Skocz do zawartości

Mirage IIICJ - PJ Produktion 1/72


hadzi

Rekomendowane odpowiedzi

spoko, przydał by się wash, czerwone kalki są lekko pomarszczone, ale nie jest z nimi źle, a tak to nie mam do czego się przyczepić, dobrze że pomalowałeś owiewkę od wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny tak jak napisał krzychu-onisk, przydałby się wash.. chociaż nie wiem czy można na aluminiowym samolocie...

właśnie, Patyk, jeśli robisz MiG-i to wiesz - czy można dać mocny wash czy raczej delikatniejszy na takim kolorze? pytam w związku z moim przyszłym "Frankiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na alu wash mile widziany ale nie mocny...
też do tego dojrzałem i dałem lekki na lim-1, na aluminium widać linie podziału bez zapuszczania, lepiej pobawić się w różne odcienie paneli jak to zrobił hadzi bo jak się przesadzi z brudzeniem to wyjdzie lokomotywka ze skrzydełkami tak jak mi tu:

viewtopic.php?t=8647

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem wash a już szczególnie na współczesnych rurach w kolorze NM. Mam zdjęcia tych izraelskich Mirage IIICj i są bardzo czyste. Pokazane tu zdjecia sa robione z lampą. w normalnym oświetleniu linie same się dosć mocno uwypuklają.

 

Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samolotach, w przeciwieństwie do 'maszyn pełzających', mocny wash daje efekt raczej odwrotny - psuje wrażenia wizualne, bo model wydaje się wtedy po prostu 'brudny'. Niemniej jednak delikutaśne ślady zużycia by się Mirage'owi przydały

A co do modelu, to widziałem swego czasu produkt wyjściowy - nie ma lekko Model zdeka męczący, ale widzę, ze Jurek wyciągnął z niego dużo ! Bardzo ładnie wykonany.

Odnośnie 'pomarszczonej' kalki - tego i tak nie widać gołym okiem, a fotka daje duże zbliżenie, więc nie ma się czym przejmować.

Natomiast zaintrygowały mnie kalki - którego pilota to malowanie jest? Bo jak widzę pod kabiną jakieś oznaczenia zestrzeleń są - dwa Irackie i chyba libańskie jedno? Ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady srebrnej farby na oponie przedniej goleni [druga fotka] można raz dwa zamalować, chyba że zamierzone albo przekłamanie aparatury. Bardzo fajnie zróżnicowane są panele na skrzydłach, wash byłby tu chyba zbędny... Cuś w tych mirażach jednak jest ;) Jeszcze takie pytanie - czy wszystkie wyroby firmy PJ są ciężkie w sklejaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, więcej walczyłem z malowaniem niż z modelem.

Zestaw ma pewne wady, ale można je było zniwelować.

 

Co do marszczącej się kalki, Avi ma racje, to widać na fotach a moim okiem nie. Dziwne, ze nikogo nie razi krzywe zestrzelenie. po kilku godzinach nakładania kalek tego już nie zauważyłem.

 

Tak Avi to dwa irackie i jeden libański Hunter. Co do pilota brak informacji - tzn. jak takiej nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.