Skocz do zawartości

Tamiya 35096 Czołg Panzerkampfwagen IV Ausf. D


Luck82

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, poniżej kilka zdjęć mojej interpretacji dla Panzerkampfwagen IV Ausf. D. Zależało mi przede wszystkim, aby model fajnie prezentował się na półce, nawet jeśli nie do końca jest on zgodny z oryginałem. Model zrobiony według mojego pomysłu, bez korzystania ze zdjęć referencyjnych.

IMG_0070.jpeg

IMG_0069.jpeg

Edytowane przez Luck82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luck82 napisał:

... kilka zdjęć mojej interpretacji dla Panzerkampfwagen IV Ausf. F.

 

Tytuł Galerii - "Tamiya 35374 Czołg Panzerkampfwagen IV Ausf. F"

Nie wiem skąd pomysł że to wersja F i w dodatku modelu Tamiya 35374. Model mało co przypomina wersję F i ma części które nie występują w modelu 35374.

Link do sklepu z tym modelem dla porównania - https://www.mojehobby.pl/products/German-Tank-Panzerkampfwagen-IV-Ausf.F.html

Dwie fotki z tej stronki - 

1079389406_meser262@Tamiyaausf.F-a.thumb.jpg.43927e5d95e0fb507624f6d0c9d21037.jpg

 

752649029_meser262@Tamiyaausf.F-b.thumb.jpg.3f821c8d1945fab68c5f93a5116287af.jpg

Popatrz na swój model i fotki jak on powinien wyglądać w wersji "F".

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Luck82 changed the title to Tamiya 35096 Czołg Panzerkampfwagen IV Ausf. D

Ten stary wypust Tamki do straszna padaka, ale efekt końcowy twojej pracy mi się podoba. Dodatki i figurki dodają życia. Jest na co rzucić okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki. Figurki od Miniart (35370), dodatki od Miniart (35370 oraz 35363). Część dodatków zrobiona własnoręcznie, jak chociażby deski i siatka maskująca na wieży czołgu, czy paski przy karabinach, których nie było. Co do dodatków własnoręcznie robionych, to jeszcze cały czas eksperymentuję z materiałami i efektem końcowym. Podobnie z malowaniem figurek.

 

Co do modelu, na pewno dużym atutem jest tu cena i łatwość w jego złożeniu, co pozwala na przyjemne i sprawne przejście do etapu malowania i wykończenia modelu oraz jednocześnie na bezstresowe eksperymentowanie zarówno z malowaniem, jak i z różnymi technikami wykańczania modelu.

Edytowane przez Luck82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A co do desek i siatki, to dołożyłem je, bo brakowało mi tu trochę dodatkowej faktury/struktury i koloru na modelu, a zależało mi też na trochę mniej klasycznym wyglądzie czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.