacji. Specyfika "prognoza była znana" Alert burzowy pozwolił widzom zasmakować schronienia się w schrono-hangarach z epoki PRL a organizatorom przetestować realną sytuację. Osobiście ustawiłbym jeszcze jakieś telebimy by goście mogli bardziej szczegółowo obejrzeć to co działo się podczas akrobacji a czego się po prostu nie widzi z ziemi.  SempAir Optimi Show za nami a leszczyńskie Antidotum na horyzoncie

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2024 o 14:26, tomekkkki napisał:

W dniu 19.05.2024 orgamizacyjna porażka. Start pokazów opòźniony o godzinę, bo odpadła część atrakcji, ale potem od 13.10 co chwila przerwy z powodu pogody - prognoza była znana - nie można było zaczać punktualnie o 12.00 żeby choć część pokazów odbyła się w dobrych warunjach. Trochę szacunku dla widzów by się przydało.

Pierwszy raz na pokazach, że czujesz się tak nieposzanowany z powodu pogody?

 

23 minuty temu, tomekkkki napisał:

Podtrzymam pytanie - nie można było zacząć punktualnie o 12? 

Z tego co wiem, forum Modelwork nie było wśród organizujących pokazy, więc może napisz swoje pytanie do 31.Bazy Lotnictwa Taktycznego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@tomekkkkijako widz rozumiem Twoje zdanie ale spostrzeżenia i sugestie wyślij na ręce organizatorów poprzez ich strony społecznościowe lub innym trybem. To samo można uczynić na ręce wszystkich innych pozostałych podmiotów planujących takie eventy. Gwarantuję, że Twoja opinia przyczyni się do lepszej organizacji imprez jeżeli takowe są w planach. Myślę, że lektura wpisów na fejsie Bazy dotycząca tematu SAOS w jakiś sposób choć odrobinę wytłumaczy Organizatorów.  Proponuję teraz dać spokój SempAir Optimi Show a klawiaturę ostrzyć na przyszły kapitalny Antidotum w Lesznie

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.