Skocz do zawartości

[galeria] Okręty w skali 1/6000


Marek44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ponieważ kolega Kermit wyraził zaciekawienie, jak wyglądają modele 1/6000, zamieszczam tu ich zdjęcia. Są to modele produkcji firmy Noble Fine Scale Miniatures (lub Figurehead Ships).

 

dsc03733ve0.th.jpgthpix.gif

Okręty PMW (ORP Pułaski, ORP Kościuszko i ORP Orzeł)

 

dsc03734bn7.th.jpgthpix.gif

Te okręty floty US Navy, które mam gotowe na chwilę obecną.

 

Mam w planach sklejenie całych flot USA, Rosji, Wielkiej Brytanii i Polski (właściwie polska flota jest już gotowa). Życzę miłego oglądania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo mamo Stiflera!!! jak byś chciał w 1:12000 robić daj znać, będę kibicował. A tak na poważnie, wygląda całkiem ciekawie, ale jedna prośba, czy mógł byś np. zdjęcia pojechać z jakimś solidnym makro?? ciekaw jestem jak wyglądają z "bliska".

Ciekawy pomysł, szkoda tylko że w tej skali zrobić obsadę lotniskowca nie było by raczej łatwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Massakra! Marek44, jesteś gość, jakimi narzędziami to się buduje? I czym się NATO patrzy, żeby to zrobić? Przez mikroskop?

Wybierasz się może z tymi okrętami na jakiś festiwal? Wiele bym mógł dać, by to zobaczyć na żywo.

A ja myślałem, że skala 1:720 to już "duża" miniatura...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jakimi narzędziami je wykonuje? Pędzelki i wykałaczki (nie licząc chemii), niczym więcej. Najzabawniejsze jest to że mam lekarsko stwierdzoną wadę wzroku -6 (cholerne komputery) i nie noszę żadnych okularów do pracy. A jak można zauważyć na forum, uwielbiam małe modele.

 

Jak skończę pracę na lotniskowcami, to zamieszczę tu ich zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najzabawniejsze jest to że mam lekarsko stwierdzoną wadę wzroku -6 (cholerne komputery) i nie noszę żadnych okularów do pracy. A jak można zauważyć na forum, uwielbiam małe modele.
To akurat zrozumiałe. Z medycznego punktu widzenia u krótkowzrokowców praca w małych odległościach jest łatwiejsza, gdyż aby lepiej widzieć, trzeba bardziej zbliżyć oczy do obiektu, co dla "zdrowych" osobników dla ustawienia ostrości przy takich odległościach powoduje już tzw. zeza (trochę makabrycznie się wyraziłem). Na przykład:

w moim przypadku, przy zdjętych okularach i przy wadzie -5dpt aby widzieć dany obiekt ostro i wyraźnie, muszę zbliżyć go na odległość 0,07m i nie powoduje to takiego zeza, jak w przypadku zdrowego człowieka (jeśli w ogóle będzie on potrafił skupić wzrok przy tak małej odległości). Wszystko to jest spowodowane innym kątem zdolności zbierania układu optycznego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Najpierw zagiąłeś połowę forum samolocikami, teraz doginasz drugą połowę tymi maleństwami:D

 

Ja narazie szukam szczęki - bo to jest zabójcze! Jak można malować coś tak małego? Pozdro:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.