Skocz do zawartości

Fairey Swordfish Mk.II [REVELL] 1/72


Liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

Kolory są prawie idealne jak w rzeczywistości.

bez przesady

A co do modelu - wywalić pilotów, zrobić NACIĄGI (KONIECZNIE!!!!!) i zmienić malowanie na morskie (takie jak powinno być, a nie 'w miarę zbliżone). Resztę już napisali przedmówcy

No i nie popadać w samozachwyt, bo modelikowi naprawdę DUUUUŻO jeszcze brakuje, żeby go chociaż przyzwoicie wykonanym nazwać.

Jak ktoś chce mogę poopowiadać różne historie związane z II wojną światową Very Happy

Też czytamy książki

ps.: I nie sugeruj się tym co Revell podaje w instrukcji malowania (najczęściej są to BZDURY, jak u większości producentów) - znajdź schemat w literaturze lub w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie popadać w samozachwyt

Avi nie popadam...

 

zmienić malowanie na morskie (takie jak powinno być, a nie 'w miarę zbliżone).

To jest malowanie morskie. Jak nie masz pewności to poszukaj w necie albo w dobrych książkach.

 

 

ps.: I nie sugeruj się tym co Revell podaje w instrukcji malowania (najczęściej są to BZDURY, jak u większości producentów) - znajdź schemat w literaturze lub w necie.

Czy uważasz że pomalowałem go zgodnie z instrukcją? ... Nie. Jest on pomalowany zgodnie z tym co pisze w moich źródłach. Nie będe wymieniał z czego to brałem bo jest tego naprawdę dużo. A to co piszą tam to jest czysta prawda. Wielokrotnie juz sie przekonałem, że to prawda. Zawsze próbuje zrobić model w ten sposób, aby był on zgodny z rzeczywistością. Ten model jest pomalowany akurat pędzlem, więc może być trochę rażący wśród modeli pomalowanych aerografem. Schematów malowania samolotów i nie tylko mam ich bardzo dużo, więc jak uważasz że źle jest pomalowany to jesteś w błędzie mój kolego. Mogę powiedzieć tylko tyle, że kolory są praktycznie identyczne jak w rzeczywistości. Inaczej by to wyglądało jak bym pomalował aerografem. Gwarantuję ci ;P

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model po względem kolorów spartolony

No to jest twoje zdanie, lecz jednak kolory jak już wielokrotnie powtarzałem sie są praktycznie idealne jak w rzeczywistości. Poszukajcie sobie w necie albo w dobrych książkach malowania Fairey'a Swordfish'a po roku 1942. A co do wersji Mk.II to rzeczywiście zrobiłem błąd nie wycinając tego skrawka który zakreślił "mac eyka". Teraz niech stoi na półce. Jak będę miał czas to wyciagnę też pilotów :PP

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu zaznaczyłem ci gdzie należy to wyciąć.

 

e9682a0ff2a9b90fmed.jpg

 

A posiadasz może zdjęcia wnętrza tegoż samolotu, w tej wersji o której mówisz ? Już postąpiłem wedle tej instrukcji, ale pojawił się problem co umieścić w tej sporej dziurze któa się teraz pojawiła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to ten samolot skoro jest w malowaniu wprowadzonym w 1942 roku powinien mieć kamuflaż Dk Sea Gray/ Dk Slate Gray/ Sky Gray

A ma Ocean Gray (?) oraz Dk Green czyli Temporary Land Scheme z RAF, a to była maszyna FAA. Ale to przecież drobiazgi, nieprawdaż?

ps.; miałem się nie wypowiadać - nie wyszło jak zwykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiadasz może zdjęcia wnętrza tegoż samolotu, w tej wersji o której mówisz ? Już postąpiłem wedle tej instrukcji, ale pojawił się problem co umieścić w tej sporej dziurze któa się teraz pojawiła.

 

Na początek może tu

http://www.internetmodeler.com/2000/february/aviation/swordfish.htm

lub tu

http://hsgalleries.com/swordfishjb_1.htm

albo tu

http://www.modelingmadness.com/reviews/allies/gb/cleaverswordfish.htm

ten link też się przyda

http://www.modellversium.de/galerie/9-flugzeuge-militaer-bis-1949/776-fairey-swordfish-mki-floatplane.html

 

Oczywiście to wszystko są modele, ale myślę, że fotki będą pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.